Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    Lol micsoda eszmefuttatás alakult itt ki az integrált és különálló hangkártyákról! Itt nagyon sok szempontot figyelembe kell venni. Pl. milyen is az adott integrált kártya. Régebben én is tűzzel vassal irtottam az integrált hangkeltőket és mindenkinek azt javasoltam messze kerülje el őket. Ez azokban az időkben teljesen megszokott dolog volt. Zúgtak, recsegtek, winyó hang bele hallatszódott, stb. Napjainkban viszont több gyártó kínálatában is elég jó integrált kártyák találhatóak meg. Én magam részéről nemrég váltottam Audigy SB0090 kártyáról integráltra. (Volt Audigy 2 is a birtokomban) Egyetlen egy különbséget vettem csak észre a kettő között! Mégpedig, hogy az audigynek több volt a mélye. Creative szokás, más crea kártyák esetében is tapasztaltam már a mély hang kiemelést. Többek között Egy X-Fi Elite kártyánál is, amit haverom vett cirka 60k ért. Rákötötte az erősítőjére (Valami Yamaha házimozi erősítő, jobb fajta, Yamaha hangfalak, külön aktív Yamaha mélyláda) típust nem tudok mondani, (ha valakit nagyon érdekel megkérdezem tőle) de nem keveset költött erre a srác! Több százezret! És azt tapasztalta, hogy az előző konfigjához képest, SoundStorm integrált hangkarihoz, amik legendásak voltak azokban az időkben, nem kimagasló az eltérés. Egyszóval nem esett tőle hasra! Meg is bánta, hogy ennyi pénzt költött rá! Én ugyan rendelkezem autóval de ehhez a megállapításhoz nem kell kilómétereket autózni mindenféle hifi cuccal és fölöslegesen égetni a benzint és szennyezni vele a környezetet! :DD Átlagos használatra teljesen megteszi egy jobbfajta integrált mostanság. Aki esetleg hardveres EAX -ot meg anyámkínját akar, az veheti! És valóban nagy szerepet tölt be a placebo hatás is, amit már itt említettek. Természetesen zenészek nyilván nem alaplapival fognak neki zenét szerkeszteni, de az a hangkártyatípus már egy másik kategória. Arra az X-fi Elite sem a legjobb!

    Hogy ne legyen teljesen off a hsz! Én most vettem egy Genius 2000A -t dudika ajánlására! És igen meg vagyok vele elégedve! Nincs mellkasba vágó mély, de a filmek teljesen élvezhetőek ennyi méllyel! Sőt! Zene is nagyon szépen szól rajta! Aki még gondolkozik hasonló hangszóró beszerzésén és még talál, annak feltétlen ajánlom én is!

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák