Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #59070464

    törölt tag

    válasz Laca19 (a) #2432 üzenetére

    Ez nagyon királyul hangzik.

    Nem tudom miért nem gondoltam ilyen (ilyesmi) rendszerre. Talán mert nem volt kedvem olyan rendszert venni, amiben olyat is megfizetek, amit nem használok (tape, tuner, cd/dvd).

    Vázolom miért tetszik a dolog. :) Nincs sub. Kevesebb komponens. Egy 2.1-es rendszer miért rosszabb, mint a 2.0-ás? Egyrészt nem válik le a mély a hangfalaktól, így egységes képet ad az egész hang. Nem kell összehangoltnak lenni a subnak és satnak, ami olcsó rendszer esetén egyenesen lehetetlen, drága rendszereknél is nehéz. És nem neked, hanem a gyártónak. :) Na szóval ez azért jó, mert van az oldalában egy mély hangszóró, ami ha okosan van megcsinálva, nem ad le közepeket, ezáltal jó mélyeim lesznek, összehangolt (nincs sub) és a mélyeket nem egy másik dobozból hallom (még ha nincs is a mély hangnak iránya), hanem onnan, ahonnan a többi (közép és magas) hang is jön.

    Nálunk 5-10 percre gyalog van egy Media Markt. Vasárnapra már el is csaltam egy ismerősömet, h meghallgassuk. Megmondom őszintén múltkor már láttam ezt a hangfalat, de valahogy nem tudtuk működésre bírni a tunerját, CD meg nem volt benne, eladót meg nem volt kedvünk hívni minden hülyeségért. Egy szó, mint száz, vasárnap Media Markt. LG FA/FB 162 hallgatózás. Majd beszámolok. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Laca19 (a) #2432 üzenetére

    Mennyibe kerül ez az LG FA/FB 162 hifi és hol lehet rálelni? Google nem dob ki boltot, csak cikket róla.

    Most olvasom, hogy akkor laptop olyan kimenetére, amire az ember a 600ft-os pc hangszórót rakja, síma fejhallgató kiemenet, arra nem lehet 5.1 hangrendszert kötni, csak max átalakítóval, ami nem vmi jó, rossz hangot ad. Én Tv-zésre akarok szgépet összerakni, mert sztech cuccok vannak, lcd tv-t meg venni kéne és úgy már drága. Hagfalszettet is szeretnék hozzá, de van egy laptopom és jó lenne, ha univerzális lenne a dolog, ha úgy adódik, akkor laptopra is rárakhassam a hagszettet. Akkor így 2.1 a befutó? De a filemkhez meg igazi mozi élmény lenne az 5.1, nem?
    A 2 kiszemelt 2.1-es:
    Creative I-Trigue 2.1 3220 hangszóró ára: kb 12k
    Logitech 2.1 Z-4 hangszóró szett ár: 20k
    5.1-esből pedi a Logitech 5.1 X-540 hangszóró szett ár: 20k (távirányító mellett szól, de ha nem tudom bedugni a gépembe, akkor mire megyek az egésszel?!)

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Új hozzászólás Aktív témák