Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz Pötyi #916 üzenetére

    Nem tudom, de ha egy Afrikai Uniós katonatiszt jön ide szemlézni és csodálkozni, az menjen vissza és legelőször tanítsa meg a harckocsizóit szántani és vetni, meg vízvezetékeket építeni. Utána mekegjen idehaza. A NATO-n belül nem mi vagyunk az elsők, akik ilyen jellegű védelmet civil szervekre bíznak. A briteknél pl. szigorúan átvilágítják az ilyen emberanyagot: rendszerint a királyi sereg volt katonáiból (a "háború kutyáiból") szerveződnek ezek a minősítet őrző-védő cégek, gyakran komolyabb nívóval, mint amit a baka ellát. Pláne hogy a hadsereg így a kiképzett, de kiöregedett - és végső soron a hazához lojális - emberanyagot visszaforgatja és hasznosítja (örök kérdés a hivatásos seregeket fenntartóknak, hogy mi lesz velük). A németeknél szintén vannak ilyenek, sajnos nem tudom, mekkora számban. Az USA meg megint egy más tészta: képtelen voltak a korrupciót kizárni, aminek a veszélye itthon is fennállhat.

    Mellesleg megjegyzem, hogy a debreceni Nagysándor József laktanyát (Péterfia u., "hadkielégító" pk.) már legalább vagy 3 éve civil szerv ellenőrzi és védi... Nem a Bocskaisok, a Kossuthot persze ők.
    Én nem tudom, hogy 50 évesen milyen munkát fogsz, meg én is még végezni, de hogy nem leszünk benne a termelési iparágakban, az szinte borítékolható. Lesz még 15 év a nyögdíjig... Ezt ráhúzva a mai eseményekre: Nagyonis el tudom képzelni, hogy ex-katonáink letéve a személy- és vagyonőri vizsgákat, elszegődjenek a laktanyavédelemekre. Nyugodt, "nyugdíjas állás". Állambácsi a pízosztó, mi kellhet még több egy 50 év feletti fazonnak?

    A külföldi ("nyugati") NATO-attasék pontosan tisztában vannak (mert tisztában kell lenniük) a másik tagország katonai (és pénzügyi) helyzetével. Mivel már két katonai szövetség tagjai is vagyunk, akit meglep a magyar viszony, az szerintem be se tegye a lábát az országba, de ha lehet Ártándnál tovább ne menjen keletebbre, mert ott sírni fog.

    "Lehet magyarázkodni a költségtakarékosságról, de az már veszett fejsze nyele, addigra már be lettél skatulyázva..."

    Az az ember nem komoly ember, legyen akár nő, vagy férfi, katona vagy civil, aki a látszatra ad és ítélkezik. Az menjen is a jófenébe. A teljesítményt kell nézni, nem azt, hogy kik őrzik a laktanyákat. Ezt kb. olyannak érzem, mint hogy van-e hideg víz vagy nincs a sorállományú katonáknak az esti fürdéshez (ti. "akkor lesz jó katona, ha tud hideg vízben fürdeni").

    Ha pedig az "átlag-katonáról" van szó:
    Örüljön inkább annak a szerencsétlen, hogy kimozdulhat az unalmas őrzési pozícióból, és mehet rohangászni, Cooper-eket nyomatni, meg lőni, és legalább több esélyét láthatja annak, hogy a felszabadult pénzösszegből megcsinálják a szutykos körleteit, vagy nem kétévente egyszer kap majd szaros bakancsot, hanem évente kétszer, esetleg új gyakorlót szintén, vagy kapna végre mindenki térd- és könyökvédőt, védőszemüveget, vagy netán kifizetik nekik végre a különféle elmaradt veszélyességi pótlékokat (ha van még ilyen esemény).
    Mert ha én lennék baka, akkor én bizony ezt nézném!
    Marhára beletojnék abba, hogy kik vannak a portáknál, ha a "felcserepedő" ("hm, nehéz szó") gyerekemnek több zsozsót tudnék hazaküldeni, jobb körülmények között dolgozhatnék jobb felszerelésben és/vagy fejleszthetném a képességeimet is (pl. nyelvtanulás, meg az istennyila se tudja, mik vannak még), vagy akár lakástámogatás (hogy ne essek messze magamtől).

    Ez persze az elmélet, hogy mire kéne költeni a felszabadult HUF-milliárdokat. Az, hogy mire fog elköltődni, az egy másik jó kérdés...

    Szerintem inkább akkor égjen a kedves baka pofája, amikor a szlovén társa gyorsabb nála 5 km-es futásban, vagy ha a saját szakfeladatát más nemzetű EU-s társa jobban, gyorsabban és precízebben megoldja! És ne akkor, mikor valamelyik "fekete lyuk" csak azt nézi, hogy kik vigyázzák a laktanyáját.
    Ha mindent patentül, maximálisan végrehajt és a legjobb a legjobbak között, akkor nincs mitől égjen a fizimiskája és nincs miért szégyenkeznie.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák