Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Márton111 #5301 üzenetére

    "az élszög ideiglenesen picit módosul amíg meg nem tisztítod"

    Hmmm. Mint írtam, a gyanta igen hamar rárakódik. Gyakorlatilag negyedóránként tisztítanom kellene. Csak esténként tisztítom le, és akkor is csak a kis körmömmel. Ha le akarnám mosni denaturáltszesszel, akkor marófej ki a gép aló, h a tengelyen ne tudjon lecsorogni a szesz, csapágy leszed, h a zsírt ne mossam ki. Aztán mindezt vissza, és gépbeállítás. Ehhez olyankor én már túl fáradt vagyok, másik megközelítésben pedig ennyi idő alatt megkeresem a maró árának monjuk a hatod részét, ha vissza bekapcsolom inkább a gépet, és visíttatom puceválás helyett. Sokat, nagyon sokat kibír egy marókésem, nem számottevő az, h tisztogatom-e, v nem. (Szégyen, szégyen, de akkor tiszta igazán a késem, amikor az élezőből visszakapom. Mondtam is nekik, h számítsák fel a puceválás árát, nekem nincs időm rá.)

    "ha életlen akkor jobban melegszik és több gyanta sül rá"

    10-20 méter marás után a zsírúj Dimar késre is rárakódik a gyanta (csak arról este még könnyebb lekaparni, mert a zsírra rakódik). Másik, h ha egy kés már annyira melegszik, h rásül a gyanta, akkor azt nem is éleztetni kell, hanem kidobni a kukába. A fa tud forró lenni, de egy műszak folyamatos marás után is bírja a kezem a kés hőmérsékletét.

    "pl ha 1db lakásfelújításban részt vett használt fa bekeveredett a többi közé ami korábban egy kis homokot látott és a felületi rostjai közt megmaradt lehet hogy egyáltalán nem látszik ez !"

    Végy valami akciós szemüveget legalább, ha nem látod meg. Nekem ordít, ha nem tiszta a fa. Vásárláskor most legutóbb azokat a deszkákat visszarakattam a máglyába, amire sáros csízmával rámásztak a melósok. (Lelketlenség a frissen műszárított hibátlan anyaggal ezt a szentségtelenséget elkövetni, - egy szó nélkül ki is vitték még a raktárból is azokat a deszkákat.)
    Ha én ilyen fával találkozok, kipenderítem a műhelyből azzal együtt, aki idehozta. (Van egy bevált diplomatikus verklim ilyen esetre: Tedd le előbb ide az asztalra egy pár gyalukés árát. Ha a kés sértetlen marad, amikor kijön az elszedőoldalon, a pénzedet kapod vissza, ha viszont nem, akkor kiszedem neked a gyalukést, és hazaviheted ennyiért. Nem tette még oda a 25 rugót soha senki.)

    "Szalagfűrésznél nem a gyantás eltömődés miatt nem vág a végén neked? Mert akkor az éle még nem ment ki esetleg."

    Hát ennek elég nagy a valószínűsége. Ott lóg a falon legalább két ilyen szalagom (5 ezer HUF/db), de olyan macerás lenne megpucolni a gyantától, h ott lóg már harmadik éve. Mikor rájöttem, h nekem drága dolog ezzel gyantás fába vágni a fejszét, azóta a fenyő ki van tiltva ez alól a gép alól - s láss csodát: Másfél éve nem kellett szalagot cserélnem. (Addig meg 2-3 havonta)

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák