Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5219 üzenetére

    Sziasztok

    Szerintem vedd meg az 5000-es "kínai" kést ha csak 1 munkára kell és vegyél egy minőségit pl CMT ha máskor is használnád úgy olcsóbb a drágább. A keményfémek szemcseméretén és összetartó ragasztóján sok múlik mennyire jól lehet megélezni , és mennyire éltartó.Ezen is múlik a minőség, meg persze a beforrasztás minőségén ,üt-e a kés , kirepül-e törött vídiadarab az olcsó marókésből,és leesik-e a csapágy. A gépedet azzal kíméled ha leveszed a fordulatot minimumra mondjuk 9000-re ez amúgy kötelező ekkora késátmérőnél felsőmarógépeknél ami amúgy 23.000-el pörögne ,és lassan tolod az anyagot, valamint a fogatás több lépcsőben történik így a felület se lesz hullámos , nem nyomja el a kés az anyagot.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Dízeles #5240 üzenetére

    Én kanapéágyat vettem mert a lehajtható ágy elé semmit sem tehetsz mert el kellene mindig tenned a lehajtása előtt =holt , kihasználhatatlan tér pl. olyan mint egy közlekedő folyosó a szobán át..A kanapé meg nappal az ülőgarnitúra megbecsült tagja éjjel lehajtom , és ágy ágyneműtartós rugós fekvőfelület, kényelmes szép, (lengyel).A lakásból 25 négyzetméter hálószoba leválasztása helyett egy nagy 2 funkciós szobám van.Ugyanígy kétfunkciós az ebédlő-amerikai konyha kombi is.Ezzel is nyertem 15 négyzetmétert (nincs konyha leválasztva) , igaz főzéskor szellőztetni kell, ha füstöl az oil.
    (A képen épp egy tömör gőzölt bükk polc amit nem tudtam a műhelyben összepróbálni mert a polc túl nagy a műhelyem meg helytakarékos.)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5245 üzenetére

    A CMT nem túl előnyös kinézetű gyanúsan olcsó marójára pedig az a véleményem hogy ők marókésben profik csizmát nem vennék tőlük én sem pedig lehet hogy sokmindent gyártanak még (a marókon túl amik jók, egy körfűrészlapot azért bekockáztattam tőlük,próbának, összehasonlítadó Pilanáék termékével) .
    Ipari gépben bátran merem ajánlani a Makitát (japán)és jól használható, vérprofi , a többihez képest Dewalt, Bosch még olcsóbb is .Metabo meg csinált olyan marót hogy folyton leestek a különféle állító és mélységrögzítő alkatrészei munka közben (tapasztalat), elrontott munkadarab bánta (meg én).Meg az MDF portól eltömődött a kapcsoló és nem indult utána el.
    De én sem minden gépem egy cégtől vettem hanem összeválogattam amelyiknek jobbat sikerült gyártani, abból a gépből ami éppen kellett,illetve ha nem volt különbség Bosch-kontra Makita amelyiket akcióba adták akár gyárilag (ez Makitáékra jellemző félévente akciózás,érdemes figyelni) Van minden cégtől valami: Hilti, Bosch , Dewalt , Makita,gépeim meg egy Metabo gyalu ez utóbbi már 6 éve javítás nélkül húzza igaz kissé csikorg néha leálláskor.Meg egy 15 éves blekideki fúrógép, még tán jóerőben , de már kímélem. A Festool cég az kimaradt, kissé aranyárban mérik a gépeiket.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5243 üzenetére

    Itt egy korrekt 290 oldalas CMT katalógus csak marószerszám az egész. Angol nyelvű, de csak 3 szó angoltudás kell a marószerszám méret táblázatok megfejtéséhez.Ha nem találsz neked való rádiuszt akkor csináltathatsz szerszámkészítő céggel marószerszámot, vagy átesztergálhatod a seprűnyeleket néhány tized mm-el kisebbre
    A katalógust mostantól számítva 3 napig tölthetitek le told a cuccot-éknál (össz 10x engedia letöltést)Kattints az alábbi linkre a letöltésekhez, vagy másold a böngésződbe :

    http://s1.toldacuccot.hu/letoltes?sid=fd9dad7aedd068b8e8b9ebc97b2dcc6b&file=143_13_english_catalogue_2009.rar

    :D

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5253 üzenetére

    A polc anyagát,és pontos tervét és színét a vevőm határozta meg egyébként itt csak összepróbáltam mert ez egy fa kvilt vagyis minden vízszintes polca más szélességű az egyik végén mint a másik végén,és egymással sem egyformák valamint minden vízszintes polca 2db-ból tevődik össze középen elmetszve a könnyebb szerelhetőség végett , mert anyaga a gőzölt bükk táblásított pultlap eredetileg 4m hosszú attól még kijött volna csak így könnyebb szállítani, szerelni , összerakni . A helyszínen a függ elemeket felcsavaroztam a falra ami betonfal, tehát sik volt kellően, és a vízszintes elemeket rátettem (össze lettek abcesszolva,kellően passzosan szorultak és kész ,az alját rácsavaroztam) Az üveges porvédelem nem fért össze a tervezői szabadsággal úgylátszik.(De aszem dísztárgyak ki is mentek rá nem csak könyv az meg üveg nélkül jobban néz ki)
    Nálam is iszonyat nehéz a könyvek portalanítása de az én borovifenyő polcomat még 20évesen raktam össze akkor még apám számára,és akkor még nem tudtam volna megoldani üvegesre, mert a gimiben nem tanították hogyan kell :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Dízeles #5249 üzenetére

    Nem rossz a spanifer szereléshez mert gyakorlatilag nincs súlya,pl ha egy bútorra ráteszel 6 szorítót mindjárt 20kg-al nehezebb lesz : levenni a bakról,arrébtenni amíg megköt a ragacs :N nem mindegy milyen súlyú.Helyigénye tároláshoz : 12 spani = 1 cipősdobozba elfér ellentétben itt a polc összepróbálásoh 2-2 összekapcsolt spani helyett 2db 4m-es szorító kellett volna :U .De fiók összeragasztásakor is jó mert könnyebb vinklibe állítani a fiókkávát mint 2 szorítótóval ami folyton elcsavarja valamerre :R

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz luciferc #5231 üzenetére

    Szerintem a vasalat 2x-es teherbírása már nyomós indok a gyártók szerint a 2x-es árra is (egy gyártó termékein belül) Legalábbis ezt tapasztaltam a tolóajtó görgőknél amik szépen drágultak 20kg teherbírás felett már egész komoly árakra.,és minél többet bírt agörgő annál inkább.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz kalman7 #5266 üzenetére

    A dió és a körte (aszem nem kell hogy vadkörte legyen) faszobrászoknak is kiváló alapanyag a dió pedig bútorhoz is gyönyörű .Van kerti dió vagy magyar dió aszem ugyanaz ez a legszebb ( van amerikai dió is az se kutya ) A vadgesztenye , nyír még véletlenül se bútorfa a nyír max rétegelt lemezhez jó. Ha nem bírod el a nagy rönköt egyedül mért nem kérsz segítséget valakitől és már csak 5 -10 :K évet kell várnod utána hogy kellően megfelelő helyen szárítva jó legyen? Esetleg felfűrészelés után még 1-2 év hogy tuti legyen ;]
    A fatelepen nem ilyen romantikus, de kapsz pallónak fűrészelve leszárított anyagokat még egzótákat is . Persze ha faszobrász vagy akkor nem árt nehány tucat nemes rönköt bespájzolni szárításra több évre előre , hogy legyen jó alapanyagod.
    Most hogy mondod nekem is vanegy kisebb darabom a kihalt körtefából fakalapácsnak tettem el mert van rajta egy ágdarab és nem repedt be az se úgylátszik a körte ezt tudja

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Sanyabá #5274 üzenetére

    Kisebb kézi felsőmarógép teszel bele egy 40-es vágóhosszú, mondjuk cserélhető lapkás marókést, elkészíted fából a 4cm széles vezetővonalzót, ráteszed a gyári fém vezetőre beállítod és voala.Nagyon használható dolog.Marógépet egyébként is sokoldalúbban használhatsz mint egy gyalugépet

    Ha ez nem tetszik :
    a festoolnak van falcolásra nagyon alkalmas gyalugépe akármilyen mély falcot készít, neked úgy van kialakítva Festool HL 850 EB-Plus gyalugép szépséghiba :P 159 469 Ft súlya aszem 4kg 1 spirál kés kell bele de az 5000Ft (én lemondtam róla hogy vegyek) :( és ez is 82mm széles ,de falcol mint a gép! :P

    vagy elflexelsz egy szélesebbet (vicc volt) :))

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5281 üzenetére

    A CMT marókés alján a megfolyást én is tapasztaltam , de ne festékhibának (az durva lenne ha még egy gyerekökölnyi marót se tudnának megfolyás csomósodás nélkül megszórni lakkal hanem a keményfém beforrasztásakor keletkezett megfolyás nyilván a forrasztó anyag, maga amit nem akartak lecsiszolni nehogy súlypont eltolódás legyen (találgatás, hisz én is lecsiszolhatnám ,akár,de lehet hogy tönkre is menne vibráció lépne fel utána,ezért gondolom)

    Az hogy 2 élezéssel több van benne ha tényleg igazad van akkor ez magáért beszél ugyanis egy marót kb 5-6 szor élezhetsz = az olcsóbb itt kezd nagyon drágulni ha 2 élezéssel kevesebb van benne.

    Nem beszéltünk még a keményfém minőségéről ami bizony sokféle lehet a keményfém szemcseméretétől függ és ragasztó anyagától = akár bizony lehet az unimax ugyanannyiba kerül mint a CMT mert kevesebb élezés 2 vel és esetleg: hamarabb kikopik az éle ha tényleg gyengébb a keményfém minősége.Pl ha MDF -et marsz ez hamar letesztelheti utána keményfát és ha égeti akkor ugyi :( de a keményfa is koptat.

    A furat a kés alján egy pontosítás nem sikerült pontosan kiegyensúlyozott kést gyártani ezért kellett utólag centírozni egy furattal .Ezt máshol is csinálják (mondjuk aCMT-n ilyet még nem láttam de nekem csk 10db CMT késem van) Nagy villanymotorok forgórészén láttam ilyen furatos centírozást (mondjuk az nem 23000-el forog csak 3000-el)

    Az élén levő köszörülési hibát én nem találtam meg (fotó mellékelve)

    A szára meg csak azért édemes hogy hosszabb ha kijjebb engeded a gépből, mert a befogó patron maga csak 2,3cm hosszú de a gépben van hely bőven beledugni a késtengelyt, csak ott belül már semmi nem tartja csak a patron ami fogja a ami ugye 2,3cm hosszú összvisz (patron a menetes anyacsavarban van a géptengelyvégen) Valószínűleg profizmusból rövid aszár, mert nem tanácsos nagyon kiengedni a kést, hogy a maróorsót ne terheljük túl a csapágyazástól távol

    Szóval az olcsóbb ha gyengébb minőségű itt példul nüanszokban lehet megfogni de az eredmény ezeka látszólag apróságok miatt sokszor drágább hosszútávon. (nem rövidtávon)

    például Rövidtávon a tescos 40Ft-os 40W-os villanykörte az olcsóbb egy éves távon az 500Ft-os 15W-os fénycsőégő behozza és akövetkező évben már hasznot termel (5 éves életciklusa alatt)Az első év végére a tescos égő kipurcan de olcsó lehet újat venni DE a villany ára miatt nem gazdaságos. 5 év alatt 5 -10 tescos égő ugyanakkora beruházás mint 1 energiatkarékos
    Csak a minőségi fénycsőégő 5 év alatt 7000Ft-ot spórol meg (1db égő pl 15 db 100.000-et)

    Ennyit a minőségi-gagyi mindegy vagy nem mindegy . Hoszútávon nemmindegy akámiről is van :B szó :B :B .

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5283 üzenetére

    Még egy apró kötözködés :((( a marókés éle ha nem ér a csapágyig akkor ott nem is fog -- vélhetőleg dolgozni magyarul a betét széle amit csapágy vezet maráshiánnyal fog küszködni. Dehát puding próbája az evés maráskor kiderül zavaró-e a folytonossági hiány a maráshoz ill a szép tiszta marásképhez. :F :)
    Én egy esetben tudom elképzelni hogy a márkátlant és ezért olcsót --> mert NEM BIZONYÍTOTT -tat megvegyem: ha véletlenül nagyon precíz és jó szakemberek alkották--> fehér holló . DE ez csak akkor derül ki ha évekig használtad <---> vagy hamar ki kellett dobni szóval pénztártól való távozás után ,amikor is reklamációnak helye már nincs. :N

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5281 üzenetére

    Igazság szerint amikor MDF-et martam a szobában nem lehetett látni az bizti hogy a legtávolabbi sarokba is elfújta a port de azóta vettem egy elszívót , de a plattolót meg nem, kellett még használnom azóta. Vélemény: ha eldobozolod a marót moóinden oldalról csak ott férjen hozzá a levegő ahol az anyagot tolod be és ráteszel egy vastag elszívócsővel megfelelő légáramlást biztosító elszívót akkor lehet hogy működni fog. Nem tudom mi szolgáltatja az elszívást nálad ,ha egy kis porszívó szerű elszívógép az kevés ide.Olyan kéne ami egy vastagsági gyalut is kiszolgál szükség esetén szóval alsó-felső zsákos elszívó .Pl: kity 1150köbméter/óra levegő mozgatás 1000Pa szívóerő 550W-os motor amikor vettem olcsó volt 65000Ft.Egy kis por bizti kijönne vele, mert a kés fele kinn van a szabad levegőn az elszívódobozból de, a nagyját elszedi sztem.Müszaki adatok:
    Max. légszállítás :1150 m3/h
    Motor: 550 W
    Feszültség: 230 V
    Zsák tartalom max.: 75 l
    Csöcsatlakozás Ømm: 1x100
    Elszívócsö hossz/ Ømm : 2000/100
    Méret mm : 540x440x895
    Súly: 25 kg

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5288 üzenetére

    Maró asztal kialakítás hogy a gép szellőzőnyíláson keresztül minél kevesebb port forgácsot kapjon (mert az nagysebességű ütközéskor koptatja a motortekercselés lakkszigetelését = a végén zárlat,újratekercselés)

    És :N nagy élet lehet nálatok ha minden törik.A fénycsöveket és etak lámpákat nem elemzem részletesen itt mert az off, de 20 éve használok fénycsövet e-tak lámpát 10 éve és 5 évig műk utána már halvány mert a fénypor legyengül = csere Nekem van olyan e-tak lámpám ami 20mp alatt teljes fényerővel ég :)Beszerzése: áruházi akció -->odamentem ,nem volt megvettem egy másik fajtát hazavittem és örültem neki.
    A spektrum : tungsram -->e-mail küldtek a termékeikről egy táblázatot milyen spektrumban világítanak azt akartam megnézni mennyi UV fény jön melyik világítótest típusból.

    Nálam eddig maró , és lámpa még nem tört de ez egyéni :)) DE aprószöget marókés már kapott párszor -->felújítás régi díszes ajtó újra beépítése hozzáigazítva az új ajtónyílásmérethez festékes fa (tokborítás széle díszmarás) :nem látszott,a szeg csak utólag , de szerencsére nem csorbult ki.

    Szöges deszkából még rosszabb : :(( malterral szennyezettből (kés éle 1m megmunkálás és elment ) soha nem éri meg dolgozni , mert többe kerül a gyalukés, marókés élezése ha kikapja.A körfűrész még elnyesi a 60-as szöget, de ha hirtelen kikapja , kitépi a fából mondjuk egy kisszöget -->könnyen kicsorbulhat, ha jelentős szög mennyiséget nyesel vele akkor élezni kell.(Élezés pedig egy kés életében korlátolt számban lehetség ,ez hozzájön az élezés árához )(Én sajna 1,5 cm-re belenyestem egy 4-es laposvasba de még jól vág persze egy fokkal romlott vágási élessége, de nem csorbult ki-- Dewalt lap)

    Még egy adalék az olcsó késekhez hogy teljesebb legyen a kép :
    a kést az élezőbe vinni = 2út oda 2 út vissza,( nem azonnal csinálják meg) = az idő pénz és az élezés is pénzbe van tehát ha az olcsó HM-et gyakrabban kell élezni akkor további + költség van rajta (min. az élezési díj ha csoportosan viszed is élezni a szerszámot) azon túl hogy hamarabb dobódik ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #5292 üzenetére

    Az kiegyensúlyyozáshoz gondolom lézerfényben nézik stroboszkóp hatással vagy efféle akkor látszódhat pörgés közben mennyire üt a többi már csak számítás kérdése mennyi anyagot kell leválasztani és honnan.A fúró által kifúrt anyag tömegét is ki lehet számoni mégha kúpos is :)

    A kést én nem azért gyártanám vastagabbra mert vacak és sokat kell élezni hanem fordítva az olcsó terméknél a HM mennyiségen is spórolnak azért vékonyabb , nem mert nem is kell élezni. :)
    A késen levő megfolyást az én saját elképzelésem lehet hogy hibás :U azért nem csiszolják meg , mert a kész beforrasztott maró súlypontját lehet hogy könnyű elrontani és többet ártana mint használna.Példul ha úgy forrasztják be hogy művlet közben közben figyelnek folyamatosan a kiegyensúlyozottságra.
    Ha asztaldísznek szánnák akkor ki is krómozhatnák az egészet :D A lényeg hogy tökéletesen működik.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5297 üzenetére

    Ebben a gondolatmenetben nekem valami sántít. :P Ha a gyanta rárakódik a kés élére lapjára a kés nem fog ettől jobban kopni , hisz részben levédi borítja a réteg. Max erősebben melegszik,és rosszabbul dolgozik,(pl hogy az élszög ideiglenesen picit módosul amíg meg nem tisztítod) de aszem a HM nem hajlamos beégni. :B akkor meg mitől tompulna ki?

    Inkább fordítva gondolom: ha életlen akkor jobban melegszik és több gyanta sül rá emiatt.Ha lekaparod a gyantát és életlennek bizonyul akkor nem a fenyő vitte ki az élét hiszen puhafa,max valami szennyeződés.

    pl ha 1db lakásfelújításban részt vett használt fa bekeveredett a többi közé ami korábban egy kis homokot látott és a felületi rostjai közt megmaradt lehet hogy egyáltalán nem látszik ez !

    Mégis annyi elég akármelyik amúgy ellenálló szerszámélnek még a körfűrész élét is legyilkolja 1 m ilyen anyag megmunkálása pedig az a legellenállóbb a sok fogával.Saját szomorú tapasztalat. :U
    Keményfával ugyanez nem fenyeget mert az építőipar általában nem használja.
    Szalagfűrésznél nem a gyantás eltömődés miatt nem vág a végén neked? Mert akkor az éle még nem ment ki esetleg.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5300 üzenetére

    Dimarról csak annyit tudok hogy lapszabász körfűrészeket vettünk tőlük anno a céggel és az istennek nem értettük miért megy ki az éle 5 tábla felszabása után amikor másoknak 10 tábla a limitje.
    Csak arra tudok gondolni valószínúleg jobb körfűrészt használtak amiben éltartóbb HM lapkák voltak.
    Más magyarázatot nem tudok a gép egy új elővágós robland volt lízingben és szakszerűen toltuk neki .Gondolom a vásárolt laminált táblák minősége nem játszott ilyen mértékben szerepet a gyorsabb elhasználódásban.A fűrészek mérete se játszott mert 30cm-es szabványos volt trapéz/ szögletes váltófoggal ez elég tartós a holkereshez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5302 üzenetére

    Egy 1850W-os Makita felsőmarógép (a fotó kedvéért nem szereltem be )
    A lapot pedig legegyszerűbb két bakra tenni pillszorítóval a maráshoz.Szétszerelve a maró asztalomnak gyakorlatilag semmi helyigénye.A bakok pedig mehetnek mást csinálni ;) Vagy felakasztom őket a mennyezet alá a falra. Helyigény megint gyakorlatilag nulla.A marógép meg a szekrénybe kerül.
    Ha félsz hogy a huzat megemeli a betétlapot akkor fúrd át a betétet,vágj menetet az asztalba és 2 metrikus 4-es vagy 5-ös csavarral becsavarozhatod felülről esetleg ha alulra teszed a lapot akkor úgy hogy hozzáférj a csavarhúzóval kényelmesen . ;) A gépet mindenképen kíméli ha nem szívja át a motor magán az egész szemetet ami leválasztódik maráskor.Mondjuk fejjel lefele lévén a maróasztalba rögzítve felfele fújja a levegőt de azért még belehullhat egy csomó por , forgács.Ami a tekercset koptatja.

    A 0,15 g súlyponteltolódás : érdekes lenne kiszámolni 10.000-es fordulaton a centrifugális erő miatt hány grammá növi ki magát ;)Mondjuk késtengely középvonaltól 2cm-re.Erre bizti van képlet centripetális erő vagy vmi hasonló
    Nem mindegy villanymotor 3000-en cammogva vagy maró 10000-en .

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5304 üzenetére

    Körfűrészeknél a hasítóékre szerelt védősisakba szokták belevezetni az elszívócsövet és alulra is a porkidobó csonkra ez a 2 együttesen a por 80% át el tudja vezetni jó esetben ,a többit a porálarc szűri ki.Azért számít az elszívás! Ha a hasítóék két oldalára a körfűrészt takaró plexit szerelsz állíthatóan amit majdnem a szabandó anyagig engedsz le majdnem ,akkor még javul a hatásfok tán.(A plexi a hasítóéknél hátul nyilván zárt legyen akár két lécet rácsavarozol belső oldalára).Kikisérletezed hogy a legjobb neked.
    A védősisakba szerelt elszívó csövet mennyezet alatt felfüggesztve szokták elvezetni ne legyen láb alatt ,hasraesés járó gép mellett nem szerencsés.Meg a szabásnál is útban lenne.

    Marógép elszívó alaptézis minél inkább eldobozolod a megmunkáló szerszámot annál jobban tud működni az elszívás -jó esetben ;) legyen helye a légáramlatnak hogy ne torlódjon fel a forgács és ne kapjon fals levegőt ahonnan nem kell szívni. Nem sima lépcsős sarkok éleknél a forgács elkad és eltömődik az egész.
    Meg persze ne legyen útban anyagnak , előtolásnak a dobozolás.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5310 üzenetére

    A gépvezető vonalzót 2 rúd tartja a marótalpban = ez helyébe 2 hasonló átmérőjű gömbvas rúd ami túllóg 2db bükkfa lec gép talp kétoldalára rúdhely kifűrészel pontosan!a gépet rá kell nyomnia az asztallapra alulról, de lehet szögletesen kivágni nyugodtan, 2-2 metrikus anyással felrögzíted a bükkfa léceket asztallapba besüllyesztve a fejét .Tehetsz rá ellenanyát is gépet azért felszerelés után ütközésig le lehessen tolni! Gépen gépvezető vonalzó szárnyascsavarját meghúz :) Egyébként a műhelyben anno sokáig tartotta az alutalp kis csavarhelye 2db, de ez nem hoszútávú és ajánlatos megoldás.Illetve ha vasasztallapod van akkor menet bele (?)és úgy is csavarozhatsz alulról, ha hozzáférsz(?)
    A gép úgylátom azonos, de ne tévedj meg ez licit, nem fix ár ha vki a licit lejáratának utolsó 5percében még rátesz az viszi aki többet ad,és ha licitálás megy hosszabbítanak a lejárati időn még 5-10perceket tehát lehet ez még jóval drágább ez nem kp amit a vaterán kiírnak.És még 6nap van belőle.
    Amúgy 50-ért megérné. Persze ha nincs valami baja. :U

    Mondjuk én használt gépet 1x vettem egy dewalt dekopírt utána 5 év múlva csodálkoztam amikor újat vettem aksis makitát jé ez egyenesen vág, nem ferdén félre :B

    Hát 4 gyerek mellett tényleg ez az eltörhet :B
    De a CMT arról nem tehet hogy te az ő késükön tanulsz költséghatékonyságból másolómarógépalkatrészt méretezni :N
    Amúgy egy dolog :marószerszámot áramtalan állapotban mielőtt bekapcsolnád kézzel megforgatod, nem ér-e hozzá valamihez .Ez főleg asztalba épített maróknál érdekes ahol vezetővonalzót átmarjuk,beállítjuk utána, mindenféle dolgot fafésűket,profilhoz támasztó lécet elszedő oldlon, stb rászerelünk..

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5310 üzenetére

    :N Hasítóéket nútoláshoz nem csonkolni szoktuk egy flexxel :( hanem lecsavarozni , utána meg vissza 2 perc alatt.Valószínűleg a tiedre is rá lehet tenni 1 perc alatt.
    Sztem vegyél egy új hasítóéket megfelelő méretűt és vastagságút a körfűrészlaphoz (általában a megenegedett legnagyobb távolság 5-7mm a fűrésztől (azért ne tudjon hozzáérni ha bemozdulna vmitől) meg mindjárt egy sisakot is hozzá valamelyik olcsó de jól formatervezettből.Nem kerülhet sokba egy darab acél meg egy darab alumínium.3 csavarral felfogatva.Én is körül kell nézzek ez ügyben mert védősisakom meg +1 porszívócső a felső elszíváshoz még nincs.(az én gépemen metabo merülőfűrész a hasítóék rugófeszítés ellenében lenyomható)

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5312 üzenetére

    ;) Meg lehet húzni a csavart .Egy széken ülve könnyebb mint hajolgatni ;) Nem árt alkoholos filccel megjelölni a kés szárán meddig kell a perselybe tolni , hogy jó legyen mert csak kevés állítási lehetőség van. Figyelembe véve h. amikor meghúzod a csavart a kés vele együtt lejjebb szál 3-4mm-t :B Vagy nem törödni vele hadd kopjon, a gép a forgácstól, de akkor tényleg jobb a noname gép ha nem törődnek vele.Márkás gépet csak úgy érdemes tartani,és csak úgy veheted ki belőle a plusz élettartamot,és precizitást amit nyújtani tud, ha vigyázol rá . :F Vagy akkora hasznot termel a gép hogy nem számít ha behal .Mondjuk karbantartás helyett inkább többet termelsz és kifizeted belőle a javítást v cserét :U ,jó esetben még több is marad a konyhán. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5323 üzenetére

    A dekopírt használtan vettem már többéves kisipari használat, mindenféle emberek használták előttem. S
    Sisak nem fejre , hanem a körfűrészre , :) nem azért hogy be ne üsse a fejét a fűrészlap, hanem hogy ne dobálja a szemem közé a port , hanem egy elszívócső bevezetésével vigye el. Persze ha repülne a lapka , vagy ennél többször egy elmetszett göcs, csomó azt is megfogná vagy nem engedné hogy szemközt hajintson ha hosszában spaltolsz éppen .Körfűrészeken kötelező védőfelszerelés a hasítóékkel együtt.
    Aki nem akar hosszútávon balesetet annak nem árt meg,ha ismeri és betartja a munkavédelmet.Tennék ide róla fotót de a pdf fotó nehezen tudom használhatóvá tenni
    Ez nem én vagyok a képen festoolra nem spendírozok a makitához képest 3x-os árban van csak egy fotó a védősisakról ami nehezen látszik mert átlátszó, de éppen az a jó benne :K

    Persze a német munkás 1millát keres nem zavarja ha 2 havi bérét szerszámra költi beruházáskor.De kínai, bhopáli , afrikai, indiai emberbl meg100x több van aki 1 év alatt sem keresi meg a 10-edét.
    Szóval én is nyugodtabb lennék ha mellényzsebből tudnám a szerszámot fizetni az tény, de ragaszkodom a minőséghez.Ez nálam alapbeállítottság
    Pásztorbicskával pedig nagyon nehéz profin dolgozni. Néha bele kell áldozni (én olyankor szoktam amikor pénzt kapok a munkámért :N ) De alaposan megnézem mit érdemes megvenni.
    És nálam a szerszámok úgy 20 évig kitartanak általában (amennyiben lehetséges ) ha rajatm múlik. És használom őket nincsenek vitrinben :N

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5325 üzenetére

    ;) Én halálfélelem helyett peltor zajvédő fültokot használok, mindjárt barátságosabb átmeneti nagyothallónak lenni mint végérvényesen 106db zajnyomástól :U (már egy óra is károsít ilyen értékű zajból)
    1800W-os, szénkefével működő , sajna nem egy csendes motor,a zaj fültok nélkül sokkoló az igaz :D de ez az ára hogy asztali gépnek viszonylag könnyű és bármikor összecsukom asztallal együtt félreteszem, és van hely. Nemtudom kínzó és társai hogy mizsikálnak db értékben.
    Jó hír: a zajvédő fültokot egy év alatt meg lehet szokni és csak 6000Ft 7 éve megvan , sőt az elődje is ami 12éves, és azért lett nyugdíjas, mert az újabb több zajt nyel el.
    Egy másik védősisak felfüggesztési mód metaboéktól (a fotón)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5326 üzenetére

    Nekem nincs szalagfűrészem , mert ahol befejeztem a szakma kitanulását megtanultam hogy nem feltétlen szükséges palló hasításhoz . Csak körfűrészen nyomattuk igaz nem volt nagy élvezet 4m-es 40kg-os pallók középen megvonalaztam és odacepel és nyomni a közepéig aztán át a túloldalra és húz.Jöhet a következő.Por a plafonig ért , meg úgy 5m-re szállt a nagyja.A többi ami nem ment a plafonra az a szemem közé , hajamra, nyakamba. Régi szép idők :DD 11óra munka átlag naponta és 420Ft órabér :N

    Most 2 bakon a palló 2léc alátéttel kézi körfűrész, alu vonalzó 3m-es kimér, rátesz, fűrész csúszik rajta mintha zsíron menne.Így hasítom a pallót 2-é ha nem görbül el a vágás közben a feszültségtől akkor lehet mostmár beépített körfűrész asztalon 1cm-t ráhagyva szélességre vágni vonalzó mellett, mert egyenes mintha nagy lapszabászgép kocsiján tolták volna meg hosszára.(Szépséghiba a borovi pallók 4,4m-esek most éppen )ezért a vonalzót 2x kell rátenni a végigvágáshoz.(2m-es vízmértékkel lehet továbbvinni a ceruzajelet zsinórban) Persze ezután már kell meg lehet is gyalulni.Hisz a palló kissé íves ezért a vágás nem derékszögű a lapjára
    Mondjuk a szalagfűrész erősen térbeli íves kis szekrénylábak, fotelalkatatrészek gyártásához eléggé elmellőzhetetlen

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5330 üzenetére

    Hmmm a Freud lappal már régóta szemezek ugyanis kézigépgyártókból azt koppintom ,amit a különböző asztalos munkahelyeimen kipróbáltam, használtam és jól bevált , ezért is vettem 5 cégtől gépet mindtől kiválasztottam amelyik kézigéptípusból a legjobban sikerültet aki gyártotta azt vettem , ha egál volt akkor az ár játszott .Persze igyekeztem azon boltokban megvenni ahol a legkisebb volt az árrés.
    Szóval az utolsó helyemen a gérvágóban 1 piros ,váltófogú freud volt és én úgy láttam nagyon élesen , jól vágott sokáig,éles maradt, jobban a cserelapnál ami szintén normális márka volt aszem dimár lehetett mert azoktól szerezték be a lapokat.
    Ha csendesebb lenne az nagy jótétemény , mert nem bánnám ha csak surrogna a gép. vágáskor :N de ez egyelőre azért túlzott elvárás. (szénkefés villanymotor, nem a csendes fajta)
    De lekapom a lapot és megzúgatom a gépet, kiváncsi vagyok mennyi a lap hangja a zajból :)
    Igen a csiszolópapír surrogása eléggé éles hang még korongcsiszolónál is játszik vagy a gép nagyon zúg mindenesetre zajvédőben csináltam anno
    A hallásod többet ér mint egy hifitorony, áldozz rá :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Nordik #5333 üzenetére

    Okos gondolat sztem
    Lami parkettázáshoz, lambériázáshoz kelleni fog neked egy dekopír. Nekem van egy professzionális dewalt, kicsit félrevág ( nem nagyon) amúgy ,más baja nincs de lehet hogy ki lehet pofozni aki ért hozzá ,nem kérek érte sokat ha érdekel ,írd meg ,kezdéshez tökéletesen jó
    Magam céljára már vettem egy akkus dekopírt a céljaimra az jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5335 üzenetére

    Lekaptam a lapot , lap nélkül majdnem ugyanúgy sivít,a motor valszeg a lap segít egy kicsit vezetni a motorhangot nagyobb felületről szórva a hanghullámokat amúgy CMT a lap ;)

    Hát hang nélkül vágó , vagy halk körfűrészlapot még nem láttam csak olyat amelyik erősebben zörgött vágás közben, de olyankor a vágott anyag tehetett róla (vékony és kemény lapoknál)
    Nem emlékszem hogy a Freud méla csöndben vágott volna anno, igaz a kínai gérvágónak volt ám hangja :)
    Észre lehet venni számottevő különbséget zajcsillapított Freud és egy sima márkás lap közt?
    Ha igen akkor vágáskor? :Y :Y :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Nordik #5344 üzenetére

    Én aszerint vettem szerszámot amit az éppen esedékes munka megkívánt. 2 év alatt összegyűjtögettem a szükséges szerszámparkot azalatt nem sokat kerestem mert főleg gépre ment, de egy idő után a munkák gépigénye "körbeért" tehát már nem kellett új gépet vegyek, mert korábbi munkához már megvettem.
    Tehát ha van komoly ,nem 5000 Ft-os munka és el is fogadták az árajánlatod, esetleg már előleget is kaptál ahhoz vehetsz szerszámot gépre gondoltam ( összes kéziszerszám ami kell kijön 1 gépárából) , max nem keresel semmit, de a szerszám ingyen volt, legközelebb ha használod már keresel is vele.

    Asztalos létedre nem tudod milyen kéziszerszámok szükségesek?? :N

    De dolgozni tudsz kezed lábad sem darabolod le,munka közben, de a kéziszerszámokat sem ismered??? :N

    Max azt kéne megkérdeni melyik kézigép a fain jól használható, ( tucatnyi gépet használ csak egy asztalos) A gépeket ezekszerint senki nem tanította meg hogyan használd öncsonkítás nélkül. :(((
    Az elektromos vídiás szerszámgép elég egy rossz mozdulat és könnyedén darabol téged mert az a vasat is elviszi az alumíniumról és a fáról nem is beszélve mindhárom sokkal keményebb az embernél. :((
    A helyes gépi munkavégzést balesetmegelőzést előbb kell megtanulni nem a saját hibáid árán!! :(
    Erre találták ki a gyakorlatot igazi munkahelyen.Ipari tanulók részére.Akik után fizet az állam a cégnek , hogy ott feltartják a termelést.TK-ból soha nem lesz valós gyakorlatod

    Kérdés tanulás mellett lesz időd dolgozni? :N
    Amúgy ennyiből már 3 ipari kézigépet és a kéziszerszámokat meg tudod venni

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5351 üzenetére

    Tulképpen használatban semmi különös , de minden jól működő dolog olyan természetes mint egy pohár víz. Egyszerűen kényelmes, és több zajt fog meg szűr ki mint a piaciak.

    A titka: Jobban alkalmazkodik a fejformához , jobb kivitel és formatervezés, jobb felhasznált anyagok nagyobb zajcsillapítás profi cég, magasabb ár, de előbb a munkavédelmi boltban végigpróbáltam a füleseket ujjaimat suhogtattam mellette próbazajnak, melyik fog meg többet, azt vettem meg.. Nekem ennyit (100x ennyit sőt többet is ) megér a hallásom.Az ember saját maga számára 10milliószor többet ér mint akármelyik gép .A másik ember számára meg...semmit.

    Anno a kezdet kezdetén amikor a gyalupadon ütöttük össze a bútort iszonyú kopogással közölte az öregszaki hogy majd meg fogok én is süketedni mint ő is meg az asztalosok.Azóta figyelek (a kezdet óta)hogy felvegyem a peltort akkor is ha elfáradt fülem már megszokná a zajt meg melegíti is ám a fülem nyáron akkor is ;)

    Kontaktcsiszolón is dolgoztam hát... Sokának sok volt a kézi szalagcsiszológép mondjuk 1KW
    ez 15KW-os volt sűrített levegő oszcilláltatta a csiszolópapírt rajta és amikor betettem az anyagot és fogattam , durvázott, csiszolt a 30-as papír mögötte a 80as finomozott szóval szörnyű lármás . Oda vérprofi zajvédő kellett nekem, azért vettem meg az újat .De a kézigépeimnél is kell 1,5- 1,8 KW-osak közel vannak a fülemhez ,a felső maróhoz (kézből ill vezetővel) oda kell hajolni h lássam az anyagot alatta,lássam mit csinálok és ezért lármásak.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5352 üzenetére

    Pedig a körfűrész asztalba építve 2x5 cm-t simán elvág .az enyém 6,5-re lóg ki de ennyit egyben nem fogatnék vele keményfából hanem 2,5 aztán5 szóval 4x-re de nem bizti hogy sokkal lassabb mert lehet hogy így gyorsabban lehet tolni mint a szalagnak ami 100mm-t nyes egyszerre.
    De ez ízlés dolga egy jó szalaggal is lehet szépen vágni és kevésbeé melegszik a fa mint a körfűrésztől (ha melegszik akkor görbülhet is ) Mondjuk 4x re vágva nem hiszem hogy nagyon melegedne. De a szalag ha szakad az is oda tud durrantani ;)
    A körfűrész még nem szakadt el eddig 1x sem :P Max. megszakad szegény motor. (első körfűrészem ) azóta a sufniban alussza örök álmát 28.000-ért javítanák.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5363 üzenetére

    Azért krómozták ki hogy ne tapadjon rá az oldalára a gyanta meg egyéb a többi freud meg teflon bevonatú ugyanebből a célból :B ill a könnyebb tisztíthatóság végett

    Fotó :gyanatarárakódás a fogak mögött

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5358 üzenetére

    Irigyellek is érte csendes járásért de nem tudok olyat használni, mert Güdét nem tudnám eltüntetni ha kell az az 1 m2 amit amit elfoglal ezt viszont összecsukom és a falhoz állítom simán.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5363 üzenetére

    Ezt nem értem mit állítottál a lapon?? Azt egy db anya tartja alátétekkel és nem kell állítani és nem is állítódik el le és felszerelés kb 1perc az egész. ;) A fűrészlap magasság beállítása pedig minden vágáshoz egyedileg állítható ahogy tetszik . :U
    A hasítóéktől függetlenül szoktuk leszedni a lapot meg feltenni :)

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5352 üzenetére

    Lehet kapni használt szalagfűrészt is Gondolom itt a csapágyakon kerékbeállítókon feszítőrugón kívül a szalagvezetőket kell megnézni meg avédőburkolatot, meg a motort, meg a parafázást. Lehet hogy egy régi öntvénygép még jobb mint az újak.amik lemezből vannak. De csak annak érdemes használtat venni aki ért hozzá meg tudja javítani szükség esetén ha valamit elbaltáztak rajta korábban.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5378 üzenetére

    ha a lap 1mm-t üt akkor kuka , nem szabad használni , balesetveszélyes, mert megszorulhat vágás közben.
    ha a géptengely vagy alátét ilyen akkor passz ,vegyél egy gépet alátétet,kis kínait aki kibeilagolja amit csinált :)

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5385 üzenetére

    2010. augusztus 3. - 15:25Ár: 139.000 Ft
    Elaktra Beckum faipari 450-es szalagfűrész eladó! 380-as, 1500w-os motorral. Három féle sebességfokozattal! Szögben dönthető asztallappal, 1db szalaggal. Masszív lemezvázas, Könnyen mozgatható modern faipari gép! +3630264 5241 Személyes átvétel, megtekintés és kipróbálás után! Szállításról is lehet szó.
    Van egy német videóm hogyan főzik meg a bükkfát hajlításhoz, és hogyan feszítik fel sablonra a video magáért beszél ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5388 üzenetére

    Tudsz netről filmet letölteni? , Számítógépen megnézni .Ha nem, merre vagy helyileg? Ha nem megy akkor valami leírást keresek, vagy megpróbálom leírni amit látok, csak még meg kell néznem előbb a filmet ;) Az anyaga bükk meggőzölik = gőzölt bükk lesz belőle ami nem azonos a gőzöletlennel mert az fehér bükk a gőzölt meg rózsaszínre színeződik a gőzöléstől az alapanyag ugyanaz ;) gondolom az apróságokon múlik mennyi ideig száradjon, mennyi ideig főzzed és hány fokon hogyan készíts gőzölőt stb de ennek még nem rágtam magam utána eddig ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5385 üzenetére

    [link]egy kisebb 900w-os metabo linkje Áfás ár: 231500.- Ft | Akciós áfás ár: 159900.- Ft |

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5385 üzenetére

    [link]

    Ha szereted a cég termékeit itt a Güde -shop csupa Güde géppel pl Güde szalagfűrész ;)

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5393 üzenetére

    Én egyszer vettem egy kíni forgószéket , szép volt kényelmes és olcsó. Egymás után mentek szét rajta az alkatrészek semmi gond vasfúró 13-as metrikus csavar megcsinálom 1 óra elment vele 1 hét múlva az alap fémlemez tört ketté naa akkor kidobtam, de az ülést-háttámlát átmentettem egy amúgy kényelmetlen thonett székre . Igy van egy könnyű, kis helyfoglalású és kényelmes irodaszékem , kínai cuccot meg nem veszek többet ;) Najó a télikabátom évekig bírta meleg volt jól nézett ki és vízhatlan 1 pont chinának :B

    Lassan meglesz a személyes tapasztalatod neked is hogy drága az olcsó ( amikor megvetted és újonnan kell kidobnod) :F
    most még bizakodsz mint én akínai szék első 2 hónapjában amikor javítgattam :D

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5393 üzenetére

    Na és sajnálsz rá vágni egy nagyobb nyílást és rácsavarozni egy vastagabb csőcsonkot pvc-ből vagy bádog ereszcsatornából vagy farostlemez dobozba bevezetett vastagabb csövet, ami van? Mindjárt lesz elszívás egy órai munkával. :DD
    Az asztalos gépet is javít :K vagy átformatervezi hogy kényelmesebb legyen használni, meg jobb :C

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5393 üzenetére

    [link]

    Jópofa kis marhaság de szerintem a liliputi fajtából max egy fiókot vághatsz vele ,le olyan 60x60-as konyhaelembe, én nem venném meg valahogy nekem nem áll kézre 38 kg ha arrébb akarod tenni, nem tudom ,én nem emelgetném le az állványáról szívesen. Lehet hogy neked beválik mi van ha útba van? hogy szünteted meg ideiglenesen?? Az én körfűrész asztalom nem ilyen cifra,csak mezei ;) de összecsukható és úgy a fal mellett nincs útban , nekem is kis műhelyem van minden eltüntethető az útból szükség esetén.Mondjuk a gyalugép az a falmellé szorul amikor nem használom meg az elszívó
    A körfűrészasztalom meg úgy 20kg felszerelve a géppel.Ergo szállítható.Nem mellesleg bármikor tudok a gépemmel mobilan anyagot vágni, mert leszerelhető.Mondjuk a gép benne volt ennyiben 2-3éve amikor vettem de kapni olcsóbban fele annyiért is elég izmosat.Persze ha keresztbe akarsz vágni akkor alkotni is kell hozzá egy megvezető vezetékkel ellátott asztallapot :B De nem ördöngősség.Egy két darab lemez, fa kell hozzá meg a marógép
    Mindegy leírtam a véleményem :) Én is kiváncsi avgyok aki egy ilyent megvett mit mond róla én ezt a használhatósági véleményt a fotó alapján saccoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5402 üzenetére

    [link]Pontosan ez jutott eszembe , de nem írtam le a tegnap látványnak jól néz ki. :K
    A kis méretből eredő hátrányok a használatot negatívan befolyásolják .De nem kerül annyiba mint egy normál méretű faip gép .De normál mérteű faip gyártmányokat se csinálhatsz rajt emiatt.
    Pl egy 2-3m -es deszkát szívesebben vágok el ezzel lásd link fenn mert alá támasztva (bak) nem billen mint a kis gép tolóasztalával.És csak 19kg a kicsike ;) Azért mondom mert a 2009-es évbelieket már felhízlalták jópár kg-al ami nem mindegy ha külső munkára viszed vagy a műhelyeben elő akarod kapni a polcról (nálam minden elpakolva szekrénybe ez az alapállapot, egyszerre csak egy munkaműveletre van hely)
    A pontos vágás misztifikált romantikából meg ki kell ábrándítsalak egy asztalba beszerelt stabil gyártású ipari kézi körfűrésszel ugyanolyan pontosan szabok mint a 2 milliós griggio lapszabász formatizáló géppel persze nem fogok rajta 2800x2060-as lami táblákat percek alatt kitöredezettség nélkül felvágni :N Ez az asztalmérettől függ , meg a 3m hosszú tolószánon, elővágón.
    De az MTL kis makival sem lehetség.
    Egy beállítást kell pontosan megtenni elötte : derékszöget zárjon a körfűrészlap az asztal síkjával, és legyen sik stabil az asztallap is stabilan rögzítve egy állványon .Nem árt egy kínai lám :) kapcsolós konnektor az asztallap alá a körfűrész dugójának . 1800W-os a gép 3éve bírja a kapcsoló
    A vonalzó beállítása ha nem vezetéken fut. A lap nyisson:a tőled távolabbi fogak 3/4mm-el távolabb lesznek a vezetőtől. Igy nem szorul meg.A vezetékes vonalzó így van beállítva eleve,vagy most jut eszembe ha gépet veszel jobb ha beállítod vagy beállíttatod használat előtt a gyári szakikban nem kell meg feltétel nélkül megbízni :D
    Mellesleg a körfűrész nem az utolsó munkaművelet sokszor, -nem mindig- kell még utána vastagolni.Azon állítod be tizedekre a vastagságot fa esetén.
    Kínáról meg nem nyitok blogot röviden csak annyit :tudom hogy párezer évvel régebbi a kultúrájuk mint a mienk és hogy van űrtechnikájuk, de ide hozzánk általában csak az olcsó szemét jut kínából mert itt :)) ERRE VAN IGÉNY :C Ha nem lenne ,nem tudnák eladni a vacakot :R
    Van kínai keményfém késű krumplihámozóm,5évi hámozás után még borotvaéles .Amerikai barátomtól kaptam, szóval nem Mo.-ra küldték kínából ;)

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5401 üzenetére

    Amit belinkeltem annál azért adják olcsóbban is kb30.000Ft-al ugyanezt az MTL-t :)

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5397 üzenetére

    Ne is barmoljad, hanem tökéletesítsd, meg lehet azt szépen csinálni :)
    Megint más kérdés hogy aki nem ért hozzá asziszi hozzányúltak az már nem jó :)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5402 üzenetére

    Én igyekszem a műhelykémet alkotó helyként szépíteni. Ötletekkel telerakni. Úgyhogy ez nem szabványos :N
    A körfűrész asztalom még nincs nagyon bonyolultan megcsinálva ez volt az első amit beszerztem és a maga egyszerüségében is teljesen jól működik.De megvettem már az új fedlapot hozzá csak még nem volt rá időm vagy kedvem megcsinálni. Ehhez idő kell gondolkodni hogyan lehetne tökéletesebb.A tervezéshez nálam idő kell.Át kell néznem a nímet faipari anyagokat ők régi hagyományokkal rendelkeznek, vannak ötleteik. Van köztük olyan is amelyikben olyan maróasztalt csinál a maistro mint amit belinkeltél.A szebbikre gondoltam
    A gépeket pedig a megrendelők egyáltalán nem ismerik. Kivéve egykét mérnökembert azok is csak a gépek kis csoportját mondjuk amit vettek maguknak behajtógépet. :( A többiek számára kínzó és makita ugyanolyan :) Azt hiszik piaci

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5399 üzenetére

    Ezt még ki kell találni ha DVD-re teszem avi formátumban vagy winrarban is megvan a letöltött kibontatlan eredeti állaapotban .A winrar ugyaanis jobban bírja a másolás procedúrát akko az jó-e ? Milyen windowsod van ?XP vagy vista? Ha kell akkor kodeket a film lejátszásához winrart a kibontásához is teszek a dvd-re .Telepíted a winrart és akkor ki tudod bontani vele a filmet . Telepíted a kodeket és le tudja a számítógéped játszani a filmet jó esetben.(mindkettő progi kicsike)
    Filmjátszáshoz gépben egy 4gigaherces proci sztem nem árt vagy ami (az enyém 2,2core duó, 1-2Gigás filmeket simán viszi)Meg nyilván kell egypár üres giga a winyón a filmnek. (2-5)

    Mert dvd játszóban lejátszható DVD-t még nemigen irtam.
    Winchesterről szoktam lejátszani a filmeket a számítógépen, avi formátum,(a TV-vel sajna nem lehet összekötni ahhoz kéne 1 újabb típusú tv)
    De ha nagyon profi vagy akkor felteszem a fimet a netre megadom a linkjét és letöltöd.
    Ha a fentebbi megoldás a jobb akkor ha erre jársz Budapesten akkor felcsippented a DVD-t nálam :)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5412 üzenetére

    Nagyobb méretű tárgy ;)valamint ugyanaz miután beépítettem , és a festő lefestette
    Úgylátom neked nem okozna problemát egy komplett körfűrész állvány elkészítése főleg hogy az asztallapot már legyártottad :) Ehhez csak egy dobozt kellene készítened,amire ráteszed, meg egy szánt a keresztvágáshoz ami a nútokban csúszik.
    Vagy ha én tenném akinek nincs korlátlan nagy (mű)helye, de szoktam többméter nagy dolgokat gyártani akkor két bakra rátenni 2pillszorítóval alá egy ipari nagyméretű jó kézikörfűrészt .és bármikor szétszedhető elrakható az egész és felszabadult a hely a köv munkaművelethez.Nem csak bakra lehet tenni lehet 4000Ft-ért összecsukható kis fém munkasztalt kapni a nagyobb tárgyak szabásához lehet hoszabbítani 1 bak és egy db panel
    Az alu vezetősín helyett 100%-ig ugyanúgy megtette volna egy a lapba beleintarziázott keményfa lec amibe beépítés után belemarod a fecskefarkú vezetőhornyot.
    A lap egy kicsit vékony önálló lapnak de egy merevítő lécpár segíthet rajta :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák