Motorola DEFY - ez aztán döfi!

Hirdetés

Multimédia, GPS

Az eddigiek alapján a kamerát sem vehették félvállról a tervezés során, úgyhogy egy 5 megapixeles, autofókuszos, LED villanós egységet szedtek le a polcról. Itt mondjuk a szoftveres fejlesztők nem erőltették meg magukat. A felület ismerős lehet a Milestone-ból, egyszerűen használható. Viszont nem bántak túl bőséges kézzel a beállításokat illetően. Választhatunk felbontást, effektusokat, expozíciót, kikapcsolhatjuk a zárhangot, vannak különféle témamódok (makró, porté stb.) és szabályozhatjuk a LED működését. Hardveres gombunk nincs, talán a jobb védettség érdekében hagyták le, így a képernyőn kell exponálnunk, ami egyébként gyors művelet.

Motorola DEFY

Ha megnézzük a fotókat, amik elég rossz körülmények között, csepergő esőben (mert ezzel ugye lehet) készültek (és nem végleges szoftverrel), nem olyan rossz a helyzet. Érdekes, hogy a kép bizonyos helyeken egészen éles, máshol kissé elmosódott, de tudván azt, hogy nem végleges szoftver van rajta, nem szabad végleges következtetést levonni. Néha úgy tűnik, a fókusz kissé mellélő, a közeli dolgok élesek, a távoliak meg kevésbé, meg a részletek még lehetnének kevésbé mosottak, ez meg a tömörítésnél igényelhet finomítást. Ugyanakkor a sötétben készült LED-es makró kifejezetten jó lett. A videóban viszont nem sok kivetnivaló van. VGA felbontás 30 fps-el és korrekt hanggal, úgyhogy ha nem is HD, de bőven használható. Hogy mennyire, azt az itt letölthető tesztvideó demonstrálja, melyet egyébként esőben készítettem (kicsit furán néztek rám az esernyők és kapucnik alól).

Motorola DEFY

A Motorola lelkesedése nem fogyott el a zene területen sem. Eltűntették a gyári lejátszót és helyette egy Connected Music Player nevű szoftver pakoltak a helyére. Ez sokkal több, mint egy egyszerű zenelejátszó, de haladjunk szép sorban. A My Music alatt van maga a normál lejátszó rész. Itt szépen előadók, albumok alapján válogathatunk a dalok között. A háttérben futás nem is kérdéses, cover flow nézet nincs (ne bántsuk ezért), az albumképeket és a dalszövegeket pedig képes letölteni internetről. Igaz, ez kissé rapszodikusan működik, sokszor egy előadó több albumához is ugyanazt a képet szedte le. Fülest ugye nem kaptam hozzá, viszont ha már ott a 3,5-es jack, akkor előkaptam Sony XD100-as fülesem és elégedetten hümmögtem. A hangzás rendben van, főleg, ha a telefon beállítások közé rejtett hangszínszabályzót is bekapcsoljuk (csak gyáriak vannak). Kihangosítva nyilván gyengébben szól, hangereje van, mélyek nem igazán, viszont ha vízbe ejtjük, úgyis csöndben lesz egy időre. A következő rész a rádió, ráadásul ebből is kettő van. A hagyományos változat RDS-el rendelkezik, nagyon egyszerűen és gyorsan felprogramozható. Jól szól és az állomások között is 3D-s animációval válthatunk. Aki pedig nem a magyar rádióadókra vágyik, az rábökhet a SHOUTcast Radio menüre, ahol rengeteg internetes csatorna között választhat kedvére.

Motorola DEFY

Az igazi extrák még csak most jönnek és ezek mind ugyanazon szoftverben vannak. Van egy Music Video menü, itt kereshetünk YouTube-on (a videókat már a dedikált kliens játssza le). Aztán akad itt egy GoTV szolgáltatás, ahol négy „virtuális tévé” által kínált tematikus videó közül válogathatunk és nézhetjük meg ezeket. Jöhet a következő fül, ami a TuneWiki közösségé. Itt kereshetünk dalokat (számcím, előadó vagy szöveg alapján), megnézhetjük a pillanatnyi top50-es listákat, a legkedveltebb Facebook és Twitter válogatásokat, és még azt is, hogy a világ bizonyos pontjain épp mik a legkedveltebb zenék. Végül az utolsó opció a SoundHound, ami nem más, mint egy zenefelismerő szolgáltatás. Elég csak egy hangszóró elé tartani a készüléket, az rögzít egy részletet, elküldi a szervernek és pár másodperc múlva látjuk az eredményt, akár albumképpel is. Még a vásárlásra is lehetőségünk lenne, de nekem rögtön kidobta a hibaüzenetet, hogy Magyarországról ez a szolgáltatás nem elérhető. Azt hiszem, nem sok telefonban van ilyen komplex zenei szolgáltatás kínálat, úgyhogy a DEFY itt is kiválóan vizsgázik.

Motorola DEFY

A galéria főképernyője kicsit más lett, mint amit mondjuk a Milestone-on láthattunk, viszont fekvő nézetben 3D cover flow-ban görgethetjük a képeket. A nagyítás a multi-touch miatt igazán egyszerű és bár a videóban úgy tűnhet, kicsit akadozik, ez biztosan a szoftver hibája, mivel a Galaxy S-ben látott galériát is kipróbáltam rajta és az sokkal gyorsabban működött. A Facebook, MySpace és YouTube kliensekre nem pazarolok szavakat, mert totál ugyanolyanok, mint bármelyik más Android okostelón. Ugyanez igaz a Marketre, de itt van egy kis érdekesség. Az alkalmazásoknál már külön lapon olvashatjuk a véleményeket és meghökkentő módon van lehetőség automatikus frissítésre, noha ez kizárólag a 2.2-től érhető el (mit hekkeltek ezek a Motorolás srácok?). Ezek után már csak a GPS van hátra, ami ugye alaptartozék. Navigációs szoftvert gyárilag nem kapunk, addig is használhatjuk a Google Maps-ot, bár a navigálós része hazánkban nem működik. A Maps is villámgyors, a GPS vevőt több programmal is megnéztem, nagyon gyorsan talál pozíciót és azt tartja is, tehát már csak a megfelelő szoftver (mondjuk Navigon, Ndrive, Sygic) kiválasztása marad nekünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés