Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz krichd1 #35345 üzenetére

    Ja, azt tudom, hogy zártnak jóval nagyobb teljesítmény kell. Gondolom azért, mert mert össze kell nyomnia a levegőt, nem pedig csak pumpálni.

    Nem is a hangerőre gondolotam, hanem a tartalékra. Döngetésből nem sokkal a Z-2300-zal után nőttem ki. :) Értelemszerűen a lényeg a pontosság, ebben lennék kíváncsi, hogy mit mondanál ennél erre. Nagy membránfelület szerintem csak az igazán mély hangokhoz kell (filmek), meg nagy hangerőhöz (szobához). Vagy most akkor kvázi az összes stúdió szub átverés / lehúzás lenne? Csak kiváncsiságból, miket hallottál ilyen picikből, hogy ennyire ellenük vagy?

    szerk.: egyébként józan paraszti ésszel belegondolva a nagyobb membránhoz nagyobb tömeg is társul (így több kraft kell), illetve membránt is merevebb anyagból is kell készíteni, melyek megnövelik a költségeket, ha tartani kell a minőséget. A sztereóknál ez észre is vehető, az 5"-ok jobbak szoktak lenni a 8"-nál ha minőségről van szó, csak persze nem mennek olyan mélyre, meg kevesebb vakolat hullik a falról.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák