Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz totron #96 üzenetére

    Arra nem lesz igény, hogy ha már hozzászoktak a fogyasztók, hogy relatív olcsóbban kapják a tartalmat, akkor majd megint visszajön az, ami a 80-as, 90-es években volt. Illetve a korábbi paradigmák nem fognak visszatérni, vagy ha mégis, akkor teljesen más formában. A piac folyamatosan változik.

    "1 kábelelőfizetés árából szerintem 1 szolgáltató jön ki, max. 2 olcsóbb. 4-5 esetén egyértelmű lenne a helyzet. De utána számolhatunk, érdekel melyekkel jött ez ki."

    Én elviekben beszéltem erről, hogy mi a reális, amit fizetnének az emberek. De ha a jelent nézem, akkor sem a mai kábeltv árakrból indulnék ki, ami egy egyre gyorsabban leépülő piac, hanem 20 évvel ezelőttből, amikor általános volt a kábeltv előfizetés és még a letöltés sem játszott tömegesen a tartalmaknál. Az akkori árakból jelenértéken most is kijön 4-5 úgy, hogy a Netflix, a legdrágább az egyik. Mert az a kábeltv előfizetés itthon 10-15 ezer lenne most ha inflációval vagy bérnövekedéssel kalkulálsz.

    "Hol? Aktuális üzleti érdekek szerint megjelenítve és rendezve? A dizájn is vagy jó vagy nem. Kinek a milyen agymenését kell elviselni épp az eléréshez? Nahagyjál. A zene némileg más, de értelek."

    Ez ugyanaz mint az antikváriumok, a digitális tartalmaknak is mindig lesznek szélesebb gyűjtőhelyei, ahol többféle dolgot szerezhetsz be, de egyenként fizetned kell érte. Nem tudom hol, nekem kevéssszer volt ilyen, akkor célzottan mentem a szolgáltató oldalára, mert meg volt hirdetve hol tudom megnézni.

    "Jó, de ha érted őt és csak negyede volt meg, akkor miért irreleváns az offline? Nem értem ezt a mondatot. Nem offline buzi vagyok én sem, egyszerűen csak van, hogy nem az online térbe esik az optimuma valaminek. Ami könnyebb streamen - és nem kell félni az eltűnéstől vagy az nem jelent gondot - ott én is élek vele."

    A 0. lépés hogy beszerzed, ami offline lehet hogy még nehezebb feladat.
    "Illetve még van egy olyan különös állapot is, hogy az ember nincs épp online-közelben. Ez kevesek problémája ma, tudom, de van ilyen is."

    Netflixnél például le tudod menteni offline.

Új hozzászólás Aktív témák