Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5326 üzenetére

    Nekem nincs szalagfűrészem , mert ahol befejeztem a szakma kitanulását megtanultam hogy nem feltétlen szükséges palló hasításhoz . Csak körfűrészen nyomattuk igaz nem volt nagy élvezet 4m-es 40kg-os pallók középen megvonalaztam és odacepel és nyomni a közepéig aztán át a túloldalra és húz.Jöhet a következő.Por a plafonig ért , meg úgy 5m-re szállt a nagyja.A többi ami nem ment a plafonra az a szemem közé , hajamra, nyakamba. Régi szép idők :DD 11óra munka átlag naponta és 420Ft órabér :N

    Most 2 bakon a palló 2léc alátéttel kézi körfűrész, alu vonalzó 3m-es kimér, rátesz, fűrész csúszik rajta mintha zsíron menne.Így hasítom a pallót 2-é ha nem görbül el a vágás közben a feszültségtől akkor lehet mostmár beépített körfűrész asztalon 1cm-t ráhagyva szélességre vágni vonalzó mellett, mert egyenes mintha nagy lapszabászgép kocsiján tolták volna meg hosszára.(Szépséghiba a borovi pallók 4,4m-esek most éppen )ezért a vonalzót 2x kell rátenni a végigvágáshoz.(2m-es vízmértékkel lehet továbbvinni a ceruzajelet zsinórban) Persze ezután már kell meg lehet is gyalulni.Hisz a palló kissé íves ezért a vágás nem derékszögű a lapjára
    Mondjuk a szalagfűrész erősen térbeli íves kis szekrénylábak, fotelalkatatrészek gyártásához eléggé elmellőzhetetlen

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák