Kínába szervezett utazást a Honor, hogy a résztvevőknek megmutassák, hogy a most már négy éve független gyártó hol és hogyan rakja össze a csúcsmodellt. Ahogyan a legtöbb technológiai cég, a Honor is Sencsenben található, nem csak a központi épületben jártunk, hanem elvittek minket a gyárba és a fejlesztőközpontba is, de természetesen mindent azért nem lehetett lefotózni.
A Magic7 széria több tagot is számlál, mi egy rövid időre a Pro modellt kaptuk meg, hiszen ez mindenképpen érkezik Európába is a jövő év elején. Persze jelenleg még kínai szoftver fut rajta, de a GMS már előre volt telepítve, szóval nem okozott gondot felrakni rá az ismert Google alkalmazásokat, ami főleg azért volt lényeges, hogy már lefuttathassunk bizonyos sebességteszteket. Már csak annak apropóján is, hogy a Magic7 Pro megkapta a Snapdragon 8 Elite chipsetet, amit eddig csak a ROG Phone 9-ben volt alkalmunk nyüstölni, de az egy teljesítménycentrikus gamer telefon mindenféle hűtési trükkel, a Honor Magic7 Pro viszont egy sima csúcsmodell.
Az eredmények azt mutatják, hogy az új Snapdragon spéci hűtés nélkül is igen erős vas, ám ha derekasan megizzasztjuk, akkor a stabilitás 50% alá esik, vagyis ezt a chipsetet is vissza kell skálázni, hogy ne melegedjen túl. Ugyanakkor viszont annyira erős, hogy még visszafogott állapotában is bőven elég mindenre, amire egy készüléket használni szeretnénk. A készülék egy 6,8 inches, finoman lekerekített oldalú, LTPO OLED kijelzőt használ, amely 120 Hz-es frissítésre képes. Felül egy kapszulás megoldású kameraszigetben ül az előlapi szenzor mellett egy 3D-s ToF megoldás is a biztonságosabb arc alapú feloldásért.
Az alapmodell 12 GB RAM-ot kap 256 GB tárhellyel, a csúcsváltozat (ez jutott a kezünkbe) 16 GB RAM-ot és 1 TB kapacitást kínál UFS4-es tárolóval minden esetben. Különösen büszkék voltak a sztereó hangszórók képességeire a Honornál, a Magic7 Pro tényleg sokkal jobban szól kihangosítva, mint a legtöbb mobil. Az akkutechnológia különösen fontos a Honor számára, a Magic V3 is azért tudott olyan vékony lenni, mert erre a fejlesztésre nagy hangsúlyt fektetnek, a Magic7 Pro is az átlagnál nagyobb kapacitású, 5850 mAh-s szilícium-karbon akkut kapott, amely 100 wattos tempóval tölthető zsinóron és 80 wattal vezeték nélkül.
Változott a kamerás felhozatal is, noha a főkamera a Magic6 Próból költözött át, a zoom szenzor viszont új, hiszen egy 200 megapixeles felbontású, 2,6-szeres nagyításra képes, periszkópos modul kapott az újdonság. Az ultraszéles is papíron ugyanaz, mint korábban, ám ezúttal a lényeg inkább az utómunkánál van, hiszen a Honor erősen támaszkodik az AI funkciókra akkor, amikor fotózunk. Ez elsősorban akkor látványos, amikor a zoomkamera fizikai képességeinél erősebb közelítést használunk: 12-szeres nagyítási szintig a telefon maga javítja fel a fotókat (elég jó eredménnyel), ha még tovább toljuk a csúszkát, akkor már belép a szerveroldali AI is, hogy még jobb eredményeket kapjunk. Ha van a képen arc, akkor marad a feldolgozás magán a készüléken, más esetekben a felhővel együttműködve oldja meg a dolgot az algoritmus. Van pár tesztképünk:
Ultraszéles:
Főkamera:
3x zoom:
6x zoom:
Ahogyan várható volt, ebben a készülékben is megvan a Haycourt stúdióval közösen fejlesztett portréfotózási opció, erre is mutatunk példát:
Videózni érdekes módon maximum 4K-ban enged a telefon, de ez mindhárom látószöggel használható, ilyen eredményt hoz:
Viszont ha már Kínában voltunk, akkor a Honor elvitt minket a központba is. A HQ egy jókora irodaház, ahol alapvetően két termet láttunk: az egyikben be volt rendezve egy kiállítóterem, a másik pedig egy előadó volt, ahol nem csak a Magic7 Pro kapcsán kaptunk fejtágítást, hanem utána volt beszélgetés is, főleg az AI volt a téma és az, hogy miért nincs a Honornál sem nyelvi modell a kisebb nyelvek kapcsán, valamint az, hogy a fotós funkciók miképp működnek. A bemutatóteremben pedig nem csak a Magic7 Prót lehetett tapogatni, hanem kint volt a V Flip (amely talán majd jön hozzánk is), no meg az a V Purse, amely egy női retikült próbál utánozni.
A HQ persze kevésbé érdekes, mint a labor, vagyis a kutatás-fejlesztési központ. Itt már elég szigorú előírások voltak, vagyis nem engedtek fotózni senkit. Bekukkantottunk a kijelzőt fejlesztő részleghez, aztán megnéztük a tesztlabort, ahol rengeteg masina gyötri meg a telefonokat. A szokásos leesés-teszt mellett itt is akadt gép, ami a Type-C kábelt dugja be és húzza ki millió alkalommal, van olyan szekrény, amiben felforrósítják, majd lehűtik a levegőt, persze vannak gombnyomogató gépek is, tehát elég alaposan kipróbálják a mobilokat.
A gyártósorra is beengedték a csapatot, de itt sem lehetett kamerát használni. Egy Magic6 Pro elkészülését néztük végig. Az első fázisban gyakorlatilag az alaplap készül el, itt főleg robotok teszik rá. különböző komponenseket a nyomtatott áramkörre, utána második fázis már az összeszerelés. Ezt is zömmel robotok végzik, de azért itt már dolgozik emberi erőforrás is, ez úgynevezett hibrid gyártósor, ahol az emberi és a gépi munkaerő keresztellenőrzi egymást, vagyis amit az emberek csinálnak (kijelző berakása), azt utána robotok ellenőrzik, amit pedig a gépek raknak össze, azt pedig hús-vér munkavállalók nézik meg. Amikor már ott tart a folyamat, hogy a telefon nagyjából működőképes, akkor magán a gyártósoron is van tesztelés és minőségellenőrzés, végignézi egy gép az összes szenzort, a kijelző, a gombok és a csatlakozók működését is, a burkolat érintetlenségét és az esztétikai integritást pedig humán erőforrás nézi át mielőtt a termékek dobozba kerülnek.
Sencsen egy 17-18 milliós nagyváros, rendkívül modern, szervezett és meglepően zöld. A Honor által szervezett programot követően volt lehetőségem körülnézni, ezekről mind van videó a YouTube-on. A Honornak pedig köszönöm a lehetőséget, hogy megnézhettem mindent náluk, külön hálás vagyok azért, hogy voltak annyira rugalmasak, hogy a hivatalos programot követően hagyták, hogy a saját szakállamra is kihasználjam azt, hogy eljutottam Kína technológiai központjába. Információink szerint a Magic7 Pro még a barcelonai MWC előtt megérkezik Európába, tehát az egyik első olyan telefon lehet itthon (az ASUS után), amely Snapdragon 8 Elite chipsettel kerül forgalomba.