Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Logapeti

    tag

    válasz lezso6 #54192 üzenetére

    Nekem az a gondom ezzel a DSP-zéssel, hogy a hangkártyámnál hallom, ha bárhogy elkezdem manipulálni a jelet. Mármint az adott effekt megvalósulásán kívül is :) Pl. a hifi hangfalam valamennyire mélyhiányos, és amikor az EMU kezelőprogramjában rádobtam egy 1-Band Shelf EQ-t, hogy 100 Hz alatt kiigazítsam, sajnos nem csak a basszus lett több, hanem érezhetően a hangminőség is valamivel rosszabb. Pont annyival, ami a kiválót a jótól nálam megkülönbözteti. Igen, ha nem hallottam volna az effekt nélkül, akkor azt gondolnám, hogy ennyit tud a rendszer. És persze az is lehet, hogy más gyártók esetleg jobb DSP-t építenek, jobb algoritmusokat terveznek.
    Valószínűleg ezeknél az igen olcsó, és azért többnyire elég kicsi hangfalaknál azt, amit tervezésben/hardverben nem akartak/tudtak megoldani, azt lehet korrigálni, és így lehet pofozgatni a hibákat. Csak közben esetleg a jel olyan átalakuláson megy át, ami miatt a zene egy kicsit kevésbé lesz a végén élvezetes. Kiegyenlítettebb frekivel is. Kicsit sötétben tapogatózok, amikor ezeket írom, de nekem van egy ilyen gyanúm (annál kicsit többem - élményem). Aztán persze az emberek nagy része lehet, hogy jobban örül a korrigált hibáknak, mint az esetleges egyéb veszteségeknek.

Új hozzászólás Aktív témák