Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz lezso6 #35346 üzenetére

    Szerintem a nagyobb membránfelület szuboknál pont kisebb hangerőn jön jól, nincs erőlködés, dinamika hiány, mint kisebbeknél, amiknek kell egy bizonyos hangerő, hogy összeszedjék magukat. Azért zenénél, néhány hangszernél, mint például az orgona, nem árt ha 40Hz alatt is rendben vannak a dolgok, ez nagyobb és felső kategóriás álló hangdobozoknak, mainfield monitoroknak nem probléma. Utóbbi időben elég sok szubládát meghallgattam, hogy bővítsem a tapasztalataimat, illetve a Magnepanokhoz sem ártana vennem egy párat. Amiből lehetett végigpróbáltam adott szériából kisebbeket és nagyobbakat is, van amit csak bemutató teremben tudtam, volt ami haza is vittem próbára. A kisebbek nem győztek meg, pedig örültem volna neki, ha igen, mert jóval olcsóbbak a nagyobb szériatársaikhoz képest. Reflexesből is volt amit elég jónak találtam az áráért, például SVS PC-2000, Nubert nuVero AW-17, de ezek sem kicsik, de elég ügyesek, "csöves" létük ellenére.
    Azok a "stúdiós" szubok, ahol elsődlegesen a kompakt méretre mennek rá, elég kompromisszumosak hangminőség szempontjából. Például hallottam a Genelec 7040A-t, áráért kifejezetten csalódás volt, annyiért simán jobb például a Dynavoice Thunder T-12.
    Amúgy a nagyobb méretű jobb féle zárt szubokba is beletesznek olyan technológiákat, trükköket, amikkel még pontosabb lesz a hangjuk, például a Direct Servo, illetve a D osztályú erősítők azon előnyét is kihasználják, hogy azoknak általában nagyon magas a csillapítási tényezőjük.

    A mélyközép hangszórók más követelményeknek kell megfelelniük, mint egy szub-basszus hangszórónak, de ott sem mindig igaz, hogy jobb a 5" a 8" méretnél, ott is vannak kivételek, még belépő kategóriában is. Például szérián belül a Presonus E8-at az E5-nél, vagy a Yamaha HS8-at a HS5-nél én egyértelműen jobbnak tartom minden tekintetben. Vagy fentebb ott a népszerű Genelec példája, kevés érvet tudnék felhozni a 8030 mellett a 8050 ellenében, csak annyit, hogy jelentősen olcsóbb az előbbi és valamivel közelebbről hallgatható. A 8050-nek nem az a legnagyobb előnye a kisebbel szemben, hogy mélyebbre megy, vagy hogy nagyobb hangerőre képes, hanem hogy a középtartománya természetesebb, testesebb, a hangszerek mérete közelebb áll a valósághoz, nem erőlködik sok hangszer alatt sem, persze mindezt közeltéri monitor kategóriában értem.
    Egyébként én a 8050 hangját sem szeretem, de most ez mindegy. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Új hozzászólás Aktív témák