Lenovo Vibe C2 - két nagy hibája van

Ezek közül azonban csak az egyik javulhat: az eltúlzott ár nagy valószínűséggel mérséklődni fog, viszont a szűkös rendszermemória mindig komoly gát lesz a használat során.

Hardver, szoftverezettség

Tavaly ilyenkor még a MediaTek MT6582 volt tipikus ebben a szegmensben, mostanában viszont már az MT6735 szokott kerülni ezekbe a kütyükbe, ami grafikailag nagy előrelépést hozott, azt viszont ismét meg kellett tapasztaljuk, hogy hiába a frissebb rendszerchip, ha nem jár hozzá elegendő memória. A Vibe C2 esetén sajnos csak 1 gigabájttal gazdálkodhatunk, ez nagyon érződik a rendszer sebességén, és nem csak akkor, amikor több alkalmazás között szeretnénk váltani. Döcögős a feloldás, a menüben való böngészés sem éppen szélsebes, főleg akkor tragikus a helyzet, amikor valami frissít a háttérben, vagy ha egy letöltést futtatnánk használat közben. A 720p felbontáshoz pedig elegendő lehetne az 1,0 GHz-re korlátozott, négymagos Cortex-A53 (hiszen MT6735P a lapka pontos típusa) és a Mali-T720 MP2 grafikus gyorsító, ráadásul még melegedési problémákkal sem küzd az eszköz.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe C2 Vernee Thor ZTE Blade V7 LG K4 4G
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6753 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735M
AnTuTu Benchmark 6.x 24090 pont 37679 pont 35987 pont 22717 pont
Vellamo Browser 1957 pont 2838 pont 2133 pont 1287 pont
Vellamo Metal 688 pont 1059 pont 879 pont 709 pont
Geekbench 3 (single) 406 pont 636 pont 617 pont 470 pont
Geekbench 3 (multi) 1159 pont 3016 pont 2832 pont 1313 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,7 fps 9,1 fps 4,5 fps 5,8 fps
GFXBench Manhattan offscreen out_of_memory 4,5 fps 4,5 fps 1,3 fps
GFXBench T-Rex onscreen 8,4 fps 19 fps 12 fps 11 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,9 fps 12 fps 12 fps 4,1 fps

Tárolóegységből 8 gigabájtunk van elméletben, ebből azonban csak 3,5 gigabájt marad a felhasználó részére, szerencsére microSD-vel könnyedén bővíthetünk, bár az adoptable storage a Vibe C2-n sem érhető el, így az alkalmazásainkat a belső tárolón kell tartanunk. A memória gyakorlatilag állandóan 80-85%-ig tele van, a rendszer összesen 0,91 gigabájtot lát, bekapcsolás után pedig alig 200 megabájt marad szabadon, nem csoda, hogy dadogós a felület. Az Android verzió friss, hiszen Marshmallow 6.0 dolgozik a telefonon június elsejei hibajavító csomaggal, és a Vibe UI kezelőfelület egyszerűsített változatával, ami nem sokkal több egy bő lére eresztett launchernél és ikonkészletnél, kimaradt belőle a témázhatóság és számos extra funkció, amiket korábban láttunk a gyártótól.

A Vibe UI egyszerűsített verzióját kapta meg a C2. A Vibe UI egyszerűsített verzióját kapta meg a C2.
A Vibe UI egyszerűsített verzióját kapta meg a C2. [+]

Hagyományos főmenü nincs a rendszerben, viszont sok helyen visszaköszön a módosítatlan Android világa, ilyen például a beállítások menüje, az értesítési felületen lévő gyorskapcsolók funkcionalitása, illetve a legtöbb gyári szoftver, a névjegyzéktől és az üzenetkezelőtől kezdve a naptáron át a galériáig. A gyári tárcsázóban kereshetünk prediktíven a kontaktjaink között, gépeléshez pedig szintén a gyári operációs rendszerből megismert billentyűzetet hívhatjuk segítségül.

Extra funkciók terén nem nyújt extrákat a beállítások menüpontja. Extra funkciók terén nem nyújt extrákat a beállítások menüpontja.
Extra funkciók terén nem nyújt extrákat a beállítások menüpontja. [+]

Van egy egyszerű fájlkezelő, nem maradtak ki az egyéb Google-szoftverek sem, viszont az UC Browser, a McAfee Security és a MaxxAudio már gyártói extrának számít, csakúgy mint a SYNCit, ami biztonsági mentéseket segít készíteni a névjegyekről, az SMS-ekről és a híváslistánkról, valamint a SHAREit, amivel multimédiás fájlokat lehet küldeni és fogadni, webes alapon.

30 napos próbaverziót kapunk a Route 66-ból. 30 napos próbaverziót kapunk a Route 66-ból.
30 napos próbaverziót kapunk a Route 66-ból. [+]

Jegyzetelni az Evernote segítségével tudunk, a Route 66-nak köszönhetően kapunk egy 30 napig kipróbálható offline navigációt, illetve nem maradtak ki olyan közösségi szoftverek, mint a Twitter vagy a kapcsolattartásra szolgáló Skype. A Lenovo Companion ezen a készüléken is megvan, ennek segítségével házilag diagnosztizálhatjuk, hogy van-e bármi hardveres hibája a mobilunknak (hasonlóan a rejtett szervizmenükhöz), illetve segítséget is kérhetünk a gyártó alkalmazottjaitól.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo Vibe K5 Plus - telepcsere fémcsomagolásban

    Átlagos méretekkel, ám különleges tulajdonságokkal száll harcba a K5 Plus: sztereó hangszórópárt és lepattintható fém hátlapot kínál.

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

    A kínaiak újdoságának középkategóriás felszereltsége és 5,5 hüvelykes kijelzője valószínűleg nem hoz lázba senkit, az 5000 mAh-s akkumulátor viszont izgalmasnak ígérkezik.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

Hirdetés