Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz iszoke #61805 üzenetére

    Az MPC az jó, én azt használok. Zenehallgatásra mindegy mit használsz (én pl Winampot), ha stimmel a mintavételezési frekvencia, ami ugye 44.1 kHz általában. Ha nem annyi, akkor a lejátszónál romolhat a minőség a saját gagyi újramintavételezése miatt. Habár Winamphoz is van WASAPI plugin. Nem kell exclusive mode, ha normálisak a windows beállítások, meg az exkluzív mód amúgy sem feltétlenül praktikus, mert az adott zenelejátszón kívül semmi másnak nem lesz hangja.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz iszoke #61805 üzenetére

    A K-Lite és más codek pack-ok teljesen fölöslegesek, régi beidegződés, csak ronthatnak a helyzeten. Pl. egy MPCHC-nak sincs semmi szüksége már az ilyen codek pack-okra. A helyedben unistallálnám (de alpaosan).

    És a Windows-ba is és a hangkártyád app-jában is kapcsolj ki mindenféle "hangzásjavítót", effektet , DSP-t és Equlaizer-t.

    #61806 lezso6: Tudom, hogy te nagyon vágod a témát, no de, hogy egy jobb zene lejátszásra kihegyezett app és az a MPCHC, vagy bármilyen "alap" Windows-os Media Player között ne lenne különbség, azt kötve hiszem (a saját fülemmel igazolhatom). Ahogy a WASAPI és az ASIO exclusive módok hangminőség béli előnyeit is, a Windows-os alap Direct Sound-hoz képest. Az, hogy amíg a lejátszás nincs leállítva nem szólnak más app-okból a hangok szerintem egy elviselhető kompromisszum a hangminőség javára. (Persze mindenki saját maga értékelje, hogy mi a fontosabb neki).

    #61807 iszoke: A FLAC (ha jól van bekódolva a zene) akkor egy jobb DAC-la, hangkártyával és hangfalakkal sokkal előnyösebb, mint az mp3 a hangminőséget illetőleg. Van olyan "alsó" kategória, ahol sokan alig halják, vagy egyáltalán mem hallják a különbséget. De ha jó a "rendszered" és a "füled", akkor egyértelműen fogod. A FLACK (elvileg és a legtöbbször) azt jelenti, hogy egy igazi CD minőségében hallhatod, veszteségmenetes tömörítés nélkül a hanganyagot. Míg az mp3 erősen tömörít és levág, így a minőség is degradált lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák