Lenovo Vibe C2 - két nagy hibája van

Ezek közül azonban csak az egyik javulhat: az eltúlzott ár nagy valószínűséggel mérséklődni fog, viszont a szűkös rendszermemória mindig komoly gát lesz a használat során.

Kamera, video, audio

A Vibe C2 nem egy kimondottan fotózásra kihegyezett eszköz, ez a hardveren és a szoftveren is érződik. A fő kamera 8 megapixeles, autofókusz és 1,4"-es szenzor tartozik hozzá, különböző fókuszsegédletekről, optikai képstabilizálásról vagy manuális módról viszont nem is álmodhatunk, szerencsére szimpla ledes villanó és néhány szoftveres extra azért jut, bár ez utóbbiak is kizárólag az AOSP-készletre korlátozódnak. A kütyü ugyanis nem a Vibe UI-alapú készülékekből ismert szoftvert, hanem a gyári Android rendszer funkcionalitásával büszkélkedő programot használja fotózáshoz, egy érdekes hibának köszönhetően pedig a Szuperfinom módot rosszabb minőségű felvételek készítésére használja, mint a Finomat. Van benne HDR mód, geotagging, arcfelismerés és érintőfókusz, előre meghatározott sémák alapján még a fehéregyensúlyt is állíthatjuk, ám a végeredménytől ne várjunk túl sokat.

Enyhén kilóg az optika a hátlap síkjából.
Enyhén kilóg az optika a hátlap síkjából. [+]

A Vibe C2 képei ugyanis gyengék. Harmatos a dinamikatartomány, nagyon sok részlet ég ki, gyakran felbukkan a kromatikus aberráció, túlélesítés akad bőven, és nem ritkán találkozhatunk alulexponált felvételekkel. A fókuszálás komótos, viszont 10 centiméterig közelre is jól élesít, a HDR-mód viszont tényleg nagyon lassú , ha mozgó témát örökítünk meg (elég akár egy fa, amit erőteljesebben fúj a szél), egyből felbukkan némi szellemkép. A videók rögzítése sem túl acélos, a tipikus képhibák és a lassú, olykor pontatlan fókusz mozgókép felvételekor is előfordulnak, viszont a zajszűrős mikrofon jól teszi a dolgát, 720p felbontású tesztvideónk a linkre kattintva megnézhető!

Videofelvételnél a Finom mód nagyobb felbontást eredményez, mint a Szuperfinom.
Videofelvételnél a Finom mód nagyobb felbontást eredményez, mint a Szuperfinom. [+]

A hátlapi hangszóró minősége bőven hagy maga után kívánnivalót, magas hangerőnél előfordul torzítás, a mélyekkel igazából csak erőlködik, hasonlóképpen ellenjavallott zenét hallgatni a gyári headsettel, az egyébként kényelmes earbudot leginkább telefonhívásokhoz érdemes használni. Szerencsére a beépített erősítő már tisztességes, közepes szintet nyújt, azt viszont hozzá kell tenni, hogy hangszínszabályzó nélkül is populáris, puffogós forrásnak számít, és a részletessége sem lehengerlő, de sebaj, mindennapi zenelejátszáshoz megfelelő.

FM-rádió is van a Vibe C2-ben. FM-rádió is van a Vibe C2-ben.
FM-rádió is van a Vibe C2-ben. [+]

Szoftveresen a gyári, egyszerű AOSP-program képes a zenéinket előadók, műfajok és számok szerint rendezni, hangszínszabályzásra pedig a MaxxAudiót használhatjuk, amivel megadhatjuk, hogy zenehallgatásra, játékra vagy filmnézésre használjuk épp a telefont, és ennek megfelelően játszik a hangtartományokhoz tartozó kiemeléssel. FM-rádió is van, fülhallgató csatlakoztatása után automatikusan megkeresi az elérhető állomásokat, majd RDS-információkat is társít hozzájuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo Vibe K5 Plus - telepcsere fémcsomagolásban

    Átlagos méretekkel, ám különleges tulajdonságokkal száll harcba a K5 Plus: sztereó hangszórópárt és lepattintható fém hátlapot kínál.

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

    A kínaiak újdoságának középkategóriás felszereltsége és 5,5 hüvelykes kijelzője valószínűleg nem hoz lázba senkit, az 5000 mAh-s akkumulátor viszont izgalmasnak ígérkezik.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

Hirdetés