Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Márton111 #5396 üzenetére

    Nem tisztem védelmembe venni ezt a makita körfűrészasztalt de én a következőképpen látom a helyzetet:

    két lehetőség van:
    1. a kézi körfűrészt beépíted egy asztalba (ha jól értettem, nálad is ez a helyzet)
    2. veszel egy körfűrészasztalt (vagy építesz)

    Az első is járható út, én is használtam a kézi körfűrészemet(Makita) így. Macera volt ki-beszerelni, beállítani, és még nagyobb macera vele pontosan dolgozni. Ezért aztán beláttam, hogy egy körfűrészasztal nélkülözhetetlen asztalosszerszám, még talán hobbi szinten is.

    A második verziónál három fő kategóriát tudok elképzelni:

    1. 30-40.000Ft körüli barkács gépek préselt lemezből vékony alu profilból (Einhell, Kinzo, Güde, Herkules, CMI, Ferm, Parkside és társaik)

    2. 150-200.000Ft (erősebb alu asztal, vagyis az első kategória profibb kivitelben: ide tartozik az említett Makita, a kék BOSCH GTS 10 stb.. A DeWalt, Festool is ide tartozna, de az áruk alapján már "verik" a következő kategória alját-közepét

    3. 300.000Ft-tól - ...A fixnek tekinthető, öntöttvas asztalú gépek. A legolcsóbbak a [Holzmann/Bernardo] kategóriájú kínaiak és aztán a drágább Felder formatizáló körfűrészasztalok és társaik, bár ezek között az olcsóbbak alumíniumból vannak, ami a megfelelő méretezéssel kellően szilárd, de én azért nem nagyon kedvelem.. a jó géptest szürkeöntvényből készül.

    Ki-ki döntse el, mire van szüksége.

  • Soká

    senior tag

    válasz Márton111 #5396 üzenetére

    "valahogy nekem nem áll kézre a 38 kg, ha arrébb akarod tenni,"

    Ez műhely méret és szemlélet kérdése. Miután az én műhelykém kicsi (kb. 4×3m), de nem annyira, hogy kivétel nélkül minden egyes gépet el kelljen pakolnom, így azt találtam ki, hogy a helyiség közepén "fixen"(kerekeken) legyen a felsőmaróasztal és a körfűrész. A két asztal egymás mellett, azonos magasságban legyen s mindkét gép olyan, hogy a megmunkáló szerszámokat az asztal síkja alá süllyesztve lehessen egy viszonylag nagy méretű sík asztalfelületem, amin egyéb munkálatokat is végezhetek. Ide pakolom szükség szerint a 30kg-nál nem nehezebb asztali gépeimet: kis kombi gyalu, lombfűrészgép, homlokcsiszoló, stb. Ehhez persze az kell, hogy a maró- és a körfűrészasztal is stabil szerkezet legyen.
    Sokat agyaltam, ennél jobbat nem tudtam kitalálni.

    Még valami: egy műhely sokféle szempont szerint működhet, lehet eredménycentrikus, vagyis a műhely nem több kiszolgáló helységnél, ahol alkalmasint szögvasból ügyesen összehegesztett szerszámok teljesítik a minimális elvárást; és van az a műhely, ahova az ember szívesen behívja a tisztelt megrendelőt, mert látványnak sem utolsó.
    A magamfajta, részben hobbiból asztaloskodó sem homogén "állatfajta": van akinek az a fontos, hogy barkács szinten bármit meg tudjon csinálni, nekem viszont az is célom lenne, hogy úgymond "otthonos" műhelyt teremtsek.
    Egy házilagos gépet meg lehet oldani [így is] meg [így is] Lehet, hogy mindkettő ugyanazt tudja, de azért az egyiket lehet szeretni is, a másikkal inkább csak dolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák