Motorola DEFY - ez aztán döfi!

Hirdetés

Adatkommunikáció, extra szoftverek

Ha adatátvitel, akkor bizony a DEFY ott van a szeren. Van egy négysávos GSM és egy kétsávos 3G modul benne, ezekhez tartozik a GRPS, EDGE, 3G és a HSPA, utóbbi lefelé 7,2 Mbit, felfelé pedig 2 Mbit sebességű. További lehetőség a WiFi, amiből nem csak a b és g, hanem az n szabványt is belerakták, ahogyan a DLNA-t is. A sornak még nincs vége, mert van Bluetooth is, ebből 2.1-es, sztereó verzió jutott, végül pedig a kábeles lehetőségekhez ott a szabványos microUSB. Ezen keresztül töltődik az akku, és üzemmódtól függően akár háttértárként is működhet a mobil. A hab a tortán, hogy a Motorola belerakta az internet megosztás opciót, ráadásul ez USB-n és Bluetooth-on is működik, WiFi-nél meg hotspotot kreálhatunk a készülékből, úgyhogy bárhol, bárkinek tudunk adni mobilnetet. Ezt egyébként a 2.2-es rendszer már alapból tudni fogja. A böngésző kiválóan működik, több ablakot is kezel, a multi-touch gyors és kényelmes, és ide is betettek egy kis pluszt. Belekalapálták a Flash Lite-ot, ezzel a beágyazott videók megjelennek és lejátszhatók az oldalakon. Ez nem egyezik a 2.2-ben alapból integrált teljes flash-el, a videók kissé akadozva mennek, bezzeg a reklámok remekül betöltődnek. Aki nem szereti, ki is kapcsolhatja, és ha felteszünk alternatív böngészőt (pl. Dolphin HD vagy Opera Mobile), akkor ott úgyse működik.

Motorola DEFY

Az extraként telepített szoftverek is mind kiválóan kiegészítik vagy bővítik a készülék tudását. Van itt egy Quickoffice, ami a dokumentumok olvasásához jön jól (az Adobe Readert meg tessék leszedni a Marketről), aztán itt a már emlegetett 3G Mobile Hotspot, ennek funkciója szerintem egyértelmű. Ugyanez igaz a DLNA és Media Share programokra, ezekkel könnyedén megnézhetjük például a fotókat egy DLNA-val ellátott tévén vagy laptopon. Van fájlkezelő is, de ez sajnos nem működött, furcsa mód a Quickoffice indult el helyette (ez volt a harmadik hiba). Sokat autózók fogják díjazni a Cardock nevű kis okosságot. Ez eltűnteti a normál főképernyőt és helyette óriási ikonokkal elérhetjük a legfontosabb opciókat (hívás, keresés, navigáció, zenelejátszó). Az egyik ikonhoz mi rendelhetünk hozzá bármilyen programot és még arra is ügyeltek, hogy legyen automatikus éjszakai mód, amikor más színeket használ a rendszer.

Motorola DEFY

A Facebook, MySpace és YouTube kliensek szokványosak, ám az Amazon Kindle már nem annyira. Ha van profilunk az Amazon oldalán, akkor itt be tudunk jelentkezni és máris lehet e-könyvet olvasni. A számítógéppel való összekötésre készült a Phone Portal. Ez messze az egyik legtutibb program, amit eddig láttam. WiFi-n vagy USB-n, mindenféle telepítés nélkül (USB-n azért kell a driver) hozzáférhetünk a telefon tartalmához. És mindehhez a program magáról a telefonról töltődik be, csak egy böngészőt kell elindítani, egyszerűen szuper. A szoftverek mellett okos beállításokkal is bővítették a rendszert. Ilyen a beépített adatforgalom figyelő, ami egyfelől számolja a mobilinternettel elhasznált biteket (sajnos csak egy hétre visszamenőleg mutatja a felhasználást), másfelől van egy korlátozó opciója. Ekkor a telefon több dologgal fogja vissza az adatforgalmazást, mint például kikapcsolja a fotófeltöltést a közösségi oldalakra. A másik érdekes dolog a teljesítmény profilok, melyek az akkumulátor merülését próbálják csökkenteni. Itt megadhatunk egy „csúcsidőn kívüli” időszakot (pl. este 10-től reggel 5-ig), és beállíthatjuk, hogy egy bizonyos készenléti idő után automatikusan megszakítson minden adatátvitelt. Végül két kis apróság a végére. Ha bejövő híváskor kétszer rákoppintunk a kijelzőre, lenémul a csörgés. Ha pedig kijelzővel lefelé fordítjuk, akkor bármilyen riasztást elnémíthatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés