Lenovo Vibe C2 - két nagy hibája van

Ezek közül azonban csak az egyik javulhat: az eltúlzott ár nagy valószínűséggel mérséklődni fog, viszont a szűkös rendszermemória mindig komoly gát lesz a használat során.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Vibe C2 két microSIM-et fogad be, mindkettő esetén 150 Mbps a legnagyobb elérhető adatsebesség 4G hálózaton, viszont együttműködni csak dual standby módon tudnak, tehát ha az egyikkel hívást intézünk, a másik lekapcsolódik a hálózatról. A hagyományos WiFi modul közepes érzékenységű, 802.11b/g/n szabványokat ismer, nem maradtak ki belőle a Direct és a hotspot funkciók, természetesen Bluetooth is van, 4.0-s verziószámú. A microUSB 2.0 csatlakozó OTG-képes, kimaradt viszont az NFC, a HotKnot és az infraport. Navigáláshoz a földi antennák és a routerek jelei mellett természetesen az A-GPS-t és a GLONASS-t is tudja használni, mobilinternet nélkül bőven kell várni a pozíciószerzésre, online azonban nagyon gyorsan megtalálja a lokációt. A beszélgetési minőség közepes, a telefonáláshoz fenntartott hangszóró ereje lehetne sokkal jobb is, szerencsére a zajszűrős mikrofon jól teszi a dolgát.

A teljesítmény-teszteken a hardvertől elvárható szintet hozza a telefon, szerencsére nem melegszik drasztikusan. A teljesítmény-teszteken a hardvertől elvárható szintet hozza a telefon, szerencsére nem melegszik drasztikusan.
A teljesítmény-teszteken a hardvertől elvárható szintet hozza a telefon, szerencsére nem melegszik drasztikusan. [+]

A gyári böngésző nem a Google Chrome, hanem a magyar nyelven nem tudó, viszont különféle extrákkal bővíthető UC Browser, aminek a gyári funkcionalitása is impozáns, hiszen témázható, képes kezelni a weboldalak értesítéseit, követi az adathasználatot, van éjszakai és teljes képernyős módja, saját letöltéskezelője, a különböző letölthető kiegészítők segítségével pedig rengeteg funkcióval ruházhatjuk fel a fordítótól kezdve a widgeteken át a QR-olvasóig.

A 2750 mAh kapacitású akkumulátor házilag is cserélhető.
A 2750 mAh kapacitású akkumulátor házilag is cserélhető. [+]

Értékelés: Lenovo Vibe C2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt 2750 milliamperórás telep segít nekünk abban, hogy a telefon ne merüljön le a nap végére, és ezzel nem is volt gond, könnyedén várhatunk 2-3 napos üzemidőket, feltételezvén, hogy aki ezt a készüléket választja, az valószínűleg nem akarja majd egész nap nyomkodni. A MinDig TV streamje nagyságrendileg 7,5 óra alatt merítette le fejhallgatóval, közepes hang- és fényerőn követve a műsort, hagyományos használatban pedig körülbelül 4,5 órát tudott menni a kijelző, automatikus fényerővel, jellemzően kültérben használva.

A teszt végére biztossá vált, hogy a Vibe C2-t a mindennapi használatban nem más mérgezi meg, mint a memória hiánya. 1 gigabájt ma már édeskevés a legfrissebb Androidhoz és a 720p kijelzőhöz is, az 1 GHz-en ketyegő MediaTek MT6735P már több ízben bizonyított, de ezúttal nem volt meggyőző. Egy középkategóriás telefontól értelemszerűen nem minden esetben várunk el tökéletes kamerát, különleges megjelenést, számtalan extrát és kiemelkedő adatkommunikációs képességeket, viszont a gyors működés ma már teljesen alapvetővé vált egy 50 ezer forintos telefonnál, ennyibe kerül ugyanis a Vibe C2. Ne számoljunk utána, hogy ezek alapján mennyivel jobb vétel egy Vernee Thor, ami hazai garanciával 40 ezer forintért ad ujjlenyomat-olvasót, nyolcmagos rendszerchipet és háromszor ennyi rendszermemóriát, de ha valamiért nem szimpatizálnánk a gyártóval, akkor a B20 hiányának figyelmen kívül hagyásával a Xiaomi Redmi 3 remek vétel, a Huawei P8 Lite pedig több szolgáltatónál is elérhető, amit egy előfizetés meghosszabbításához nyugodtabb szívvel tudunk ajánlani, mint a Lenovo Vibe C2-t. A szomorú igazság az, hogy használati értékben még a siralmas kijelzőjű Huawei Y3 II is jobb lehet nála, ami egy friss, olcsó termék, viszont a kevéske memóriája jóval kevésbé feltűnő a visszafogott felbontás és a jobban sikerült optimalizáció miatt.

szentkuti11

A tesztkészülék az Speedshop jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo Vibe K5 Plus - telepcsere fémcsomagolásban

    Átlagos méretekkel, ám különleges tulajdonságokkal száll harcba a K5 Plus: sztereó hangszórópárt és lepattintható fém hátlapot kínál.

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

    A kínaiak újdoságának középkategóriás felszereltsége és 5,5 hüvelykes kijelzője valószínűleg nem hoz lázba senkit, az 5000 mAh-s akkumulátor viszont izgalmasnak ígérkezik.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

Hirdetés