Alkalmazásbemutató: Reaper

Ma egy játékot mutatunk be, mely stílusát tekintve az akció és a szerepjáték határmezsgyéjén lavírozik a fejlesztők szerint. Az alkalmazás a Hexage csapat keze munkáját dicséri, akik már több sikerjátékkal is előálltak: ők rakták össze a milliós letöltési számokat generáló Radiant és Radiant Defense szoftvereket is. A program Google Play Games támogatással érkezik (ez ranglistákat, achievementeket és felhő alapú mentést jelent), a futtatásához legalább 4.0-s Android verzióval kell rendelkeznünk.

Te is alkalmazásfejlesztő vagy?

Ha szeretnéd, hogy az általad fejlesztett mobilos alkalmazásról is írjunk a Mobilarena hasábjain, írj egy e-mailt a hello@mobilarena.hu címre! Előtte azonban megkérünk, hogy olvasd el a az alkalmazások megjelentetésével kapcsolatos felhívásunkat!

Felhasználó vagy?

Támogasd a magyar alkalmazásfejlesztőket azzal, hogy az ingyenes szoftvereket letöltöd, ezzel növelve az adott applikáció számlálóját! A fejlesztők nevében is köszönjük!

A szerepjáték behatárolás természetesen egy kissé túlzás, nem szabad Baldur's Gate- vagy Icewind Dale-szerű élményre számítani, sőt, a Diablo széria legújabb része is komplexebb ezen a téren. Persze vannak küldetések (szinte tökéletesen lineárisak) és párbeszédek (szintúgy), időről időre pedig szintet is lép hősünk, ekkor három irányba fejleszthetjük a képességeket, ám igazából egy kétdimenziós hack-n-slashről van szó. Persze ez semmit nem von le az értékéből, hiszen egy táblagépet tapogatva az ember inkább valami ilyesmire vágyik.

Hirdetés

Az irányítás remek, függetlenül attól, hogy viszonylag sok speciális mozdulat áll rendelkezésre, pár perc alatt meg lehet szokni az egészet, utána pedig nem nagyok veszünk el benne. Az alapfelállás szerint bal oldalt a mozgást lehet vezérelni, az ugrás és a különböző speciális támadások a jobb oldalra szorultak. Érdemes megjegyezni, hogy hősünk már simán az ellen mellé állva el is kezdi püfölni azt (ez az úgynevezett autoattack, mely gyengébb, mint a manuális), mellyel pontokat gyűjthetünk, erősebbé téve a speciális támadásokat. Pirospontot érdemel a különböző kontrollerek támogatása is, a Reapert vezérelhetjük például MOGA és Nvidia Shield segítségével is.

Az audiovizuális részleg szintén rendben van, a grafika is jópofa, a kétdimenziós megjelenítést látványos effektekkel ellensúlyozzták a fejlesztők. Mindezek mellett szépen rajzolt képek és igényes textúrák várják a játékosokat, a térképes nézet pedig a klasszikus RPG-ket idézi. Mint az el is várható, telefonon és táblagépen is jól mutat (az irányítás miatt talán utóbbi a leginkább kényelmes), a Full HD felbontást is szereti.

Az alkalmazás használata ingyenes, ám a játék ekkor limitálva van, így ugyanis maximum tízes szintig lehet húzni a karaktert. Egy gyors in-app vásárlás után persze ez a korlát feloldódik, a program ára 600 és 1000 forint között mozog a három csomagnak megfelelően. A legkisebb pakk magát a játékot tartalmazza, a nagyobb értékű beruházások mellé pedig extra pályákat, küldetéseket és tárgyakat is kapunk.

Értékelés: Reaper (Android 4.0)
Használhatóság Felületek és grafika Ár/érték arány Letöltés
9 / 10 pont 9 / 10 pont 9 / 10 pont ingyenes / 600-1000 forint (Android)

Azóta történt

  • Alkalmazásbemutató: Space Saw

    A mai cikk főszereplője egy magyar fejlesztésű androidos játék, mely a régen slágernek számító Qix újragondolását testesíti meg.

Előzmények

  • Alkalmazásbemutató: Dots

    Az iOS platformon slágernek számító logikai játék nemrég a Play Áruházba is betette a lábát, az androidos verzióval egy új játékmód is napvilágot látott.

  • Alkalmazásbemutató: Asphalt 8

    A játékmenet terén nem sok újdonságot tud felmutatni az Airborne alcímű epizód, ám a grafika frontján igen nagy a fejlődés az elődhöz képest.

Hirdetés