Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dim

    csendes tag

    Nekiveselkedtem mobimouse-zal. Asszem a lényeget már értem belőle.
    A Sony-k nem tetszettek neki, a cx300 és a Creative-ok között meg nem tett minőségi különbséget és az olcsóbbat venné?

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Pistabaaa #2739 üzenetére

    állítólag a CX300 és klónjain használt gumiharang megegyezik a Sony-éval, ha ez segít... ponti tervezett egy beszerző körútat, a Sennheiser forgalmazó Basys budaörsi (?) telephelyére, ahol extra gumikat lehet venni.

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Dim #2741 üzenetére

    igen, röviden annyi hogy a nőjének cx300 van, neki meg ez a creative. vhogy mélyen belenézett és tök ua. a kettő, viszont a creative 50 dolcsival olcsóbb. mondjuk nálunk nincs ekkora különbség a kettő között, de azért elgondolkodtató.
    a sony ex-ek meg kakik voltak, mindkettőhöz képest.

  • asadasad22

    őstag

    válasz Dim #2740 üzenetére

    ''Ok, nekem van egy ep630-am, a barátnőmnek cx300-ja.

    Egy nagyon közeli kritikus meghallgatást követően arra a következtetésre jutottam, hogy a 2 egy és ugyanaz. Ami miatt biztos vagyok benne, az az, hogy ha a helyes szögben a fény felé tartod őket, belelátsz a belsejébe a rácsokon keresztül a driverhez (nemtom magyarul ezt hogy mondják) A driver ugyanolyan belül.

    az ep630 50 dolcsival olcsóbb a cx300nál ... az egyetlen különbség a madzag. A cx300-nak 70/30-as jobb irányú csatlakozója van. Az ep630nak 50/50-es madzaga, egyenes csatlakozós.

    Nekem van egy sony ex51-em és ex71-em. Mind rettenetesek az ep630/cx300-hoz képest.

    Nyilvánvalóan az ep630/cx300 egy Foster nevű japán OEM gyártótól van.

    mindenesetre ne pocsékold a pénzed cx300ra, szerezz egy ep630at a DSE-ből 32,95 dolcsiért''

  • MATEO6600

    őstag

    Hello!

    Nekem egy Sony NWE-003 Mp3 lejátszóm van

    Ehhez milyen fülhallgatót ajánlotok, lehetőleg olcsót (max 4ezer) és Sonyt?
    Előre is kössz.

  • Dim

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nah, megvettem :)
    Creative EP-635 MM-ban, Pécsen, 5490 Ft. Ez olcsóbb, mint bármelyik általam neten talált ár.
    Ippeg, h megtaláltuk. Szomorúan mondom az asszonynak, hogy nem találom amit keresek.
    Sennheiserek egyáltalán nem voltak. (kicsik)
    Philips volt rengeteg, Sony, Pana, Koss, meg 1-2 olyan márka amit még nem is láttam. Erre asszony kiszúrta a Sonyk alatt legalulra kipakolva. Ráadásul elég sok volt belőle. És az ára is meglepően jó volt.
    Ha igaz amit az egyik neten-rendelős boltban mondtak és tényleg kifutó típus akkor elképzelhető, hogy a MM szórja el a maradékot?
    A füles tetszik. Ehhez is 3-féle dugó van, egyenlőre a középső tűnik jobbnak nekem. De az is lehet, h felemásan fogom használni. A jobb fülemben ha hangra nem is, de kényelemre a nagyobbik mintha jobb lenne.
    Minden tekintetben meg vagyok vele elégedve, bár még csak itthon hallgattam. A buszon majd este melóba menet lesz a próba. Valamiért úgy rémlett ezen van hangerő-csúszka. Az nincs... Minden már várakozásnak tökéletesen megfelelt. Jah, meg csak fehér volt.
    De az meg olyan "nőies" probléma, inkább nem hangoztatom :)
    Külső zajokat jól csökkenti, a sajátomat még meg kell szokni.
    Nem bántam meg, tetszik.

  • BloodRay

    veterán

    Sziasztok!

    Most vettem új fülhallgatót és érdekelne kinek mik a tapasztalatai róla(ha van), ill mire kell esetleg figyelnem, mi a gyenge pontja.
    Egy Sony MDR-EX85LP -ről lenne szó.
    Tudom, hogy korábban lehettek ezzel kapcsolatban hozzászólások, de most sajnos nem működik a kereső rendesen, végigolvasni meg még nem volt időm 1000 valahány hozzászólást. :B
    Előre is kössz minden választ! Linknek is örülnék esetleg a témával kapcsolatban. :R

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • Dim

    csendes tag

    válasz [Ace] #2759 üzenetére

    Szia!
    Pár napja használom az első "agybadugós" fülesemet.
    Az enyém CreativeLabs, ami (állítólag) gyakorlatilag megegyezik a cx300-al.
    A remélt minőségbeli egyezésen kívül az ára is jobb volt, és ez nyakbaakasztós, ezért döntöttem ez mellett. Nem akarom ajánlgatni, ha már döntttél a Seni mellett, de...:)
    Azt elmondanám, hogy sokkal kényelmesbb és természetesebb, mint az előző, hagyomáyos dugóm. (Sony MDR-E828LP).A hangja is kész élmény. A hangja és a viselete is természetesebb. A másik nyomott,kényelmetlen volt, fájt is akár. Néha "pihenni" kellett :) És nem utolsó sorban az előző nem győzte túlordítani a buszt. Ez meg kész relax ott is:)
    Fontos apróság a dugó kiképzése. Ez nem egy "dugó" abban az értelemben, h nem egy tömör valami. Egy amolyan kettős falu cucc. A belsőt cuppantod rá stabilan a füles megfelelő részére, a vékonyabb, jól illeszkedő része pedig kénylmesen ül a füledbe.
    Azt, h jól raktad be könnyen észreveszed. Ha erősen nyomod kellemetlen lesz, ha meg nem raktad be eléggé nem olyan a hangja, főleg a mély. Nem tudom a Koss pl. milyen, de a csomagoláson keresztül az tényeg dugó-szerűnek tűnt a boltban :)
    Én csak ajánlani tudom a konstrukciót. A Creative-ot is és a Cx300-at is. Az egyiket tapasztalatból, a masikat pedig a dícsérő vélemények alapján. Csak ebben a topikban van vagy 500 hozzászólás ami isteníti :))
    Én a középső méretet használom a gumiból és teljesen megfelel, szerintem a kicsi elég kicsi mindenkinek akinek olyan kell. Mert ezek ugye nem attól lesznek kényelmesek, vagy szépek, ha aprók. Jól kell illeszkedniűk. Akinek annál kisebb kell annak igencsak extrém méretei vannak :)

  • Llew

    senior tag

    Hali!
    Olyan fülhallgatót keresek, ami hozza a sony mdr-ex71 es hangminőségét, de nincs rajta 1-1,5 m zsinór. Egy iAudio M3-as lejátszóhoz kéne, és mivel annak csak a távirányítóján van kijelzője, így nem tudok mit kezdeni a fölöslegesen hosszú madzaggal. Jelenleg egy sony-ericsson HMP-70-es headsetet használok, amibe elvileg a sony mdr-ex71 fülese van beépítve. A gond csak az, hogy a hagyomásnyos föles dugóval ellátott rész csak kb 20 cm kábellel rendelkezik (ami rövid), utána viszont egy mikrofonos headset kábel van rajta ami telefonhoz való csatlakozóban végződik. Ezt a telefonos csatlakozót lekaptam róla, és ráforrasztottam egy hagyomásnyos föles dugót. Viszont mostanában kb két hetente forraszthatom újra és kezdem unni. Nem csak én vagyok béna a forrasztáshoz, más is csinálta már, de egy idő után szét megy. Szakember el se vállalta, mert aszondta csak ideig-óráig marad meg. Igaza is lett. Szóval kéne valami gyári kábelezésű, rövid madzagos, jó füles. Remélem érthető a leírás.

    Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

  • priti

    addikt

    Sziasztok, belekukkantottam a topic-ba és látom , hogy nagyon benne vagytok a témában.
    Nekem a W200-as Sony Ericsson-om fülese adta meg magát. Tudjátok épp lemerült az aktív fejhallgatómban az elem, így rátoltam direktben a multieffektemre és a bass gitár kiharapott valamit a kis szívéből, mert a jobb oldal mostmár ha kell ha nem recseg.

    Szóval hogy rövidre fogjam olyan kéne ami rövid vezetékkel van szerelve, hogy ne lógjon rajtam egy km kábel és bírja a mélyet, mert a teló adja rendesen Istennek hála, ezért szeressem. Nem szívesen vennék gyári Sonny Ericsson fülest újra, ha már veszek, mert az ronda.
    Nálam a hangszóró az a 30 cm-es átmérőtől indul, ezekhez segg hülye vagyok, nem tudom mi tartós mi nem. Örömmel venném az ötleteket. Köszi előre is.

    Hardverlesen

  • gergo84

    aktív tag

    segítséget kérnék füles választásában. max 18k van rá.
    számítógéphez és hifihez használnám
    fontos szempont nekem a kényelem, hogy az órákig tartó játékmenet alatt is kényelmes legyen a viselése. (ne nyomja a fejem tetejét és a fülemet)
    szépen leadja a mély hangokat, ágyudörrenés és társait :)

    és, ha már irok, akkor megkérdeznék egy alapdolgot, amit még nem nagon tudok hova tenni:
    - mindig meg van adva a paramétereknél az impedancia. mikor jobb a füles, ha ez az érték kevesebb vagy több, vagy mit befolyásol ez egyáltalán?

    nekem sony hifim van, és annyira imádom, hogy sony fülest nézegettem. amugy számít valamit az azonos márka?
    ezt [link] igaz ez a füles nem párnázott felül, de gondolom ennyi pénzért igy is kényelmes...
    a többi márka termékeit még nem vizslattam meg, de amugy sem tudnám hova rangsorolni őket. amit még tudok, hogy a sennheiser fülesek kiválóak (de tapasztalat hiányában nem akarok hülyeséget irni)

  • Dim

    csendes tag

    Megnéztem a linken az új cx-eket. Hogy mennyit változott a hangzás ebből ugye nem látszik, de ez a hosszabbítós újítás nekem spec. szimpatikus.

    Más.
    Megvettem az új (...) creative ep635-öt. Ki se csomagoltam még, újat nem mondhat, hisz kb egy hete tépték le rólam a tesóját. :W
    Viszont vettem vele egyidőben egy "dolgozósat" is, okulva a történtekből.
    Erre a célra egy "a legolcsóbb" készüléket szerettem volna, de nem feltétlenül gagyiszoftot.
    A harmadik, általam még nem próbált lehetőséget latolgattam, a clipeset.
    miközben nézegettem, láttam pár cuccot. Pl. Sennheisereket. Cx300 13000 körül volt...
    Volt kisdugós,nagydugós, asszem talán az a streetes is volt. Nekem azok már drágák, akármilyen tökéletesek is.
    Szóval keresgéltem. Közben asszony meg a gyerek unták magukat, utóbbi egyre inkább. Így a végén kissé kapkodva dobtam be a 2., dolgozósnak szánt fülest.
    Abban a hiszemben voltam, hogy a Pana legolcsóbb ilyen cuccát vettem.
    Itthon szembesültem a problémával: Maxell.
    A zene minőségét nem lehet összehasonlítani a dugósokkal, de még a régi, hagyományosnak mondható kialakítású Sony MDR E828 LP (vagy valami hasonló) fülesemmel sem.
    De... Nem elviselhetetlen a hangjuk. Első próba alapján úgy tűnik nem terheli meg sem a lapát fülemet, se az amúgy is túlfeszített agyamat. Nyitott (-abb), jobban hallom a körülöttem lévőket és ez melóhelyen nem hátrány. Közelebb áll ahhoz az élményhez, amikor valahonnan messzebbről jön a hang. Az nem mertem mondani, hogy a HIFI fejhallgatókhoz. De mondhattam volna. Persze még véletlenül sem a minőségre értse senki (1790 ft-os füles), de a hangképzés-hallás közelebb áll hozzájuk.
    Tetszik, ahogy a kábel el van vezetve a fülem mögött (!). Már csak egy kis csipesz kellene, mint ami a telefonos headsetekhez szokott lenni. Mert nem irodista vagyok, és mozgás közben zavar ha leng,beakad,rángatja a fülemet.
    A kábel is elég masszív. Nem olyan kis finom madzag, mint a jobb füleseknél. Ezen kötelet is lehetne mászni. Csak nehogy a fülemet tépjék most meg le :Y
    Összegzésként annyit mondanék még: Ezek is megfontolandók lehetnek, szerintem magasabb ár-(és minőség)fekvésben versenyképesek.
    És itt ugye szép nagy hangszórók lehetnek a füleden, a kis dugókhoz képest szerintem többszörös mérettel gazdálkodhatnak.

  • asadasad22

    őstag

    válasz AmPeX #2882 üzenetére

    Nekem nincs igazán jó minőségű fejhallgatóm, ennek a CX300nak még a fejhallgatóimhoz képest is szép hangja van. :) Vannak a CX300nál jobb fülesek, akinek van pénze, vegye, én elhiszem, hogy nagyon jól szólnak, de annyival biztos vagyok, hogy nem szólnak jobban, mint amennyivel nagyobb árcédula van rajtuk. Sony MDR-EX90LP azt mondják, hogy jobban szól a CX300-nál, kb 2szer olyan drága. Shure- ugye mondanom sem kell, annak vannak igazán profi fülesei, csillagászati árakon. Pont most jelent meg egy új Sony füles, amit még eléggé dícsérnek: MDR-EX700SL a neve. Ez is állítólag iszonyatosan jól szól (EX90LP-nél is sokkal jobban), de 250 dollár alatt ilyet nem kapsz. A wave-flac témához: ugyanazt tudom mondani, amit vili13: mivel gyakorlatilag mind2 formátum 100%-ig tömörítetlen, ha különbséget hallasz a 2 között, a hiba nálad van.

  • Macilaci457

    őstag

    válasz AmPeX #2882 üzenetére

    ....én egyből leálltam a cx-ről ;) , sőt, tulajdonképpen az mp3 lejátszóról is, bár annak több oka is volt. De mostanában megfordult a fejemben, hogy jó lenne v.mi...

    Szóval most buktam le, írkálok össze vissza, de fél éve nem volt fülhallgató a fülemben. :K

    Na, a lényeg, nem csak a Shure létezik, és nem csak csillagászati áron.
    Sony Mdr-ex90-re tényleg mondják, hogy jobb, már hallottam moddolt példányról is.

    Ami érdekes lehet 100$ körüli áron, szóval fejhallgató árban elérhető.... tudom, ez sok pénz, de például a lejátszók ára eléggé leesett, annyit érdemes jobb fülesre költeni.

    Szóval: JAYS (gondolom ez nem mond sokat senkinek)

    nagyon jó a D-JAYS fülese kb Etymotic ER6 - Shure E4C hangzás (totál flat!!, nincs kiemelés), sokan dicsérik.
    Van kicsit drágábban a Q-JAYS, ami úgy tűnik most, hogy verhetetlen, a legújabb termék, elképesztő: , ennek Mo-beszerzése kb 33000.- Ft. Mindenképpen importálni kell, a kutya se árul ilyesmit Mo.-n.

    Amúgy, a JAYS egy svéd cég, és megpróbálja a CX300 árkategóriájában a legjobb fülhallgatót elkészíteni! Éspedig úgy, hogy jelentkezőknek kiküld tesztpéldányokat, hogy tegyenek javaslatokat!!! Ők az egyetlen cég, akik ezt megteszik! Jelenleg S-JAYS néven, és prototipusként létezik.

    A Q-JAYS áráért beszerezhető UltimateEars super.fi 5 Pro is, kedvezményesen. Ennek van némi mély kiemelése, ami tudom, sokakat felizgat... nos, nem mindenkit. :U
    Kapható M-Audio néven Magyarországon, de itt 65.000 pénz, USA-ból postával a fele sincs.

    Megjegyzem, SHURE nem importálható legálisan, a cég megtiltja a postázást, máshonnan meg esélyes a hamisítvány.

    Ha ebben az árkategóriában is tudsz gondolkozni, akkor érdemes beszélnünk a D-JAYS-ről, vagy Q-JAYS-ről...

    [ Szerkesztve ]

  • Macilaci457

    őstag

    Megjegyzés: A lényeg a fentiekben, hogy nem dinamikus hangszórót tartalmaznak, hanem mikro-meghajtókat. Lásd még egyéb in-ear fülhallgató-gyártóknál... (nem sony meg sennh.)

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Zanik #2895 üzenetére

    kiváncsi vagyok a véleményedre, ha tényleg mx-et veszel, mert nekem nagyon nem jöttek be. sztem egy sony mdr-819v-vel is jobban játsz, van rajta potméter [link]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz rumos14 #2899 üzenetére

    ha bontható a potméter, akkor nekem jól jöhetne még donornak,
    de a Sony imád mindent bonthatatlannak megcsinálni.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Zanik #2900 üzenetére

    igazából arra akartam utalni, hogy sztem jobban jársz a sony-val :)

  • Zanik

    addikt

    válasz rumos14 #2902 üzenetére

    Már megvettem az mx500-at. Sony-ban nem láttam fehéret, és én azt szerettem volna (a lejátszóm is fehér, és az eredeti fülese is az volt). De azért kössz az tanácsot, még ha későn is jött. Esetleg majd legközelebb a Sony-kat is megnézem.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • rumos14

    nagyúr

    válasz polaris1 #2924 üzenetére

    hú asszem a nyugatvégi MM-ban láttam több ládányi Sony mdr 818 fülest 1.890 pénzért, sztem ideális.

  • Macilaci457

    őstag

    válasz polaris1 #2927 üzenetére

    Hmm. Őszintén szerintem a fent említett sony szebben szól mint bármelyik fülbedugós dolog, amit ezért az összegért kapnál. Sajnos azok drágábbak, többszöröse is lehet egy sima fülbogyónak.

    Ha tényleg nem tudod megoldani, hogy a füledben maradjon, akkor két dolgot tehetsz:
    1. A sennheisernek vannak olyan szériái, amik két helyen támaszkodnak a fülbe, az nem esik ki. Pl.: mx 55:

    Ugye látod a felső plusz bogyót, ami a fülkagylóba támaszkodik?

    2. Fülbenyomós füllhallgatót veszel, de azok tényleg többe kerülnek, mint szeretnéd, vannak ugyan olcsóbbak, pl. 1490.- Ft ez a HAMA

    Ezt és a többi olcsó fülbedugós esetén megkockáztatod, hogy esetlen nem illeszkedik jól a füledbe, lehet, hogy nem kényelmes a számodra, többnyire csak a mély tartományokat szólaltatják meg, pl. a szép magas cintányérok felejtősek.

    Találkoztam egy sráccal akinek a Sennheiser cx300-as egyszeráen nem ment bele sehogysem a fülébe 10 perc próbálgatás után sem, és az akkor 11.000.- pénz volt, megkíméltem egy kisebb pénzkidobástól, és ez bárkivel megeshet. Én pl. a hangját nem bírtam, ezért én sem tartottam meg.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz Brainwashed2 #2931 üzenetére

    Fehérzaj sajnos nálam is van, de emlékeim szerint az előző fülesemmel is érzékeltem, szóval nem a CX300 hibája, bár lehet, h kicsit erősebben hallani ennél. Annyira nem zavaró, csak ha direkt arra figyelek és nagyon csöndes zenét hallgatok. Pedig Sony Walkman-em van (bár nem a legújabb széria), ez azért nagyon jól szól, mégis van 1 kis fehérzaj.

  • SCRIPT

    tag

    Sony MDR EX-81SL fülhallgató eladó, nagyon jó minőségű! Priviben lehet érdeklődni.

    Üdv: Script

  • Wacko

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég vásároltam egy Panasonic RP-HV152 fantázianevű fülhallgatót.
    A specifikációja a következõkkel csábított: 10 Hz - 25 kHz frekvenciaátvitel!
    Neodinium mágnes! (bár ez utóbbiról fingom nincs mi, de kurva jól hangzik, biztos állat dinamikája lesz, gondoltam...)
    Mohón téptem fel a lehegesztett műanyag dobozt és emeltem ki belõle a kis szürke - és gyanúsan pehelykönnyű - fülest. Kézbe véve az erõsen gagyi érzetet keltõ szerkezetet, kételyeim támdtak... de aztán arra gondoltam, a technika fejlõdik, a robosztus szerkezetek kora leáldozóban van, a lényeg hogy jól szóljon. Elhelyeztem tehát a fülemben, elõkerestem egy igen jó minőségű jazz cédét, és elindítottam az élményt...
    Bár ne tettem volna...

    Ilyen trágya-fos-okádék-gané-műanyagbili hagzást még az életben nem hallottam, pedig nem ez az elsõ fülhallgatóm.
    Mély abszolút sehol. Nem kevés, vagy rossz helyre szórja, hanem egyszerűen _nincs_. Szerintem 150 Hz alatt semmi nincs.
    Magas szintén nincs. Helyette némi dobozhangú sisegést produkál. Talán 12 kHz-ig elmegy. Talán. A 16 kHz feletti régió már valahol -50 dB környékén szédeleghet. Ha mérhetõ egyáltalán.
    Középtartomány: ocsmány műanyag dobozhang némi bádogvödör beütéssel. Egyenletes frekvenciaátvitel még nyomokban sem fedezhetõ fel.
    Dinamika? Ha kitéped a füledbõl és egy kalapáccsal ráb@szol, akkor biztos van neki. Egyéb esetben nem jellemzõ.
    Úgy szar az egész, ahogy van. Hipergagyi. Mindez 1500 forintért...
    Ósanban vagy teszkóban ennél jobb minõségű gagyifülhallgatót lehet kapni már 250 forintért. Igaz, arra nincs ráírva hogy Panasonic, de legyünk õszinték, itt is csak a felirat az...
    Szóval ez a fülhallgató egy kurvanagy átb@szás!!!

    Van egy Sony fülhallgatóm, kb. 15 évvel ezelõtt egy WM-FX403-as walkman vásárlásakor jutottam hozzá (a walkan mellé járt). Na, az a fülhallgató tényleg szól! (Akkoriban még divat volt jó minõségű fülhallgatót csomagolni a termék mellé.) Azon a mélyek erőteljesen brummognak, a magasak kristálytisztán csilingelnek, a középtartomány szép kiegyenlítetten szól.
    Kiábrándító volt most ezt a Panasonic fost összehasonlítani azzal a fülessel.

  • asadasad22

    őstag

    válasz Wacko #2964 üzenetére

    "(Akkoriban még divat volt jó minõségű fülhallgatót csomagolni a termék mellé.)"
    A Sony-nál újra divat lett hálistennek, ha másnál nem is.

    Kicsit tényleg vicces ahogy írod, hogy 1500-at fizettél ki és milyen jó hangzást vártál :) Inkább az a nagy szívás, ha vki 10k-t fizet ki egy CX300-ért és mégis szarul szól (mert hamis). Na az tényleg nagy szívás.

  • tildy

    nagyúr

    válasz hellerup #2980 üzenetére

    Szerintem a legnagyobb találmány ez. A régi fajták mind kiestek a fülemből, aminek volt a fülcimpára tartó , az meg nem illeszkedett jól . Valószínűleg a fülem ilyen elcseszett. Mióta a sony telómhoz ilyen van azóta minden szuper. Sajnos most megins sikerült egyik gumit elhagynom róla.
    Ebayen szokott lenni jó áron sennheiserben ilyen füles, lehet fogok venni.

    Mindemellet szinte semmi zene nem szűrődik kifelé az emberek felé, nem fognak tömegközlekedésen böködni, hogy vegye már halkabbra aranyom, az egész busz a maga tücctücét hallgatja. Na ilyen ezzel nincs:D Én szeretem.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • rumos14

    nagyúr

    válasz S-one #2993 üzenetére

    én mint az ellenpólus, sony mdr 818/828-at ajánlok.
    ja hogy miért? hát mert vannak benne mélyek is.

    [ Szerkesztve ]

  • BloodRay

    veterán

    Sziasztok!
    Érdekelne próbált-e már valaki Sony MDR-EX90LP fülhallgatót, vagy tudja-e milyen, illetve van-e valami hallható különbség az MDR-EX85LP-hez képest?
    Egyébként 85-nek szerintem nagyon jó a hangja, attól meg, hogy "agybadugós" tényleg kényelmes és praktikus. :)

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • vili13

    őstag

    válasz BujtiLaci #3027 üzenetére

    Shure-t én egyéb okokból nem vennék mostanában, ugyanis az E500/SE530 kábelével problémák jelentkeztek, és a teljes SE sorozat kábele ugyanilyen.

    A cx500 állítólag valamivel jobb a cx300-nál. De lehet, hogy nem sokkal.

    20-30k között van még pl. Sony MDR-EX90, vagy JBL Reference 220.

  • vili13

    őstag

    válasz Macilaci457 #3044 üzenetére

    Pl. Sony füleseknél (ex51/71) a "szűrő" kis papírszerű valami, egy kb 0.5mm-es lyukkal a közepén. Hasonlót szvsz házilag is elő lehet állítani, de akár jobbat is.

  • asadasad22

    őstag

    válasz Dam6 #3046 üzenetére

    Most hallok először róluk, amiket olvasok, az alapján nem rossz. Viszont valami objektív tesztet is megnéznék róla, mert a cégvezető nyilván nem fog rosszat mondani róla, ezért nem sokat számít, hogy ő mit mond róla. Kicsit azért bizalmatlan vagyok, hiszen mégis csak egy (eddigi) ruhagyárról van szó :)
    Kicsit furának tartom, hogy ugyanúgy 12k-ért adják az In-Ear-t, mint a sima fülest. Ahogy elnézem, a 23k-s Vibe lehet az, ami úgy szólhat, ahogy kell.
    Én mindenesetre bizalmatlan vagyok vele, míg egy Sony EX, Sennheiser, Shure vagy UE fülessel nem lennék :)
    Meghát az, hogy az Apple-nél dicsérik, annyira nem jelent sokat sztem, nem ott vannak a legnagyobb Audiophile arcok sztem. És a sok dicsérő komment között találtam ilyeneket is (amazon-on is):

    "these headphones were awesome the first couple months, but then they lose their sound. there was no bass. then, the wiring around the input jack became fraid. they dont work at all anymore. if you bye them, be very careful"

    "They broke on me three times, one the chord snapped, and the other 2 i lost hearing in either the left or right speaker. So alls im trying to say is, there good for the first few minutes but afterthat they will most likely break,

    (Recommended for "In-Home" usage only)"

    "While this might not be the best sampling, I found the ear phones produced a tin sound with higher notes and the bass was flat. I'm going to stick with my Ultimate Ears super.fi 5 Pro. They cost $250 but your sound quality is superb. Before I bought the 5 series I had the 3 series which costs $99. They sound much better than the V-Moda. If your going to spend $100, buy a product that was created by a man who has been making earphone monitors for over 20 years in the music industry. Your ears will thank you."

    "If you love your bass, these are not for you. Although there's enough there to to make it enjoyable for an easy listener like me, those who want their "face mashed in" by bass should look elsewhere. For you "bass heads", you may want to checkout the "Ultimate Ears Metro.fi 2". These earbuds have a pretty good amount of bass though not as clear as the Vibes. You can get them here on Amazon.com for about the same price, [...] (yes, I have listened to the Metros). "

    Szóval többeknek tönkrement hamar, valaki szerint rossz minőségű ennyi pénzért, valaki szerint veszít a hangjából idővel, és sokan szídják a basszusát.

  • R.P.

    aktív tag

    Hali!
    Utcai MP3 hallgatáshoz kellene nekem valami jókis füllhallgató, méghozzá egy Sony Ericsson HPM70 (azthiszem az az agybadugós) helyett, mert annak 10 centi a vezetéke, és hosszabbítóval nem akarok ügyködni. Szóval preferálom az agybadugós fajtát, mert az nem esik ki a fülemből, pláne olyat ami jó sok és tiszta mélyhangot ad ki.

    Ezt néztem ki eddig magamnak, nem nagyon akarok 5k fölé menni, szóval légyszi írjatok tapasztalatokat ötleteket... Köszi! :R

  • Boolash

    aktív tag

    válasz Macilaci457 #3066 üzenetére

    Okés, értelek. Akkor legyen a max ár 5000. jelenleg a sonyericson telefonomhoz (w300i) kapott fülhallgatót használok, amivel meg vagyok elégedve, csakhát elhagytam az egyik ilyen gumiharangot, meg a zsinór 10cm...
    Amit ilyen árban láttam egyenlőre csak a panasonic rp hje300-at láttam ilyen 5000 körül (amit ismerek is). Frekvenciatartományra itt is (papiron) megvan a 6hz-24khz, meg a reklám. Milyen alternatíváim lennének még? Vagy ez jó lehet ennyiért?

  • Macilaci457

    őstag

    válasz Boolash #3069 üzenetére

    Ez nem így működik, fórumokban utánakérdezel, hátha kompatibilis pl. Sennheiser CX, vagy Shure harangokkal, és megkérdezed a Sennheiser-es topicban, hogy van-e valakinek ilyen gumija. (főleg a kicsi, és nagy lehet hogy van, a legtöbben a mediumot használják)

    Legvégső lehetőség, ha valamivel kompatibilis, és nincsen itthon, hogy megrendeled eBay-en, ott szokott lenni, például ez:

    [link]

    "fit most of the in-ear handsfree or earphones, such as Sony Ericsson HPM-70, Sony ex51/ex71/ex81, creative ep-630... and more compatible models"

    Medium size (gondolom neked ez kell, de van large, small is. 3 párat kapsz, így ha valakinek kell, eladhatod, egy időben kerestek nagyon a Sennh. topicban is.

    Az ára pedig úgy alakul, hogy:

    0.99 font a 3 pár gumi
    2.99 font Magyarországra a posta

    Az kb 1500.- Forint, és kb 1 hét alatt jön meg Hong-Kongból.
    Ami nem kell, meg eladhatod. Főleg medium-ot szerintem simán.

    [ Szerkesztve ]

  • BloodRay

    veterán

    válasz Macilaci457 #3101 üzenetére

    Én még Sonymmal nem észleltem ilyesmi problémát, pedig rajtam van most a hidegben is. :B
    Az is igaz én a fül mögött vezetem, de ugye csak az egyiket és magas a kabátom nyaka. :K
    Mondjuk, ha rág valamit az ember az királyul "behallatszik". :DDD

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • shouryuken

    senior tag

    válasz Macilaci457 #3107 üzenetére

    Igaz, amit vettünk az "zacsis volt" de nagyon ugyanolyannak tűnt, mint amit hozzá adtak eredetileg, de máshogy szólt ugye (xarul :). Nem tudom, hogy ez miért volt.
    1. a sony más minőségűt gyárt után a telefonokhoz
    2. csak ez volt hamisítvány, a műanyagdobozos ugyanolyan mint amit a telefonhoz kaptunk

    ha az 1-es, akkor attól félek a műanyagdobozos kiszerelés se szólna másképp. Azt meg csak úgy próbálhatom ki ha megveszem. Akkor már inkább adok 3k-val többet, csak tuti szóljon jól.

    Így már érthető? =) :R

  • rumos14

    nagyúr

    válasz shouryuken #3108 üzenetére

    azért azt nem hinném hogy a speedshop hamisat árulna. agybadugós sony fülest amúgy vehetsz MM-ben, Fukarban is, ha bennük jobban bízol. ha jól vágom, a w810 fülese 2 részből áll, ha csak a fül felőli vége veszett el, jó választás a cx300, de lehet hogy túl sok lesz így már a zsinór.

  • BloodRay

    veterán

    válasz shouryuken #3108 üzenetére

    Mondjuk annyiból amennyit írtál nekem kijött az MDR-EX85LP. :P
    És az is Sony mint az eredetitek volt. ;) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • ruscus

    tag

    válasz nukewar #3116 üzenetére

    Látom a magyar fórumos világ a sennheiseren kívül nem is ismer mást. Ez szerintem elszomorító.
    Hát nemcsak itt, de pl. a francia fórumokon sem ismernek nagyon mást!, pontosan ugyanazokat a márkákat említik ugyanazokkal a hibákkal, előnyökkel! tehát ez mindenképpen jelent sztem vmit... :K (ha mást nem is annyit biztosan, h a fórumozók legtöbbje magyar infok hiányában csak külföldi oldalakon leírt tapasztalatok alapján tud tájékozódni) de azért sztem nem(csak) erről van szó, a legtöbben itt a saját tapasztalataikat osztják meg a mi "okulásunkra" és pénztárcánk megkímélésére. És az számomra elég igazolást jelent, ha ezt külföldön sem érzik máshogy!
    Az kezdetben engem is nagyon "frusztrált" h mindenki szerint csak sennheiser létezik, de gondolom ez azért is van így, mert senki sem szeret ismeretlen termékekkel próbálkozni, mindenki inkább tutira akar menni (hacsak nics több10ezer v. mégtöbb kidobnivaló pénze!) és szerintem azért a nagy márkák nem csupán a marketingjük miatt olyan kelendőek...
    És azért ha figyelsz, nem is mindenkinek javasolnak sennheisert, olcsóbb kategóriában sony, panasonic stb. fülesek is szóba jönnek!

    ui: ja, egyébként nekem gőzöm sincs(volt eddig) milyen az igazán jó füles, ugyanúgy nem értek hozzá semmit sem, de ennek a fórumnak a hatására már vannak elképzeléseim róla.... :) (én px100-ra szavazok így láttatlanban - mármint magamnak...)

  • ponti_ak

    addikt

    válasz nukewar #3116 üzenetére

    Gratulálok a vételhez, köszönjük az infót, és örülök, hogy elégedett vagy a Samsunggal.

    Viszont teljesen felesleges dolog általánosítani, pl kötve hiszem, hogy a teljes magyar fórumos világot ismered. És ha esetleg mégis, akkor is csak arról van szó szvsz, hogy a Sennheiser népszerűbb, mint a többi márka, mert elérhető áron jó minőséget nyújt a fülhallgatók alsó szegmensében (is). Nekem is eddig szinte csak Sennheisereim vannak/voltak, 6-7-féle összesen kb, fej- és fülhallgatók vegyesen (mx, px, pmx, cx), és mindegyikkel elégedett vagyok/voltam.

    A lényeg, hogy én nem mondanék olyat, hogy "csakazért sem veszek Samsung-ot", mert szerintem ez butaság. Győzz meg róla (minket), hogy miért jó és szép ez a Samsung, vagy esetleg írj róla egy kisebb tesztet*, és akkor majd (lehet hogy) veszünk olyat (mi) is... * plusz ezen kívül nyújts segítséget, elérhetőséget, árat, stb azoknak, akik keresik, és akkor hasznos tagja leszel a fórumnak, kedves pökhendi "jó-vételt-csináltam" Úr.

    ui: a technikai számadatokkal én pl. nem tudok mit kezdeni, mert sokra megy velük az ember, ha a végén nem azt hallja, amit kellene.. :U

    BloodRay: van pl. a Logout-on egy csomó cikk fülhallgatókról (Pl Sony MDR széria, Panasonic, stb), keress rá. Volt, aki egy Q-Jays-ről írt leírást, itt.. .

    És szvsz ruscus-nak is igaza van abban, hogy pl a Shure meg az UE cuccok nagyon drágák itthoni szemmel, 2-300dollárt, vagy eurót nem sokan tudnak kiadni értük.. Marad az olcsó, alsó kategória, abban meg a Sennheiser szerintem nagyonis jó.

    [ Szerkesztve ]

  • hemaka

    nagyúr

    Szerintem már mindenképpen az "agybadugós" szilikonos fülhallgatókat érdemes használni, nekem azok a tökéletesek. Sony vagy Senheiser jöhet szóba ebben a kategóriában. :) :C
    Én egy ilyet újítottam be az öcsének:

    :DD

  • asadasad22

    őstag

    válasz nukewar #3129 üzenetére

    Tényleg qrvajó, hogy leírod nekünk, hogy jól szól, de ezzel mi szerinted mit tudunk kezdeni? Az, hogy valami "jól szól" az nem egy pontosan meghatározott fogalom. Egyrészt honnan tudjuk, hogy mihhez képest mondod, hogy jól szól? Ha eddig ezerforintos füleseken hallgattál zenét, persze, hogy azt mondod, hogy jól szól. De hallgathattál eddig zenét HD595 fejessel is, lehet, hogy egy audiophile vagy (bár ennek a valószínűsége egyre inkább úgy látom, hogy jelentéktelen) és ha ezek után mondod azt, hogy jól szól, akkor az már jelenthet is valamit. 5 évvel ezelőtt az új Sony discman-emhez adott gyári fülesre is azt mondtam, hogy jól szól, mert tényleg jobban szólt, mint az azelőtt ismert sz@rok. Valószínűleg nem véletlenül ajánlgatja itt a Sennheisert, még pont olyan áron van, amit bárki megengedhet magának ha ad valamit a minőségre, és ahhoz az árhoz képest valami olyan szintű hangminőséget produkál, hogy hihetetlen. Szinte kivétel nélkül mindenkinek bevált, aki próbálta. Erről a Samsungról viszont sem itt, sem külföldi oldalakon nem írnak túl sokat, talán nem véletlenül. Nem tudom megítélni, hogy hogyan szól, mert nem ismerem, de őszintén szólva kétlem, hogy a cx300 közelébe érne, különben nagyobb híre lenne. Nekem úgy tűnik, hogy a saját magad megnyugtatására kerested fel ezt a topicot, hogy megnézd, hogy miket írnak itt arról a fülesről, amit éppen vettél, hogy biztosan jól választottál-e. De mivel nemnagyon látod itt hírét sem ennek a fülesnek, gondoltad hogy akkor megmondod nekünk a frankót, hogy mi a jó. Csak annyit mondok erre, hogy ezzel senkire sem fogsz itt hatni egyáltalán, mert konkrétan nem hasonlítottad össze semmivel, csak annyit írtál róla, hogy jól szól. És ezzel tippet sem fogsz tudni senkinek sem adni, mert ezzel tényleg szinte semmit nem mondtál róla. Az én ezerforintos Sony fülesem is jól szól. Csakhát mihez képest? Egyébként ha kicsit jobban utánajárnál a témának, láthatnád, hogy attól, hogy a legtöbbet Sennheiser-ről van itt szó, elismerünk más márkákat is a felsőbb kategóriákban, mint például a Sony EX90LP (vagy EX700SL), vagy a Shure vagy az UE füleseit. Csak mivel ezek felsőbb kategóriásak, keveseknek van ilyenjük, kevesebb rájuk az érdeklődő, így általában kevesebb szó esik róluk, mint a Sennheiserekről.

  • rumos14

    nagyúr

    válasz BloodRay #3121 üzenetére

    én az olcsó, párK-s kategóriában rendületlenül a sony-kat javaslom ;)

  • ruscus

    tag

    válasz nukewar #3133 üzenetére

    Nukewar,
    1. először is szeretném leszögezni, h én cseppet sem váltam még sennheiser "hívő"-vé, sőt...! még mindig nagyon várom, h vki beszámol egy sokkal olcsóbb márkáról, v típusról, ami jobb v. közel ugyanolyan hangzással bír. Én pontosan ugyanúgy szeretnék a lehető legkevesebb pénzért a lehető legjobb hangélményhez jutni! :) (és gyanítom, ezzel még nagyon sokan így vagyunk!)
    2. Nekem cseppet sincsnek előítéleteim egyik márkával sem (philipset leszámítva, abban bízom legkevésbé), egyedül a sonyval van tapasztalatom, azzal meg is vagyok elégedve, de tudom, h a jelenlegi fülesemnél sokkal jobb hangzást is elérhetnék, ezért keresgélek én is, és akármilyen ismeretlen dologra "vevő" lennék, ha azt min. 2 ember (akár csak 1 is!) kellően jó érvekkel megindokolná, miért érdemes azt megvenni!
    3. de mivel még nem hallottam senkitől sem jobb alternatívát sennheisernél, ha "viszonylag" olcsón (nekem néhány ezer forint is sok pénz!!!) (nagyon)jó hangot akarok, ezért én nem is akarok "vakon" megvenni vmit, akármilyen olcsó is (mert ha 4-5-ször kiadsz csak 1-2 ezer ft-ot is, akkor már ugyanott vagy, mintha egy 10-20 ezres biztosan jó hallgatót vennél!)
    4. éppen ezért csakis bíztatni és kérni tudlak arra, és természetesen másokat is, h ha van ilyen tapasztalatotok akármelyik termékkel kapcsolatban, azt osszátok meg velünk (itt olyanokra gondolok, akik személyes tapasztalat ill. hozzáértés híján nem tudjuk, mit kéne választani!)
    DE: ha nem hasonlítod össze akár csak 1 db másik termékkel is azt, amit ajánlasz nekünk, az kb. annyit ér, mintha semmit sem írtál volna! nekem is az a legnagyobb bánatom, h ezen a fórumon ha rákeresek bizonyos termékekre, semmit sem találok róla, v. ha mégis, akkor sincsen más közismert márkákhoz hasonlítva! ez cseppet sem segít a döntésben!
    5. nemcsakhogy sennh-en kívül nem esik szó túl sok más márkáról (azért akad: koss,akg,sony, panasonic stb.!), de azon belül is csak néhány típusról! ez engem szintén bánt, mivel nagyon érdekelne pl. a px10 vs. px100 összehasonlítás! de ilyet még a google-ban sem találtam sehol!!!
    6. És azon egyáltalán nem "akadsz fent", h csak "agybadugós" fülesektől lehet jó hangzást elvárni?! ez az állítás szerintem ugyanúgy megállapítható lenne manapság a véleményeket tekintve.... pedig jópáran vannak olyanok(mint pl. én is) akik "viszolygunk" az ilyen megoldástól, és ezért jórészt csak fejhallgatók közül választhatunk, ha ugyanazt az eredményt akarjuk elérni (hasonló áron!, nem csillagászatin!), mint amit egy cx300 nyújt! Várom a többiektől ennek az állításomnak a megcáfolását!...

    Remélem nem vetted ezt "kioktatásnak" én csak azt próbáltam elmagyarázni, h kifejezetten örülök(ünk) minden más márkáról írt "teszt"-nek is,de csak akkor, ha azt vhol el is tudjuk helyezni(van viszonyítási alapunk mind árban mind minőségben)!!!
    Mindenkitől elnézést kérek ezért a nagyon hosszú hsz-ért :B (biztos sokkal rövidebben is meg lehetett volna oldani,csak nekem az nem nagyon megy, sajnos :( )!

  • bwoay

    nagyúr

    válasz nukewar #3129 üzenetére

    engem nem a korábbi HSZ-ed zavart,
    arra reagáltam is (úgy vélem) normális hangnemben,
    de ez a hiszti, amit azt követően rendeztél... mint valami nebántsvirág.
    ne haragudj, ebből a stílusból szerintem itt már mindenki kinőtt.
    ha nincs meg benned a kellő nyitottság mások (megjegyzem:
    nálad tapasztaltabbak) véleménye iránt, akkor kár fórumozni.
    Erre ott a logout, le lehet tiltani a kommentezés lehetőségét,
    aztán hajrá.

    Közülünk a többség már túlvan jópár füldugón,
    talán nem véletlen, ha szinte mindannyian egy adott gyártó
    adott típusát ajánlgatjuk adott árkategóriában.

    te pedig, miután találtál egy jobb füldugót annál a gyenge minőségűnél,
    amit korábban használtál, számonkéred ezt mindannyiunkon,
    anélkül, hogy a szóban forgó típussal személyesen is találkoztál volna.

    nem kértem, hogy indíts bizonyítási eljárást,
    de talán nem nehéz megérteni, hogy amit csinálsz,
    az épp eléggé hiteltelen ahhoz, hogy sokakból ellenséges reakciót váltson ki.
    Én sem szabadulok be a TV topicba azzal,
    hogy miért XY Sonyt istenítik, biztos mást nem ismernek a tudatlanok,
    mert én a Funai készülékem után vettem egy Samsungot, és azt tök jó.
    A kettő között semmi összefüggés nincs, az meg, hogy első körben kétségbevonom
    a fórumtagok saját tapasztalatait, és szembeállítom az egyéni elképzeléseimmel,
    az elég ritkán ébreszt szimpátiát.

    hogy minek kellene utánajárnod? semminek, jótanácsnak indult,
    de már megbántam, nincs rá szükséged.
    monjduk mi történetesen okosabbak lettünk,
    miután kiderült, hogy a 10 Ft környéki árkategóriában IEM-ek között
    több a márkanév, mint a tényleges gyártó...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz nukewar #3144 üzenetére

    Én nyugodtan gúnyolódom a SamKungon,
    mivel jópár SamKung elektronikai eszközöm van itthon,
    monitoron, TV-n, mikrón keresztül a porszívóig.

    A Panasonic szerintem kókler füldugókat gyárt,
    ez valós tapasztalatokon alapszik, nem egy típust használtam már.
    Igaz, akkoriban meg is voltam vele elégedve, szerencsére azóta
    leírhatatlan minőségi előrelépés történt nálam :D

    A cx300 ára inkább 7500-8000 Ft, de jogos, amikor én vettem, akkor még 10 volt.
    Adódott alkalom, hogy összevessem hasonló kialakítású, de feleennyibe kerülő
    Panasonickal, ha nagyon alámerülsz, megtalálod a topicban,
    ahogy a tulajdonosával értekezünk a tapasztalatainkról
    (és ugyanarra a megállapításra jutunk).
    Viszont ott adott volt két füldugó, meg két részrehajló ember,
    így az eredmény mindenképpen hitelesebb annál,
    mintha a SamKung fülhallgatóját írnám le próba nélkül,
    csupán elképzeléseim, illetve a vételár ismerete alapján.
    Te viszont valami ilyesmit teszel.
    Egyébként időközben már rengetegen felróták azt,
    hogy túlzottan ajnározzuk a cx300-at (ugyanis ez az állandóan visszatérő típus,
    illetve a p(m)x-ek még). Csak mind a mai napig senki nem tudott még ebben az árkategóriában jobb vételt mutatni. Nem azért, mert mi görcsösen ragaszkodunk ehhez,
    hiszen pont mi örülnénk a legjobban, ha ugyanennyiért,
    vagy olcsóbban lenne valami jobb.
    Talán a Sony IEM-ek közelítik meg leginkább,
    bár erről erősen megoszlanak a vélemények.

    Ha figyelmesen olvasod a topicot, nem olyan felületesen, ahogy tetted,
    látni fogod, ahogy mindenki keresi az alternatívákat komolyabb irányba.
    Csak ez árban is nagyságrendbeli ugrást jelent,
    és nem biztos, hogy hangzásban is meg lenne az arányos előrelépés.
    Akkor ezeket mi alapján ajánlgatnánk látatlanban olyanoknak,
    akik számomra érthetelen okokból a fülhallgatón mindenáron spórolni akarnának.
    Kb mintha vennék egy jó digitális SLR gépet,
    és az objektívre meg maximum 10 rugót szánnék

    Ami ajánlani merek, az nekem bevált. És szerintem a többiek is így vannak vele.
    ha meg mindannyian ugyanazt szajkózzuk, az talán nem véletlen.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dzsefi

    csendes tag

    válasz Neptunfű #3147 üzenetére

    no ez engem is érdekelne, pont hasonló merényleten gondolkozom a bankszámlám ellen... eddig egy Sony EX71SL-em volt (van), de mivel szegény már másfél éves, kezd egyre leharcoltabb lenni, és gondoltam feljebb lépnék egy szintet.

    tehát, neptunfűt ismételve, valaki tudna mesélni a shure se110-210-ről? esetleg a JAYS d-Jays is játszhat, az iLounge.com-on jókat írtak róla. bár visszatart hogy nem a legismertebb név a placcon...

    egyébként honnan érdemes rendelni?

    [ Szerkesztve ]

  • SSlyTR

    aktív tag

    Üdv!

    Szeretnék egy jó fülest venni, de nemtudok dönteni. Megnéztem 1-2-t de nem értek 1-2 dolgott: Szal akkor:
    Mi a lényeges különbség a Sennheiser mx55 vc és mx 90 vc között? (mert sztem szinte semmi, de a 90-es drágább majd 3000-rel)
    Hogyhogy a sennheisereknek kisebb a frekvenciatratománya mint a többi hasonló árkategóriájú fülesnek?? pl.: 17 Hz - 21 000 Hz míg mondjuk egy olcsobb panasonicnak: 6 Hz - 24 kHz (és majd feleannyiba kerül) vagy egy philipsnek: 6 Hz-25,3 KHz és a sonynak: 10-23000 Hz.
    mellesleg a mostani elhasználódott panasonic fülesem 10Hz - 25kHz, az ára: 2000 forint.

    A másik: az sokat számít h aranyozott a dugója (vagy mianeve), mert azt még énis megtanultam fizikából h az arany jobb vezető de azért az aranyozás az nem ugyanaz. asszem az mx 90 vc-nek aranyozott, de ezt csak képen láttam, a mx55-é meg nem...
    még nézegettem a fent említetteken kívül a Philips SHE8500-t, meg pár sony-t, véleményeket kérnék. Ha vki tud ajánlani vmi jó fülest max 8ezer forintíg.

    Előre is köszi, és boldog Karácsonyt mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák