Huawei Y3 II - akciós hátszín

A Huawei alsó kategóriás készülékének aktualizált változata továbbra is dupla leddel van felszerelve, viszont ezúttal az autofókuszt sem felejtették ki.

Külső, kijelző

A külső kialakítás tekintetében is történtek változások, bár már közel sem annyira kompakt a készülék, a vaskosabb akkumulátor ellenére mégis keskenyebb lett. A térbeli kiterjedés 134,2 x 66,7 x 9,9 milliméterre nőtt, a tömeg pedig 32 gramm plusszal lett kereken 150. Az anyaghasználatot továbbra is a műanyag dominálja, ennek ellenére nem mondhatnánk, hogy az Y3 II megjelenése vásári lenne, a felhasznált szintetikus matériák minősége kifogástalan. Csak ebben a naptári évben kissé ódivatú benyomást kelt a krómozott hatású, műanyag szegély, amiről igen nehezen, de szerencsére már javarészt azért sikerült leszokniuk a dizájnereknek, az Y3 II-n viszont még megcsodálható a mobiltervezés hőskorának mementójaként. Az összeszerelés ezúttal is hibátlan, puszta kézrátétellel nem lehet megnyektetni, de komolyabb erőfeszítéssel sem.


[+]

A kijelző mérete is szintet lépett, sajnos a megjelenítés minőségéről ez már nem mondható el. Az előlap 62%-t a 4,5 hüvelykes, FWVGA (854 x 480) felbontású LCD panel teszi ki. Ez a mindössze 218 pixelt eredményez egy hüvelyken, ami még nem lenne akkora probléma, mint a rettenetes betekintési szögek, a kíméletlen tükröződés és a legminimálisabb mozdulatra is módosuló, érzésre gyenge fényerő, ami tekintetünk irányának függvényében akár a nem létező tartományig csökkenhet. Alapvetően használható eredményt is mutathatnának a fenti értékek, de a színek fakók, vagy a felismerhetetlenségig invertálódnak, a kontraszt pedig olyan, mint a fényerő. Gyenge. Bár a kalibráción legalább kedvünk szerint állíthatunk. Összességében mégsem teljesen elkeserítő az Y3 II kijelzőjére nézni, főleg, ha ezt nem túl sokszor kell megtennünk, és csak megfelelő szögben, ideális fényviszonyok közepette próbáljuk meg.

Kijelző-teszt
Mérés Huawei Y3 II Doogee X5 Pro LG K4 4G Samsung Galaxy Core Prime
Fehér fényerő (max.) 372 nit 560 nit 344 nit 426 nit
Fehér fényerő (min.) 6,62 nit 26,0 nit 3,08 nit n/a
Fekete fényerő 0,39 nit 0,54 nit 0,50 nit 0,38 nit
Kontrasztarány 954:1 1037:1 689:1 1123:1
Színhőmérséklet 7928 K + kézi 7665 K 7753 K 7049 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Dicséretes ellenben, hogy az érintésérzékeny vezérlőgombok az alsó kávára kerültek, ha már ilyen bőséges helyet hagytak arrafelé. Kevésbé dicséretes, hogy nem rendelkeznek háttérvilágítással, valamint az ikonikus megjelenés okán a sorrendjük sem változtatható. A felső káva sem kisebb, viszont a márkajelzésen, a beszédhangszórón és a 2 megapixeles előlapi kamerán kívül az idei kiadásba jutott fény- és közelségérzékelő szenzor, tehát már most elkezdhetünk örülni az automata fényerőszabályzás létének, amit menten mérsékel is az értesítő LED hiánya. Ezt egyébként megpróbálták pótolni egy igen egyedi és tényleg nagyon mutatós, de a hátlapi elhelyezés miatt kevésbé funkcionális megoldással.


[+]

A hátlapon található, 5 megapixeles kamerát keretező, krómozott hatású gyűrű ugyanis ledeket rejt, amelyek a szivárvány bármely színében pulzálva vagy világítva tudnak velünk egy rakás dolgot közölni. Ezzel csak annyi a probléma, hogy arccal lefelé kéne tárolnunk az eszközt, amihez az elődmodellhez biztosított kijelzővédő fólia például pont jó lenne. De idén nem kapunk. Így rendeltetésszerűen fektetve viszont nem igazán hatékony az értesítési LED szerepében, még jó, hogy egy halom egyéb, relatív haszontalan, de nagyon kedves, jobbára miért-ne jellegű funkció rendelhető hozzá.


[+]

A szálhúzott mintázatú fehér hátlap felülete leginkább egy monokróm selyemcukorkához hasonlít és igen tetszetős összképet mutat. Műanyag hátlap létére valóban egészen jól néz ki, bár a szürke márkalogó és a sallangmentes dizájn eleganciáját mondjuk a pink színváltozat valószínűleg másképp adja vissza. Viszont legyen akár fekete, kék, vagy arany – ezekben a színekben érhető el a fenti kettőn kívül – az ujjlenyomatokat nagyítóval is nehéz lenne fellelni rajta. A tapintása kellemes, és nem csúszik jobban, mint amennyire az anyag alaptulajdonságai miatt természetes. A kamera mellett ismét dupla, de nem kéttónusú LED segédfényt találunk, alul pedig a hangszóró-lyukacskák húzódnak majdnem a szélesség teljes hosszában. Hang viszont csak a balra eső feléből árad.


[+]

Újabb piros pontot (vagy macis pecsétet, kinek mihez köthetők kellemes emlékei) érdemel a bal élen található okos gomb, amire háromféle funkciót is élesíthetünk annak függvényében, hogy egyszer, kétszer, vagy hosszan nyomjuk, bár ez a kijelzőt feloldani nem fogja. Arra a jobb oldalán található bekapcsológomb lesz a nyerő választás. Ugyanitt helyezkedik el a remek nyomáspontú hangerőszabályzó, aminek dupla megnyomásával azonnal indíthatjuk a kamerát, de egyúttal akár képet is lőhetünk, ha úgy kívánjuk. A gombok egyébként technikailag a hátlapon vannak, ami egyben az oldalkeret krómcsíkon túli részét képezi, így az eltávolítással a gombok is lekerülnek a készülékről, szabadon hagyva az érintkezőfelületeteket. Felül csak egy jack, alul pedig egy microUSB csatlakozó található.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • V7 Zyro - nulláról indulva

    A Zyro a világ egyik legnagyobb IT disztribútorának első saját márkás kísérlete a piacon. A készülék az abszolút belépő szintet célozza, és nem is nyújt többet. Ettől még persze lehetne jó.

  • Idén is lesz Huawei Y3

    A gyártó, egyébként egészen jól átgondolt alsó kategóriás készüléke idén is új kiadást kaphat.

  • Idén sem marad Y3 nélkül a Huawei palettája

    A legalsóbb szegmensbe szánt Y3 2017 nem fog nagydíjakat nyerni, viszont a legalapvetőbb kommunikációs csatornákat kipipálja.

Előzmények

  • Sokkal jobban fogy a Huawei P9, mint az elődje

    A gyártó által kiadott sajtóközlemény szerint a P9 eladásai 130 százalékkal haladják meg a P8 eladásait a globális piacokon.

  • Huawei P9 Plus - nyomós ok

    Nyomásérzékelős előlappal, AMOLED kijelzővel, 64 gigabájtos tárolóval és nagyobb akkumulátorral támad a phabletes P9, ám az Erő legyen azzal, aki az árcédulát meglátja.

  • Huawei P9 - 9 pont, feketén-fehéren

    A színes és monokróm szenzorral is rögzítő, dupla Leica kamerás P9 a Huawei eddigi legjobbja, és a Kirin 955-ös SoC is hozza a csúcssebességet a mutatós készülékházban.

Hirdetés