Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smiti

    addikt

    Sziasztok!

    Van egy kis problémám: Adott egy Modecom MC-SHF80U hangfalpár.Tegnap érkezett meg.
    Kibontottam, hagytam átmelegedni s elkezdtem beüzemelni. Mindent bekötöttem a helyére úgy ahogyan elő van írva majd bekapcsoltam.

    Az első megrökönyödésem akkor ért, mikor minimumra letekerve a hangerőszabályzót elég hangosan felszólalt a zene. :(( A hangerőszabályzó fentebb tekerésével inkább csak a hangszín változik, a jobboldali ( aktív rész ) hangfal nem igazán szól. :W Kicsivel a fél hangerő felett kezd el duruzsolni a jobb oldal.
    Minden a helyére van bekötve, nem tudom mi lehet a gond.

    Már újratelepítettem a hangkártyát, kicseréltem a jack-rca kábelt, kipróbáltam másik számítógéppel, laptopon és telefonnal is.
    Először a hangerőszabályzóra gyanakodtam, de azt kiiktatva ( kihúzva ) sem szűnt meg a hiba.
    Amit főleg nem értek, hogy " nullára " levéve a hangerőt sem halkul el, hanem szól tovább a baloldal rendületlenül.

    Tegnap este ahogy próbálgattam úgy lett egyre furább. Ha a winben leveszem némára a hangerőt a csúszkával, a hangfal hangerőszabályzóját teljesen feltekerem akkor szól mindkét hangfal rendesen ha a winből emelem a hangerőt.
    A Modecom hangerőszabályzóját kb. 3/4-ig és az alá visszavéve ismét elmegy a jobb oldali hangszóró és az 1/4 alá menve szétesik a bal hangfal hangképe is, elszíneződik, elmegy a magas hang róla, és elvileg teljes nullára csavarva is szól rendületlenül a hangszóró.

    Remélem az utolsó szakasz nem túlságosan érthetetlen ahogyan megfogalmaztam.

    Nem tudom mi legyen, mert amúgy valószínű nagyon jó hangja lehetne és látványnak sem utolsó.

    Elnézést a hosszú post-ért , remélem van valami ötletetek mi lehet a baja.

Új hozzászólás Aktív témák