Lenovo Vibe C2 - két nagy hibája van

Ezek közül azonban csak az egyik javulhat: az eltúlzott ár nagy valószínűséggel mérséklődni fog, viszont a szűkös rendszermemória mindig komoly gát lesz a használat során.

Külső, kijelző

Hosszú percekig nézhetjük a Vibe C2-t anélkül, hogy bármi érdekességet találnánk a formavilágán, mindazonáltal tisztességesen összerakott, átlagos méreteihez képest (143 x 71,4 x 8,6 milliméter) könnyűnek mondható (139 grammos) készülékházban kapjuk meg a telefont, ami nem ad ki magából recsegő hangot, amikor megfogjuk, jó helyen vannak a gombjai és könnyedén kézbe simul. Az anyaghasználat persze az előlapi üvegen kívül mindenhol műanyag, a keret fényes, a hátlap matt felületű, egyáltalán nem csúszik, és az ujjlenyomatok sem látszanak rajta zavaró módon.

A nagy kávák között korrekt IPS kijelző lapul.
A nagy kávák között korrekt IPS kijelző lapul. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe C2 Vernee Thor ZTE Blade V7 Xiaomi Redmi 3
Fehér fényerő (max.) 447 nit 432 nit 612 nit 523 nit
Fehér fényerő (min.) 13 nit 20 nit 10,8 nit 1,2 nit
Fekete fényerő 0,38 nit 0,20 nit 0,57 nit 0,49 nit
Kontrasztarány 1177:1 2160:1 1075:1 1067:1
Színhőmérséklet 8866 K + kézi 8535 K + kézi 7810 K + kézi 7960 / 7043 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az 5 hüvelykes előlapi megjelenítő IPS technológiával bír, így a betekintési szögei helytállóak és a fényereje is bőven elegendő, a 720 x 1280 pixeles felbontásához tartozó 294 ppi-s képpontsűrűség valójában ideális, a kontrasztaránnyal és az automatikus fényerőállítás sebességével sem lehet bajunk: a kijelzővel kapcsolatos negatív érzésünk főként a kávák vaskosságából adódik, ezen kívül bőven megállja a helyét ezen az árszinten. Az viszont szomorú, hogy a képernyő alatt lévő három érintésérzékeny billentyű nem kapott háttérvilágítást, így ha elfelejtjük, hogy a jobb oldali a visszalépés és a bal oldali az alkalmazásváltó gombja, akkor váratlan meglepetések fognak minket érni.

Ehhez a mérethez tökéletesen elég 720 x 1280 pixel.
Ehhez a mérethez tökéletesen elég 720 x 1280 pixel. [+]

A kijelző fölött minden fontos kiegészítő adott, a hangszórón és a másodlagos kamerán kívül természetesen megvannak a fény- és távolságérzékelő szenzorok, illetve örülhetünk annak is, hogy a színes értesítési ledet sem spórolta le a kínai gyártó. A mobil tetején láthatjuk a 3,5 milliméteres jack csatlakozót, alul pedig a microUSB port és a beszédmikrofon figyelhető meg.

Jó helyre került a két hangerőszabályzó és a bekapcsológomb.
Jó helyre került a két hangerőszabályzó és a bekapcsológomb. [+]

A kijelzőt körülölelő keret nem csillog annyira, mint a Huawei Y3 II esetén, viszont így is félő, hogy a lakkozott felület a mindennapi használat megpróbáltatásait nem fogja annyira jól bírni, mint ha tényleg fémből készült volna. Új állapotában azonban nagyon jól néz ki, és a jobb oldalon lévő gombok (bekapcsoló, illetve hangerőszabályzók) is jó helyre kerültek, kényelmes a használatuk.

A hátlapra került a fő hangszóró.
A hátlapra került a fő hangszóró. [+]

A matt hátlap textúrája nagyon enyhén recés, ezért stabil és kellemes fogást biztosít. Az itt található, enyhén kidomborodó kamera 8 megapixeles, autofókuszos, fölötte egy zajszűrésre szolgáló mikrofon, alatta pedig egy szimpla ledes vaku látható. Nem maradt el a Lenovo felirat és a hangszóró sem, ez utóbbi a kamera dudorja miatt akkor is jól hallatszik, ha asztalra téve csörren meg a mobil. Régen az volt a különleges, ha egy mobil hátlapját nem lehetett levenni, és a kártyákat oldalról kellett bepattintani, most már inkább az a kuriózum, hogy levehetjük a műanyag burkolatot, és csak az akksi kiemelése után tehetjük bele két darab microSIM és a microSD kártyát, akár egyszerre is, hiszen mindegyik külön slotot kapott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo Vibe K5 Plus - telepcsere fémcsomagolásban

    Átlagos méretekkel, ám különleges tulajdonságokkal száll harcba a K5 Plus: sztereó hangszórópárt és lepattintható fém hátlapot kínál.

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

    A kínaiak újdoságának középkategóriás felszereltsége és 5,5 hüvelykes kijelzője valószínűleg nem hoz lázba senkit, az 5000 mAh-s akkumulátor viszont izgalmasnak ígérkezik.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

Hirdetés