Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Skipqer #300 üzenetére

    Köszi a tanácsot ! Vigyázni fogok rá nagyon, az már biztos...ha kell, megkapja a legjobb tokot, ami kapható hozzá :) Megéri a plusz ráfordítást, hogy ne várjon 1-2 hónap alatt szétkarcolt roncs belőle. Néztem alumínium tokot is hozzá, van is, de eszméletlenül ormótlannak tűnik és nem épp kényelmes viseletnek.

    Ez az ár nagyon jó a 2 GB-os MSD Pro Duo-ért, köszi ! :C
    Máshol még ilyen 18k környékén jár...

    Kijelzővédő fólia is mindenképpen kerül rá miharamabb, anélkül nincs kedvem hordozgatni, ki tudja. 2k a legjobb minőségű (Brando Ultra Clear Protector Plus), ami kapható hozzá és ez a márka nálam már PDA-k terén bizonyított...ha egyszer rárakja az ember jól (ami nem könnyű), akkor nagyon sokáig tiszta és alig észrevehető védelmet nyújt a kijelzőnek.
    A másik meg a nagyobb kapacitású BST-34 akksi, amit azonban még mindig nem lehet kapni sehol, SE lapon is csak várólistán van...árat sem írnak.

    Bár áthidaló megoldásnak akár jó lenne egy plusz BST-33 standard is, csak kérdés, hogy hol kapni hozzá olyan töltőt, ami külön a 2. akkut is tudja tölteni, amíg az 1. a telóban van.

    Tényleg ezt a két irányú töltőt adják hozzá gyárilag, amivel egyszerre mehet a füles/adatkapcsolat + töltés ? USB-ről lehet tölteni a telót ?

    Azt hiszem, mihelyt kézbekapom végre a P990i-t, azonnal R7 firmware upgrade-et fogok eszközölni rajta. Úgy hallottam, a gyárinál lényegesen gyorsabb...és bár a MM-ban kiállított darabon nem lehetett tudni a firmware verziót, de az helyenként még eléggé akadt a menüben. Feltételezem, R3 vagy hasonló őskövület lehetett.

    Tényleg, fotó minőségben mennyire jó a teló ? Pl. K750i/W800i/W810i-vel összehasonlítva ? Elvileg ugyanazt a 2 Mpixeles kameramodult kapta, mint ezek. Az első tesztfotók lesújtóak voltak, de nemrég láttam egy gyönyörű tavas tájképet, ami úgy néz ki, mintha legalább 200e Ft-os digitfotógéppel csinálták volna... :Y

    Ezt itt : http://www.pbase.com/bengalboy/image/54207943.jpg

    Jó, lehet, hogy ez enyhe túlzás volt, de telóhoz képest akkor is nagyon szép fotó :)
    Sajnos nincs benne EXIF info, így nem tudtam leellenőrízni, valóban P990i-vel készítették-e, de feltételezem, hogy egy P990i tesztben szereplő képeknél már csak így van a dolog :D

    Egyébként ez egy félelmetes mélységű review (angol), rohadt sok türelme lehet ott valakinek cikket írni :

    http://www.bengalboy.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=316&forum=10

    Nem a csajos fotók a lényegesek ezen az oldalon, az csak a körítés :D

    Most olvastam ott, hogy az FM rádió tud MP3-ba felvenni és közvetlenül memóriakártyára !
    Ez igaz ? Ha emellett még tudja az aktuális beszélgetés rögzítését is (a la W810i), akkor már szóhoz sem jutok :R

    Van még ez a Business Card Scanner cucc, ami alapból rajta van...ezt a fenti csókának a bengalboy.com-on sikerült értékelhető működésre bírnia, hibátlan eredménnyel. Ez azért érdekes, mert eddig a legtöbb külföldi tesztben azt olvastam, hogy eléggé pontatlanul működik a dolog. Mindenesetre nagyon hasznos lenne, mert van egy olyan sejtésem, hogy ezzel akár cégértáblákat is lazán le lehet fotózni az utcán, majd a szövegfelismerővel megetetni és elmenteni a telóba...

    Azt hiszem, a külföldi tesztlapok nagyon korán húzták le a P990i-t, főleg a kiforratlan software miatt...ahogy halad az idő, ez egyre csak jobb és jobb lesz.
    Ha belegondolok, hogy számos országban még csak nemrég lett kapható, illetve sok olyan is lehet, ahol még csak most kezdik el árusítani, akkor szép számú programra számíthatunk UIQ 3 alá. Meg az a PowerVR 3D gyorsító, amit beleintegráltak...kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle, biztosan nem véletlenül van ott. Legalábbis az alap golfjáték elég meggyőző :)

    Szép napok elé nézünk, ha tényleg megindul végre valami fejlesztés fronton...
    Csak ez a ''Symbian Platform Security'' UIQ 3.0 apróság nem hagy nyugodni. Ezek szerint minden egyes alkalmazást, amit erre a platformra fejlesztenek, a Sony Ericsson-nak kell aláírnia, anélkül ki sem adhatják. Remélem, ez nem veszi el a kedvét a leendő fejlesztőknek (licencdíjak...), illetve azt is, hogy hamarosan a vállalkozó kedvű P990i tulajok is szabadon írhatnak programot a telóhoz, ha jól láttam, SDK már van hozzá egy ideje és le is tölthető :P

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #301 üzenetére

    18K környékén 2GB-os? Én a legtöbb helyen az 1GB-ot láttam ezen az áron, ezért is örülök nagyon, hogy rátaláltam arra a hirdetésre, remélem még lesz nekik belőle amikor meg akarom venni...

    Én is végül Brando Ultra Clear Protector Plus-t tetettem rá, a SpeedShop-ban rá is tették teljesen jól, azóta mertem kipróbálni a golfozást is... :D

    Nem tudom, hogy az a + kb.200MAh mennyit számít, én a nagyobb kapacitású aksinál azért többre számítottam. A hátlapot, ami az aksit takarja (szerencsére) elég nehéz levenni jól össze van rakva, így elég macerás lesz gyakran cserélni az aksit, inkább töltsd fel minden nap - nagyon jól mutat azon az aztali tötltőn - aztán ha elkezd gyengülni, akkor vegyél bele egy újat...

    Igen, a töltőre rá lehet még egy eszközt tenni. Az aztali tartón pedig összesen három szabvány csatlakozó található: hátul az USB kábelnek és a hagyományos töltőnek (amibe utánya még valami csatlakoztatható) és az oldalán egy a fülesnek. Szóval rendesen be lehet kábelezni... :)
    A telefonban állítható, hogy töltsön USB-ről vagy sem, valamint, hogy háttértárként (mint egy PenDrive, full plug&play) a memóriakarira lehet teljes sebességgel másolgatni, illeve telefon mód, amikor a saját szoftverén keresztül tud kommunikálni.

    Elképzelhető, hogy a kamera ugyan az, akkor viszont a szoftver már most lényegesen jobb. Nagyságrendekkel jobb képeket lehet készíteni vele mint a W800-zal. Nekem egy jópár éves Fuji digitális gépem van, az is 2MP-es, és a P990 hozza azt a szintet. Egyetlen gondja a sötétben készült képek, akkor eléggé nehezen és sokszor rosszul találja el a fókuszt de lehet hozzá rendes xenon vakut is kapni, bár jó lenne ha ki lehetne valahol próbálni egy ilyet mielőtt megveszem...

    Sajnos FM-rádióról és beszélgetésről sem lehet felvételt készíteni, különböző jogi hülyeségek miatt az SE a ''P'' sorozat összes tagjából kihagyta ezt a funkciót. A jogokat kevésbé védő országokban előfordulhat, hogy olyan szoftverrel kerül forgalomba, amivel ezek a funkciók is elérhetőek. No de itt a Symbian oprendszer, előbb vagy utóbb erre is lesz megoldás :)

    Scanner (én már csak így hívom :D): Sajnos a cégtábla beolvasás nem nagyon fog menni, mert automatikusan egyből makro módba kapcsolja a fényképezőt, bár mintha lenne lehetőség saját korábbi képek közül is beolvastatni, ezt majd meg kell nézni. Ami a szoftver részét illeti nagyon jó, és nem csak névjegykártyához!!! Én egy könyvön kísérleteztem, egy kb. 1/3 oldalnyi részt fényképeztem le simán beolvasta hiba nélkül és a névjegy megjegyzés részébe szúrta be, onnan már csak át kellett másolnom a szövegszerkesztőbe... :) Én látok fantáziát ebben a funkcióban, pedig amikor először meghallottam jót mosolyogtam az egészen.

    Hardveresen nagyon jól lett összerakva ezt a telefon, már csak a szoftveresek jussanak el oda, hogy teljesen ki tudják használni a lehetőségeket... Nagyon jó lesz ez!!!

  • DeepDish

    őstag

    válasz Skipqer #303 üzenetére

    Memory Stick Duo Pro 1GB Sony tudok 12 rugoert ha vkit erdekel!!! :U

  • Skipqer

    tag

    Megnéztem ezt a fentebb említett oldalt.

    [link]

    A vége felé van pár kép, ahol a flip-et szereli le. Azt az aksit nézzétek meg!!!

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Skipqer #306 üzenetére

    Igen, az egy BST-34-es, amire annyian várunk :Y
    Olvastam külföldi fórumokon, hogy a tengerentúlon az első szériás P990i-k közül sokat azzal szállítottak :)
    Itt is tévedhettek volna egy hasonlót :DD

    FM rádióval kapcsolatban egy kép :

    [link]

    Ezen márpedig van felvétel funkció...de akkor a véglegesből kihagyták volna ? :F
    Meg milyen jogi problémáról beszélt az SE ezzel kapcsolatban, amikor még a gagyibb MP3 lejátszók is tudnak felvenni rádióról közvetlenül és ott sincs semmi ilyesmi :(((

    Meg tudná valaki nézni, hogy van-e ilyen menüpont az FM rádiónál ?

    Ha nincs, akkor ez legyen a legnagyobb gond a P990i-vel :DDD

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Pxs

    aktív tag

    Jut eszembe, ez ugye 3G-s cucc, második (VGA) kamerával is felvértezve...
    Hülye kérdés, de ez csak videohíváskor aktiválható vagy saját önarckép készítéséhez is ? :D
    Volt Samsung ZM60-am és azon mindkettő ment...
    Tökéletesen alkalmas ahhoz, hogy reggel felkelés után felmérd, mennyire nézel ki kómásnak a kialvatlanságtól :DDD

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Pxs

    aktív tag

    Egyébként...a külföldi fórumok (my-symbian.com, developer.sonyericsson.com, howardforums.com) tömve vannak a legkülönfélébb bugokról érkezett jelentésekkel és ami szomorú, a legtöbbnél már R7 firmware-nél is ! :(((
    Mondjuk sokról kiderül utólag, hogy Voda/T-Mobile/egyéb szolgáltató branded P990i-ről van szó...de sokszor hagyományos gyárilag függetlenről.

    Az SE-nek van még egy lövése, a 48. hét táján, ahogy ígérték...
    Ha akkor sem javítják ki a durvább hibákat a firmware-ben, akkor szerintem jó esély van arra, hogy indulni fog pár petíció, illetve a csalódott felhasználók (akik mellesleg rohadt sokat kifizettek a P990i-ért) akár jogi útra is terelhetik a dolgot, aminek általában már van eredménye (lásd az Apple ellen indított tömeges feljelentést az 1. generációs iPod nano lejátszók sérülékenysége/hibái miatt).

    Az egy dolog, hogy általában egy új okostelefonnál az első néhány firmware nem a legstabilabb (mondjuk már ez is röhej, ne nézzék béta tesztelőknek a teljes árat kifizető vásárlókat), de hogy számos javítás után is komoly gondok legyenek, az már elfogadhatatlan !

    A P990i-t professzionális üzleti eszközként hirdetik, ennek megfelelő árfekvésben ! Az SE-től nem vártam volna ilyen szintű hanyagságot...a fejlesztőik meg tanuljanak meg programozni, b****ák meg :(((

    Hozzáteszem, hogy még mindig nincs kezemben a teló, csak a rengeteg külföldi webes visszajelzés elolvasása miatt kicsit felháborodtam...remélem, ezek nagy része csak ''user error''/szolgáltatófüggőségben származó szoftverhiba lesz.

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #307 üzenetére

    A T-mobile részletes leírásában a webshopban is a nagyobb kapacitású aksit írták (igaz csak a MAh volt megadva az aksi típusa nem). Az SE hivatalos kiadványa szintén a nagyobb MAh számú aksit írja a készülékhez... Jobb helyeken elég könnyen lehetne pert nyerni, végülis simán a fogyaszó megtévesztéséről van szó...

    A képet én is néztem, sajnos Európában nem ismeretlen az ilyen menüpontok hihagyása a nevesebb gyártóknál. Főleg az SE-nél érthető a dolog, hiszen a szerzői jogok egyik élharcosa pont a Sony. Valóban az alsóbb kategóriás MP3 lejtászók majdnem mind tudja ezt. Ugyan az a helyzet, mint pl. a DVD lejátszóknál a DivX. Az összes olcsó darab tudja, a neves gyártók drága lejátszói pedig csak most kezdik alakalmazni, mert ők már érzik, másképp nincs esélyük. Az SE-nek az a szerencséje, hogy ilyen tudású telefont más nem gyárt, ha lenne konkurencia, akkor nálunk sem maradnának ki ezek a funkciók, megtalálnák a jogi kiskapukat.
    (Valószínűleg ha tőlünk keletebbre vetted volna meg a telefont, abban benne lenne a felvétel gomb. Pl. a Samsung D900-ból is ugyan így ki van hagyva a hívások rögzítése, ami máshol benne van.)

    Egyenlőre a VGA kamerát csak videóhíváshoz tudod használni, önarckép készítésére a kis 'tükör' van a hátsó kamera mellett. Illetve a szerviz menüből be lehet kapcsolni az első fényképezőt is, de fényképet készíteni nem lehet, csak a kijelzőn nézni az 'adást'...

    Az én véleményem továbbra is az, hogy a P990-nel különösebb probléma nincsen, persze a legapróbb hiba is idegesítő tud lenni, engem is bosszant pár apróság, de ez benne van a pakliban, minden új szoftvernek vannak hibái amit előbb vagy utóbb ki fognak javítani, csak türelmesnek kell lenni, nem megy minden egyik pillanatról a másikra.
    Ha a Windows-om csak fele annyira lenne megbízható mint ez a telefon most, akkor már örülnék, pedig van vagy fél ezer frissítés már hozzá... :)
    Mindenki komoly gondokról beszél állandóan, amiket különböző helyeken olvasott, de egy két esettől eltekintve saját telefonon tapasztalt ilyen súlyos hibát senki nem írt még itt, akinél mégis volt, szó nélkül kicserélték a készüléket... Akkor mi is van ezekkel a hibákkal?
    Nem védeni szerteném az SE, de sajnos erre lehetett számítani. Teljesen új oprendszer és kezelőfelület, amit senki sehol korábban nem használt, bármennyit tesztelheted a programodat, a felhasználó összes hülyeségére úgysem fogod tudni kapásból felkészíteni ebben biztos lehetsz.
    A javítások miatt pedig nem kell aggódni, 2év garanciát adnak rá, hidd el nekik sem érdekük, hogy ennyi ideig ezzel a telefonnal legyenek még elfoglalva... másrészt nem tenne nekik túl jót, ha az a tábor akiknek a többsége a P800/P900-as idők óta az összes lépcsőt végigjárta ezen a vonalon, a következőre már nem fizetne be...

  • Pxs

    aktív tag

    Na, végre megvan a drágaság ! El se hiszem :D

    Elég érdekesen indult mondjuk az ismerkedésünk az elején...ki a <CENSORED> tervezte azt a <CENSORED> akkufedelet ?! 15 percen keresztül próbáltam levakarni róla, hogy beletehessem a telóba a SIM-kártyát meg az akksit, de csak nem akart lejönni sehogy.
    Jó vicc, amit a kézikönyvben írnak ehhez : ''enyhén nyomja meg az akkumulátorfedél felső részét, majd csúsztassa le a fedelet.'' Teljes erőből nyomva sem sikerült, ja meg persze közben még figyelj oda, hogy ne taperold le a gyönyörű új, makulátlan érintőképernyőt se... :W
    Végül ketten (!) nyitottuk ki egy kollégámmal, úgy, hogy én nyomtam lefelé a fedelet izomból, a kolléga meg beékelt egy svájci bicskát abba a miniatűr kis nyílásba, amit sikerült előidézni és lepattintotta vele. :C Hogy esetlegesen akkut/SIM kártyát hogy fogok benne cserélni, fogalmam nincs ;]
    Végül egy kisebb ujjlenyomat és néhány szösz maradt a kijelzőn a művelet végére, ennyi belefér. Az első megrázkódtatás után azonban annál kellemesebb volt a folytatás...MM-ban nemrég csak egy szanaszét taperolt roncsot volt alkalmam kipróbálni, azon nem estem hanyatt a kijelzőtől, de új állapotban nagyon nagyot üt a 240x320 pix és a 262e szín kombó :)
    Ami azt illeti, a multimédia képességeivel kapcsolatban kicsit szkeptikus voltam, de nem volt rá okom...szerintem jobban szól, mint a hajdani W810i-m, ugyanazzal a HPM-70 fülessel ! És equalizer használata nélkül...és végre a rádióban is lehet használni az EQ-t. Bár azt nem értem, végül miért hagyták ki a manuális állítási lehetőséget, W810i-ben benne volt és ebben is az első verzióknál. Na mindegy...
    A másik meglepő a névjegykártya olvasó volt ! Félhomályos szobában (egy 20 W-os kis spotlámpa az össz. világítás), mobilfény nélkül készítettem fotót egy névjegykártyáról, picit be is mozdult és mégis hibátlanul felismert rajta mindent...nevet, címet, telszámot, foglalkozást, cégnevet...azt hittem, lepadlózok :C Van fantázia ebben a kis progiban !
    Elég érdekes volt az, amikor megpróbáltam egy MP3 file-t laptopról BT-n átküldeni rá : sikerült gond nélkül, de nem a Zenék vagy legalább Egyéb fájlok közé mentette el, hanem az SMS-ek közé ! Onnan még nem tudtam átmásolni Memory Stick-re, de a poén az, hogy így is le tudja játszani :)

    Ahogy elnézem, az érintőképernyő az érzékenyebb fajtából való...holnap kap egy Brando Ultra Clear Protector Plus fóliát...remélem, nem befolyásolja majd nagyon negatív irányba a kezelhetőségét, pl. jóval erősebben kell rányomni, hogy érzékelje, stb. PDA-nál már láttam ilyet. Tokból végül egy Piel Frama minőségi bőrtokot néztem ki a P990i-nek, igaz, elég borsos ára van (14e), de legalább tuti védelmet nyújt, szerintem így megéri.
    Meg sikerült lőni egy 2 GB-os High Speed Sony Memory Stick Duo kártyát bontatlanul hozzá, 13e-s áron :D 28e-ért már 4 GB-ost is kaphattam volna ugyanott, de annyira szerintem nincs szükség. Meg nem voltam benne biztos, hogy nem csak 2 GB-ig támogatja a kártyákat, de most így utólag utánaolvasva látom, hogy akár 8-ig is elviszi.

    Az egyedüli dolog, ami így elsőre komolyabban zavar, az a billentyűzet megoldása...nem a kezelhetőségére gondolok, mert meglepően gyorsan tudok rajta már pár perc után is ''vakon gépelni''. Hanem arra, hogy Flip Open módban kissé nehézkes vele a navigáció (bár 2x ALT és akkor a le-fel nyilak működnek rajta, csak utána ki kell lépni az ALT módból, mert akkor meg az ENTER nem akar menni). Arra gondolok, hogy sok elemet/gombot nem lehet a képernyőn kiválasztani sem a billentyűzettel, sem a jog diallal, így sokat kell nyúlkálni a cerka után, amit meg igazán rakhattak volna a jobb oldalra a bal helyett.
    De ezek csak apróságok...megszokhatóak.

    Még nem tudom, hányas verziójú firmware van éppen a telón, de mindjárt ki fogom deríteni...eddig egy fagyást sem tapasztaltam egész nap, bár olyan előfordult, hogy elindítanék egy alkalmazást (fényképező pl. vagy a beépített golf game) és fogja magát és visszadob a menübe, de előtte úgy tesz, mintha elindítaná. Hibaüzenet nincs, csak kidob...gondolom, memóriakezelés probléma lehet.

    Mindjárt nézem a firmware update-et, az valószínűleg helyrehozza.
    Összességében nagyon jó teló ez, igazi nagyágyú...akárcsak az elődei. Kollégák szívbajt kaptak, amikor megkérdezték, mennyi volt és válaszoltam rá (155.000). De úgy vélem, még így is megérte. Ha végre beindul rá a tömeges szoftvergyártás és kijön az R9 update, akkor egy igazán profi eszköz tulajdonosai leszünk :)


    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • ByB

    addikt

    Jól gondolom, hogy a kézírás felismeréses írásmódot mindenhez lehet használni? Naptári bejegyzések, sms, kapcsolatok...?

  • Simi-San

    tag

    Skipqer:Tudtommal neked T-mobilos készüléked van,kaptál hozzá CDS60 Álványt amiben töltheted a telót meg stb... :)
    PXS:Grat a telóhoz Én is ilyet akarok :DD !És decemberben lesz is! :R

    Válaszod előre is köszi!

    ルーク、お前の父はわしだ!

  • Skipqer

    tag

    válasz ByB #312 üzenetére

    Bárhol, bármikor használható, ha szöveg bevitelére alkalmas mező van a képernyőn.

  • Skipqer

    tag

    válasz Simi-San #313 üzenetére

    Igen, T-mobilnál vettem. Persze, minden jár hozzá ami a gyári csomag része: telcsi, aksi (950Mah), csuklószíj, töltő, USB kábel, asztali állvány, sztereó füles, 64MB MS Duo Pro + adapter, flip leszerelő készlet, tartalék ceruza, CD. Remélem nem hagytam ki semmit... :)

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #311 üzenetére

    Valóban kicsit nehézkes levenni a hátlapot, kicsit idegeskedtem én is minden alkalommal, amikor a szoftver frissítés miatt le kellett vennem, de bele lehet jönni, bár remélem nem nagyon lesz rá szükség a következő frissítés után... :) Van egyébként egy nagy előnye ennek a hátlapnak, nem lötyög, nem esik le, nem nyekereg össze vissza mint egy Nokia, ez össze van rakva rendesen, persze, hogy nem lehet könnyen szétkapni sem! :)
    Ha legközelebb szét kell szedned, nézd meg alaposan, hogyan kapaszkodik annyira, mióta megnéztem már nem okoz gondot levenni. Nem kell a felső részét nagyon benyomni, csak alig 1mm-t utána már 'csak' le kell tolni a fedlapot.
    Ennél jobb csak a P900 hátlapja volt. 15 perc rángatás feszegetés sem segített, pedig mint kiderült a megfelelő helyen 1mm-t megnyomva 1 ujjal le lehetett venni, és a mai napig nem lötyög, nem recseg, meg sem mozdul ha nem kell...

    Fájl másolás: minden beérkezett adatot egyből a beérkezett üzenetek közé ment el, legyen az word, pdf, vagy mp3. Meg kell nyitni és úgy lehet menteni máshová az ilyen tételeket. Ha fel van telepítve a 'Sony Ericsson PC Suite for Smartphones', akkor azon keresztül tudsz közvetlenül bármelyik mappába másolni (belső memóriába és MSD-re egyaránt.)

    Na igen, a nyitott flipes módban ceruza nélkül vannak még megközelíthetetlen dolgok, remélem ezt javítani fogják... Azt nem tudom megérteni, miért kellett az 5irányú jog-dialt 3irányúra cserélni... :(

    A belinkelt helyen vetted a 2GB-os karit? Én még nem hívtam őket, hol lehet átvenni, vagy esetleg házhoz vitték?

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Skipqer #316 üzenetére

    Nálam az volt a poén, hogy nem tudtam 5 perc után sem újra leszedni azt a francos hátlapot, ezért úgy kezdtem neki a frissítésnek, hogy közben a SIM és az akksi is bent volt :Y
    Kicsit meg is ijedtem, hogy rosszul tettem, mert gyanúsan sokáig volt kint a ''A telefon szoftverének frissítése...Ne nyúljon a telefonhoz'' felirat a PC képernyőjén, de végül sikerült, most R7 a phone verzió (alapból R3 volt rajta) :D

    A kártyát tőle vettem : 06705277935
    Átvétel Bornemissza tér (73-as busz végállomás Kelenföld Városközpontból, illetve a 7-es busz is megáll ott), nagyon korrekt gyerek, 3 hónap garanciát is vállal rá magánszemélyként ! Mondta, hogy ha ez időn belül bármi gond van a kártyával, akkor csak csörögjek rá ! :)
    De elképzelhető, hogy már csak a 4 GB-os van neki (ez is High Speed kari), az 28.000, szintén zsír új, bontatlan !

    A 2 GB-ost röhögve viszi a teló, csak két dolog lepett meg elsőre : a ''High Speed'' ellenére 700-800 KByte/sec-kel tudok rá másolni kártyaolvasóval (MP3-mat, kisebb file-okkal még nem próbáltam, az még lassabb lenne). A másik meg, ami azóta már megoldódott, hogy felraktam a PC Suite-ot, látta is a telóban lévő memkártyát a PC, de másolni már nem engedett rá semmit, még egy könyvtárat sem tudtam létrehozni rajta. Akkor gondoltam, hogy basszus, lehet, hogy nem eszi meg a High Speed kártyát ? Szerencsére tévedtem, csak a Kapcsolatoknál az USB-t át kellett állítani Fájlátvitel módra ! :R
    Mondjuk így sem gyorsabb, mint a kártyaolvasóval, de legalább nem kell állandóan ki-be rakosgatnom belőle a kártyát...a CDS-60 asztali dokkoló meg egy álom azzal a 3 csatlakozójával :D

    Jut eszembe, BST-33 akksit kaptam hozzá, de 950 mAh van ráírva ! Ennek nem 900-nak kellene lennie ? Első alkalommal úgy kb. 3 órát volt töltőn az ajánlott 4 helyett (melóhelyen vége volt a műszaknak, így nem tudtam tovább rajtahagyni), de eddig nem látom, hogy túl gyorsan enné az akksit, bár teszem rá a dokkolóra, meg veszem le róla gyakran.
    Megformázni nem formáztam, Li-Polymer akkuk tudomásom szerint allergiásak a teljes lemerítésre, akár a töltést is elveszíthetik végleg. Meglátjuk, mi lesz, de azért örülnék egy asztali töltőnek, ami külön tudna tölteni egy pótakksit is :P

    Amivel eddig szívtam 1 sort a P990i-vel, az a Wi-Fi volt (a céges laptop megtalálta, de nem volt hajlandó csatlakozni rá...amúgy nincs sok tapasztalatom e terén)...illetve, a mobil net (T-Mobile Net 50 csomag), ami semmiképpp sem akar működni, pedig most már jó lenne.
    Rá lehet valahogyan venni a beépített Opera 8 böngészőt, hogy adott GPRS/3G netkapcsot használjon ? Úgy vettem észre, hogy mindig a Bluetooth ad-hoc PAN van előbb a listában és csak utána a saját kapcsom, amit beállítottam. Lehet, hogy ez az oka ?

    Jut eszembe, egy apró trükk, amit angol fórumon találtam (sorry, ha már volt) :
    Ha videófelvétel alatt be akarod kapcsolni a mobilfényt a telón, akkor először kapcsold be Fotó módban, majd tartsd félig lenyomva a fényképező gombját (ilyenkor bekapcsol a fény) és anélkül, hogy elengednéd azt, gördíts egyet a Jog Dial-on (videó módba !).
    Eredmény : folyamatos segédfény a videózáshoz :)

    Kis apróság, ami nagyon tetszett : ha olyan számot tárcsázol, ami még nem szerepel a telefonkönyvben, akkor a hívás befejezése után megkérdezi, hogy mented-e és a részleteket hozzá ! Ez nagyon ott van, emlékszem, mit össze nem kellett mazsoláznom anno a Samsung ZM60-on (meg sok más telón is), hogy a számtengerből kitaláljam, ki kicsoda volt :D

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • DeepDish

    őstag

    válasz Skipqer #305 üzenetére

    Na arra kivancsi lennek mutasd linket es felhivom oket,mert 19-nel olcsobban meg nem lattam 2 Gb-osat! :DD


    [Szerkesztve]

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #317 üzenetére

    Én nem mertem megkockáztatni, hogy bent hagyom a SIM-et, úgy voltam vele, hogy valami oka csak van, nem véletlenül írták, de akkor a jelek szerint mégsincs rá szükség... Azért én azt hiszem követem továbbra is a leírás, ha már végre rájöttem hogyan lehet könnyen levenni. :)

    Hát, ezzel a kártyával nem nyugtattál meg, azon az oldalon még 1év garanciáva hirdette, és ez a 700-800kb/s sem győzött meg igazán, ennél többre számítottam, majd megnézem, hogy a sima kari mennyit tud.

    Valóban 900MAh-ás aksit írnak, de nálunk valami miatt 950 lett belőle, mondjuk ezzel az erővel lehetett volna 1120 is és akkor még jobban örülök neki... :)

    A Li-Ion és Polymer aksik a teljes lemerítést valóban nem élik túl, de ez ellen védve vannak, ha nincs elég töltés benne, akkor nem tudod bekapcsolni a telefont, nehogy az totálisan lemerítse. Az első pár töltésnél viszont mindenképpen javasolt addig használni a telefont amíg ki nem kapcsol, majd utána 12-16 órán kersztül kikapcsolt állapotban tölteni, utána már lehet bármikor a töltőre tenni. Egy egy ilyen lemerítés-hosszú töltés 'kúrát' később is érdemes megcsinálni, látványosan javítja az régóta használt aksik teljesítményét is.

    A WIFI használatának két módja van, ezek közt a P990-ben az Internetfiókok menüben egyedi csatlakozásmódok létrehozásával tudsz váltani. Ha egy hálózatot szeretnél elérni, akkor az adott kapcsolat beállításainál a 'Hálózati módot' 'Infrastruktúrára' kell állítani, ha pedig közvetlenül egy másik számítógéphez/telefonhoz/PDA-hoz csatlakozol, akkor 'Ad hoc' módot kell beállítani.

    A különböző kapcsolatok prioritását szintén az 'Internetfiókok' menüben tudod beállítani, bármilyen sorrend megadható a beállított kapcsolatok közt.

  • Pxs

    aktív tag

    Most jött meg a futár a rendelt tokkal + fóliával :)
    A tok veszettül jó, bár először furán néztem rá, mert kinyitva belül van rajta egy nylon rész a P990i billenyűzetének magasságában és amiatt sehogy nem akart belemenni a teló...már gondolkoztam rajta, hogy levágom, de azt azért mégse kellett volna :D
    Nyitott flippel kell belecsúsztatni és az a kis nylon a billentyűzetet védi, de közben ugyanúgy használható a bill. gépelésre, mint eddig. A flip meg rácsukható.
    A kivitelezése első osztályú, kézzel gyártott valódi marhabőr tokról van szó...és nem csorbítja a használhatóságot sem, minden funkcióhoz hagytak nyílást, még a fényképezőgép optikákhoz is, de szigorúan csak annyit, amennyi kell.
    Ha fent van a flip, akkor kicsit bumfordin kitüremkedik a tok eleje, de flip nélkül valószínűleg tökéletes lesz, nemsokára kipróbálom úgy is :) Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki minőségi védelmet szeretne a P990i-nek !

    [link]

    Fekete most épp nincs nekik, én vittem el az utolsót :))

    Hoztak még egy Brando kijelzővédő fóliát is, de azt meg félek felrakni, mert régen már dobhattam ki ugyanilyet, amikor PDA-ra próbáltam felapplikálni...elsőre levegőbuborékos volt, aztán leszedtem (szobában, ahol volt némi por is) és azonnal összeszedett fél kiló koszt.

    Na, majdcsak lesz valami...
    Jöjjön már az a 48. hét...(R9 update), meg az UIQ 3.0 szoftverek ! :R

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Skipqer

    tag

    válasz DeepDish #318 üzenetére

    #300 -as hsz-ban linkeltem be, de a kedvedért a cím még egyszer: [link]


    [Szerkesztve]

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Skipqer #319 üzenetére

    Az a poén, hogy sokak szerint a sima Sandisk MSD kártya kb. dupla ilyen gyors, mint a ''High Speed'' Sony...lehet, hogy meg kellett volna formáznom előtte vagy ilyesmi.
    Mindenesetre számomra elfogadható ez a sebesség...2 GB-os kártya lévén úgysem törölgetek róla állandóan mindent és töltöm fel újra csontig :)

    Észrevettem még valami furcsát : ha a híváslistában törölni akarok egy adott/az összes hívást, rámszól, hogy váltsak Kiterjesztett módba, mert Kompakt módban ez nem lehetséges. Lehívom a menüt, átváltok kiterjesztett módba...külsőre és funkciókban látszólag semmi különbség, de piszok gyors lesz az a menü ezután, míg Kompakt módban alig vánszorog végig a listán. Mi lehet ez a Kompakt meg Kiterjesztett mód ? :F

    A fenti tokos dologhoz még két apróság, behatóbb tanulmányozás után :
    A Piel Frama P990i tok funkcionalitását tekintve *majdnem* tökéletes. A státuszjelző LED-nek a jobb felső sarokban nem hagytak ki helyet, így az takarásban van (de ha oldalról nézzük a tokot, akkor látni, ha villog, így ez túlélhető). A másik, szerintem nagyobb hiányosság : az alsó Fast Port a töltőhöz + headset-hez csak nyitott módban használható rajta, ez sajnos azt jelenti, hogy övre csíptetve és bezárva a tokot, a telefont nem lehet MP3-lejátszónak/rádiónak használni és a headsettel sem intézhetjük úgy a hívásokat :( :W
    Viszont rácsatlakoztattam most a headsetet és ahogy elnézem, nem kell hozzá sok, hogy be lehessen így is csukni, ha jól látom, a flip gátolja meg a dolgot. Még ma leszerelem és megnézem úgy is...Illetve, ha minden kötél szakad, megfontolom, hogy a tok alján kivágjak a Fast Portnak egy szabályos téglalap alakú nyílást szikével, ;]
    De ez még meggondolandó :D

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Simi-San

    tag

    skipqer:Köszi az infót már megilyedtem h nem kapok majd állványt :R

    Srácok amugy a 700-800 kbyte/s nagyon kevés(lehet hogy kamu a kártyátok bár nem hiszem akkor szokott ilyen prob. lenni ha nem eredeti :Y ) nekem is van egy sony MSD PRO DUO PSP-mhez vettem és 3800-4300 kbyte/s sebességel hibátlanul másol! :D
    Mondjuk persze a sebesség attol is fűgg h fut e valamilyen progi a windowson háttérben ami épp használja a vinyót mert az csökkentheti a sebességet másoláskor ,én anno 17ért vettem a memkártyát azoóta nem kímélve hibátlanul használom :C !

    ルーク、お前の父はわしだ!

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #322 üzenetére

    Ezt én is olvastam több helyen is, sőt a Sony hivatalosan is elismerte, hogy az 1GB-ig kiadott High Speed karik nagyon lassúak, de azóta nagyon sokat ígérgették, hogy a 2GB és a fölöttiekkel már nem lesz gond... lehet mégsem sikerült megoldani? Elég rendesen meglepődtem, amikor egy SonyEricsson telefon nem Sony, hanem SanDisk karival érkezett...

    A kompakt mód azt jelenti, hogy ha többször hívtad ugyanazt a számot egymás után (pl 30*), akkor nem kell 30 tételt végig tekerned a listában a következőhöz, mert csak 1nek fog látszani. A kiterjesztett mód pedig az összeset megjeleníti. Kompakt módban egy dinamikus listát mutat, végig kell néznie, hogy melyik tételeket mutassa és melyiket ne, szerintem ezért lehet lassabb. Majd megnézem nálam mennyire lassul le.

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Skipqer #324 üzenetére

    Először arra gondoltam, hogy nálam van a hiba...a kártyaolvasóm néha rakoncátlankodik és USB 2.0 eszköz létére 1.1-esként viselkedik, bár ezt viszonylag ritkán csinálja. Na de hogy a telefonon keresztül is ilyen csiga legyen a másolás...azon gondolkoztam, talán pont magával a PC-s USB csatlakozással vannak gondok.

    Jobban belegondolva már én is hallottam a High Speed kártyák lassúságáról anno, de akkor nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, mert nem volt Sony cuccom, ami használt volna ilyet :) Megnézem a gyárilag kapott 64 MB-os SanDisk-kel is, ha az gyorsabb lesz, hülyét kapok :((

    Bár az a 700 KByte/sec egy 1.44-es floppy átviteli sebességéhez képest valóban High Speed :DDD Panaszra azért még így sincs okom, mert a 2 GB-ból 1.89-et nagyon szépen lát és olcsó volt :)

    Köszi a kompakt <-> kiterjesztett mód magyarázatot, magamtól nem mostanában jöttem volna rá szerintem :D

    Kérdés : ha ti vennétek ~14e Ft áron egy fullos bőrtokot a P990i-hez, kivágnátok-e az aljából egy kis nyílást, hogy csukott állapotban használható legyen vele a headset ? :) Nem tudom eldönteni, megérné-e...

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Simi-San

    tag

    válasz Pxs #325 üzenetére

    Szerintem nem érné meg de te tudod... :) (vagy ha ki is vágod valami szabóval csináltasd vagy bőrdíszművessel mert akkor bizti nem lesz nagy gond :D )
    Inkább vennék még hozzá 1 olyan átlátszó tokot amin van fastport kimenet is :D

    ルーク、お前の父はわしだ!

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #325 üzenetére

    Azt hiszem én inkább várnék vele legalább egy-két hetet, amíg kiderül mennyit hallgatok rádiót, ha nem túl sokat és olyankor, amikor nem annyira zavaró, hogy nyitogatni kell a tokot, akkor nem vágnám ki, inkább előbb vagy utóbb vennék egy sztereó BT fülest hozzá. Ha meg csak beszélegtésre kell a headset, akkor pár ezer forintért egy sima BT fülessel meg van oldva midnen és még kényelmesebb is a használata.

  • Skipqer

    tag

    válasz DeepDish #328 üzenetére

    A z előző kb. 10, max. 15 hsz-t ha átolvasod, akkor választ fogsz kapni a kérdésedre... Egyébként igen. :)

  • ByB

    addikt

    Egyre jobban érdekel ez a telefon, pár kérdésem lenne:
    - Van e benne makro és mennyire erős a mobilfény? (W800i-hez képest?)
    - Elvileg ujjal tapizva a kijelzőt is lehet használni? (Bár tudom, hogy nem illő!)
    - Leszerelt flippel mennyire válik komplikálttá a menüben való mászkálás? (Én így szeretném használni!)
    - A gyári doboznak mi a pontos tartalma?
    - Van e valakinek tapasztalata a HPM-82-es [link] fülessel tényleg nem kompatibilis?

    :R

    üdv
    Bence

  • Skipqer

    tag

    válasz ByB #330 üzenetére

    Szia!

    Természetesen van benne makro és nagyon jól működik: [link]

    Ujjal is lehet dolgozni rajta, csak utána törölgetni kell a kijelzőt... én is sokszor használom így, ha éppen nincs kedvem fél percre elővenni a ceruzát.

    A menüben való mászkálás teljesen egyszerű, egy egy kijelzőn megjelenő gomb megnyomásával vannak nehézségek, de szerintem ezt előbb vagy utóbb szoftveresen javítani fogják.

    Fentebb már írtam valahol a doboz tartalmát: telefon, aksi (950MAh), 2db ceruza, CD, flip leszerelő készlet, csukló szíj, asztali állvány, szereó füles, töltő, USB kábel, Memory Stick Duo Pro 64MB + adapter. Kb. ennyi.

    Én is azt a fülest nézegettem, remélem megy vele, végülis ez a csúcs telefonjuk, ennek szerintem mindent támogatnia kellene...

  • ByB

    addikt

    válasz Skipqer #331 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ, ez a fotó egyszerűen elképesztő!!! :Y Azt hiszem teszek egy próbát ezzel a telefonnal... :D Körülnézek hol találom meg jó áron két év garival!?

  • ByB

    addikt

    A telefont lehet pendrive-ként használni, gépre kötve külső memóriaként?

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Simi-San #326 üzenetére

    A bőrdíszműves jó ötlet, köszi :) Eredetileg én papírvágó szikére gondoltam, talán az is elvinné, mert elég vékony ott a cucc...de akkor már lehet inkább a profikhoz fordulok ez ügyben. Sőt, ők talán még egy kis patentos nyitható/csukható megoldást is rá tudnak applikál ni az aljára, így a Fast Port csati is védve lesz, amikor nem használom :U

    Ezek az átlátszó szilikon tokok meg nagyon nem jönnek be, valahogy röhejesen fest bennük a P990i, mint egy játéktelefon. Szeretném kicsit kiemelni az exkluzivitását, habár nem vagyok komoly üzletember vagy ilyesmi, csak egy bokorugró informatikus, de azért ez mégsem egy hétköznapi tucatteló :D



    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Skipqer

    tag

    válasz ByB #333 üzenetére

    Pedig nem éppen optimális megvilágításban készült a kép, a mobilfény viszont jól teljesített...

    Igen, át lehet kapcsolni ''pendrive üzemmódra'' is, akkor elvileg USB 2.0-ás sebességgel kommunikál a géppel, már csak a bele tett memóriakártya határozza meg az átviteli sebességet.

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Skipqer #331 üzenetére

    Huhh, hát én nagyon kényes vagyok az érintőképernyő tisztaságára...
    Most töröltem át nemrég szemüveghez kapott törlőkendővel meg szemüvegtisztító folyadékkal, szeretném, ha hosszú távon is szép maradna.

    A menüben való navigáció elég jó, de azok a csak cerkával kiválasztható menüpontok elég frusztrálóak tudnak lenni...főleg, ha ''OK'' gomb is szerepel köztük, nem értem, miért nem lehet a jog diallal ugyanúgy ráállni arra is, mint a többi pontra. Már lassan ott tartok, hogy nem is a készülékbe rejtett cerkát veszem ilyenkor elő, hanem a másikat tartom mindig magamnál, ami a dobozban pluszban volt :D Remélhetőleg az R9 verzióban ezt (is) javítani fogják. Pedig azon a billentyűzeten van elég gomb ahhoz, hogy meg tudják oldani a dolgot.

    A másik, ami jó lenne, az a csukott flipes érintőképernyő használat, biztos vagyok benne, hogy nem nagy erőfeszítés ezt megoldani és sokat egyszerűsíteni a használaton.
    Kicsit idegesítő ugyanis, hogy miután becsuktam a flipet, nem navigálhatok tovább ugyanúgy a kézben tartott stylussal, hanem csak a gombok maradnak.

    Eléggé kritikus szemmel nézek a telóra (főleg az oprendszerre), de úgy érzem, ekkora összegért már illik valami nagyon ütőset nyújtania ;]

    Tényleg, a régebbi SE telókra gyártott 3D-s Java alkalmazások rendben futnak rajta ?
    Elvileg ugyanazt a Java környezetet használja és ahogy a beépített QuadraPop game-et nézem Flip Closed módban, nem is rosszul (mondjuk ez nem 3D-s, de eléggé látványos ezen a kijelzőn, nagyon üt az a 262k szín).





    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Pxs

    aktív tag

    Most találtam : [link]

    Ez egy freeware program, amivel át lehet írni a telefonon lévő és Memory Sticken lévő MP3 file-ok ID3 tag-jét ! :)

    Még nem próbáltam ki, de ha rendesen működik, akkor nagyon hasznos lesz...emlékszem, mennyit szenvedtem itthon sokszor melóba indulás előtt az útra összeválogatott zenék ID3 tagjeinek kijavítgatásával, volt, hogy le is késtem a buszt miatta :D

    És egy másik hír, a my-symbian.com oldalról ! Eszerint a beépített PowerVR 3D GPU chip komoly tartalékokkal bír a P990-ben (és az M600-ban !) és teljes OpenGL ES támogatással rendelkezik, amit hamarosan a fejlesztők is ki fognak használni, ha minden igaz és akkor látványosan megugrik majd a 3D-s cuccok minősége az UIQ 3.0-án !

    A teljes cikk angolul : [link]

    Ez a telefon egyre jobb és jobb lesz :)

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • ByB

    addikt

    válasz Pxs #337 üzenetére

    Ezek az információk, mind-mind növelik a vásárlási kedvem! ;]

  • ByB

    addikt

    Most azon vacilálok, hogy elinduljak-e a boltba érte! :DDD (18:00-ig vannak nyitva!)

  • Pxs

    aktív tag

    válasz ByB #339 üzenetére

    Hát, ha nem zavar a még viszonylag gyenge szofverellátottság, akkor szerintem érdemes :)

    Most szedtem le hozzá nemrég úgy 500 Java programot, ezzel már némileg javulni fog a dolog :D
    Meg egész éjjel nem aludtam és kínai fórumoldalakról vadászgattam össze hozzá UIQ 3.0-ra való programokat...jópár összejött, csak még nem volt időm tesztelni őket, de sort kerítek rá, aztán igény esetén közkinccsé teszem :))

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • ByB

    addikt

    válasz Pxs #340 üzenetére

    Remélhetőleg a ''még'' szócskán van a fő hangsúly a hozzászólásodban! Azt hiszem elmegyek, megnézem, kézbe veszem... :R

  • ByB

    addikt

    Kézbe vettem, megszerettem, meg is vettem! :C Nekem pár perc ismerkedés után borzasztóan tetszik, a jog-dial-t nekem (balkezes vagyok) találták ki, a navigálás zseniális, csak hát muszáj leszek beleolvasni a használati útmutatóba, mert ez többet tud, mint egy átlagos telefon! :R

  • Pxs

    aktív tag

    válasz ByB #342 üzenetére

    Gratulálok, ez gyors döntés volt ! :)
    Én MM-ban vettem 6x26e kamatmentes részletre, ekkora összegről egyösszegben már nehezebben tudtam volna döntést hozni :D

    Azt hiszem, elleszel vele egy darabig, nekem is hosszú volt az ismerkedési fázis :)
    Bár főleg azért, mert soha nem volt előtte Symbian-os telóm, de Windows-os PDA meg volt egy rakás, így ezek után kicsit szokatlan a kezelés, de mindenképpen nagyon okos a kütyü :R

    Jó próbálgatást, én most épp Java progikat tesztelek rajta ! Jut eszembe, a névjegykártyaolvasót próbáld ki rajta, nagyon jópofa és szépen működik :))

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • ByB

    addikt

    válasz Pxs #343 üzenetére

    Lemerült, most töltöm, holnap reggelig... :U Rendkívül exkluzív ebben az ezüst tartóban, kellemes zöld fény dereng alatta! (A gyors döntés mellett szólt egy igen kedvező ajánlat!)

    Felmerült egy kérdés, hol tudom ellenőrizni, a szoftverek frissességét? Kell e majd updatelnem, vagy sem? Asszem belemerülök a kézikönyvbe! :R

    ui.: A kijelző nálatok is világít töltés közben? :F

  • Pxs

    aktív tag

    válasz ByB #344 üzenetére

    Jaja, azt az asztali tartót nagyon eltalálták és egyszerre mehet vele a teló töltése, az USB-PC csatlakozás és a headsetről a zene :C Ez egy brilliáns megoldás, nem vitás és nagyon korrekt tőlük, hogy ilyet adnak a csomagban alapból. Mondjuk ebben az árkategóriába már illik is az ilyen ''extra''.

    Valószínűleg R4 vagy R5 firmware-rel kaptad, a gyárikon (ha független) általában az van...enyém is azzal érkezett. Ha jól tudom, akkor Vezérlőpult -> Eszközök -> Egyéb menüben van egy rendszerinformáció menüpont, ahol kiírja az aktuális verziót.

    A kijelző nálam nem világít, arra már nem emlékszem, hogy az update előtt világított-e, most R7 (legújabb) szoft van a telón.

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Pxs

    aktív tag

    Design szinten szerintem az egyik legszebb telefon, amit valaha gyártottak, a kicsit nagyobb méret sem zavaró és nagyon igényesen össze van rakva :C

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #345 üzenetére

    És kikapcsolva töltötted, vagy esetleg csak flight mode-ban??? Eddig midnenki azt mondta, hogy kikapcsolva világít a kijelző töltés közben, ezért érdekelne nagyon. Mondjuk szerintem ez a hiba is hamarosan orvosolva lesz, ott vannak a ledek a töltés állapotát az is tökéletesen jelzi.

    Az a kis zöld led az állbványon hihetetlenül nagy ötlet volt, nemcsak látványos, de nagyon hasznos is. A P900-nál össze vissza szenvedtem amikor sötétben rá szerettem volna a tenni a telefont az ahoz mellékelt tartóra...

  • ByB

    addikt

    válasz Pxs #345 üzenetére

    Holnap reggel ellenőrzöm a szoftver számát, mert most ugyan azt jelzi, hogy feltöltött, de azt tanácsolták, hogy az első töltés, azért legyen kellően hosszú! :R Kibírom valahogy! ;]

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Skipqer #347 üzenetére

    Rendesen bekapcsolva, ha minden igan...telefon módban.
    Túl sokat még nem volt töltőn, de van egy olyan érzésem, hogy eleinte elég gyenge lesz ez a 950 mAh akksi neki.

    Állítólag idővel javul a teljesítménye, úgy legyen :)

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Skipqer

    tag

    válasz Pxs #349 üzenetére

    Akkor jó, megnyugodtam. :) Bekapcsolva és flight mode-ban is kikapcsol a kijelző, egyedül akkor világít folyamatosan fél fényerővel, ha teljesen kikapcsolva van a töltőn.

    Kb. 4-5 teljes lemerítés és utána 12-16óra töltés alatt éri el leghamarabb a legjobb teljesítéményt, én végig csináltam és nagyon látványosan javultak a paraméterek.

Új hozzászólás Aktív témák