Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz BlackBird #45630 üzenetére

    Huhh, munkában vagyok, csak röviden reflektálok ezért.

    A DeWalt - Bosch - Makita aranyháromszög most is áll a lábán. Kiegészíteném azzal, hogy Festool, Mafell... és nem sorolok többet, pedig van.

    1 - Neked kell kitapasztalnod, ezer szempont van még a jóldolgozáson, szépen élzáráson túl.

    2 -

    3 - Ma is ezermester, asztalos, vagy bárki, akivel egészséges szimbiózisban dolgozhatsz.

    4 - A Blum ma is élvonalbeli frontharcos. Ajánlom figyelmedbe a Sevroland kájeftét.

    5 - Lásd 4 - de magadnak kell feltérképezned áldozatos munkával a környékedet.

    másik öt - Felsőmaró asztalba Triton, kézbe mondjuk egy DeWalt 621, tipliző Mafell párostipli fúró, Festool Domino, Mafell lamellózó.

    6 - A Blum, mire nem kínált alternatívát?

    7 - Blender, Sketchup, az adobe dolgait nem írom, mert nem kifizethető - de jó.

    8 -

    Az eltelt évtizedben igen megváltozott a gazdasági, jogi környezet, a piac. Ami nem szakma, szinte újra kell tanulnod mindent. És persze lépést tartani a szakmával is közben.

    Profi honlapot profi csapat tud készíteni. Zsebbe nyúlós, de megtérülős. Ne azzal kezdj! Most alapozd a piacot.

    Jól összefoglaltál mindent, így könnyű válaszolni. Egy lényegi elem kimaradt: Jó, tudok következtetni abból, hogy harmadmagaddal indulnál, de nagyon fontos, hogy milyen volument céloztál meg?

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz BlackBird #45640 üzenetére

    5 - Nem pesti vagány vagyok, ezért nüanszokban majd a kollégák kisegítenek. Talán nézz be a Nati Bázis-hoz, bizonyára fogsz találni forrást bőven. De az ilyeneket az ember addig balanszírozza, amíg él.

    7 - Ha a pénz nem számít, akkor Autodesk Inventor - piszok haladós, és profi. Animál is. Az adobe Dimension is figyelmet érdemel, a SU-val is el lehet jutni a világ végéig, de szerintem az igazi a Blender. Pazar, ráadásul ingyenes. Csak a fantáziád szab határt. Nézd!
    Illene tesztelnem, hogy jól adtam-e meg a linkeket, de már nagyon fáradt vagyok. Jelezz, ha rossz, kijavítom.

    Ha már van értékelhető honlapod, linkeld el nekem legyél kedves!

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz BlackBird #46084 üzenetére

    :DDD

    Célzást értettem. :K
    Szerintem elvétetted a linket, de gondolom, mire gondoltál.

    Magad uram, ha szolgád nincsen.
    Ne gondold, hogy szakmai féltékenységből nem kapsz segítséget itt. Inkább arról van szó, hogy nem fóliáztat itt iparszerűen senki. Megveszik az előregyártottat, a készt.
    Gyanítom, ez azért nem felel meg Neked, mert stílust akarsz teremteni, s nem uniformist gyártani.
    Lehetetlen nincs. Ha szétnézel néhány "elosztóban", talán találsz prospektust a gyártótól elérhetőségekkel. Akkor már egy lépéssel beljebb vagy. A munka elindul, és lassacskán szélesedik a látókör, hogy ki van még?
    Balanszírozgatás egy életen át.
    Ha beírod a gugliba, hogy bútorfront, fogsz talán lelni partnert, akivel már el lehet kezdeni.

    Több fa van, mint asztalos!

  • pali923

    tag

    válasz BlackBird #46088 üzenetére

    Van a facebookon asztalos csoport. Persze van sok troll is, de akadnak gyakorló mesterek is, köztük elég komolyak, bútorgyártók is. Lehet, hogy ott többet tudnának neked segíteni.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • Szalmakutya

    tag

    válasz BlackBird #46088 üzenetére

    Nem egészen értem ezt. Gondolod, hogy ha valaki tudna értelmes tippet adni neked itt, akkor nem mondaná? Amire tudtak a kérdéseid közül, arra mondtak is, lelkesen.

  • Soká

    senior tag

    válasz BlackBird #46129 üzenetére

    Szerintem könnyen feloldhatjuk a kettőnk közötti esetleges véleménykülönbséget azzal, ha tisztázzuk, hogy mi a különbség a KIKA és egy asztalos között. A KIKÁ-ban ki van írva mindennek az ára, tehát egyértelmű, hogy mit mennyiért kínál az eladó. Amikor asztaloshoz megy az ember, akkor egyedi konstrukcióra vágyik/kényszerül, ahol ő "diktálja", hogy mit szeretne és közösen alakítjátok ki a tárgy kinézetét és az árát. A közös alatt azt értem, hogy a vevőnek beleszólása van a felhasznált anyagminőségbe (aminek ára is van) Te pedig megszabod, hogy ezt mennyiért készíted el. Amennyiben a honlapodon kész bútorok közül lehet választani, aminek feltüntetted az árát is, ott a vevő nagy valószínűséggel nem fogja azt kérdezgetni, hogy mennyiért vetted a kivetőpántot :) És azt is el kell fogadni, vagy legalábbis nem kell megsértődni, hogy az IKEA-ban nem kezd el alkudozni az ember, egy egyszemélyes vállalkozás esetében meg esetleg igen. Szépen, udvariasan közölni kell, hogy igen lehet vagy nem, nem lehet alkudozni. Én továbbra is azt javaslom mindenkinek, hogy a megrendelőt tartsa tiszteletben, ami annyit tesz, hogy ne tekintse okvetetlenkedő nyűgnek. Aki képes magát megkedveltetni a megrendelővel, az számíthat arra, hogy máskor is visszahívják, ajánlják kollégáknak, rokonoknak. Ez színtisztán üzleti érdek. Akinek nincsenek visszatérő megrendelői, az bizony sokat elárul magáról.
    Megnyugtatásul pedig: ugyanezt mondom a másik oldalnak is: tessék tisztelettel viseltetni a szakiparos iránt, nem kezeljük őt holmi szolgaként.
    Természetesen problémás vevők bőven akadnak. De igazából az ember maga a problémás, teljesen mindegy hogy éppen asztalos vagy megrendelő.

    Annyiban nem a partvonalról osztogatom a tanácsokat, hogy én is a magam ura vagyok, csak nem szakinak vagy melósnak hívnak a hátam mögött, hanem művészkémnek. :) De ugyanúgy ki vagyok szolgáltatva és ugyanúgy versenyeznem kell(ene) a kínai "kollégákkal".

  • pacman_123

    tag

    válasz BlackBird #46129 üzenetére

    "mert nem tudom az okát."

    "a pálya széléről könnyű ám tanácsokat osztogatni, hogy kellene. A magyar valóság erősen másképp fest."

    Azért idéztem be ezt a 2 részt, mert egyfolytában azon gondolkodtam hogy megosszam-e a sejtésemet, miért nem fogsz kapni minden pontodra (őszinte) választ.

    Leírom, legfeljebb jól megkapom.

    Kezdem magammal. Én pl. azért nem szóltam hozzá egyik pontodhoz sem mert a témára hoibbistaként nemigen van rálátásom. Na jó, hozzzászagolni sem tudok :O főleg nem bútorlapra, főleg nem megbízható (pesti?) fóliázásra, főleg nem MDF festésre (ami ha jól tudom egyáltalán nem triviális munka) nem tudok példát hozni neked. A felsőmarós pontodnál még elgondolkodtam mondjak-e valamit, de gondolom nem arra vagy kíváncsi, hogy a Triton kurvajó, mert én egy évben 5x-8x-12x indítom be. Vagy hogy a DeWalt élmaró is milyen kezes jószág, milyen pontos, hogy egyszer leesett a márványpadlóra ~1m magasról és semmi baja nem lett - hanem hogy 10km él vagy nút megmarása után is megbízható - na ilyenről nem tudok beszámolni, mert nem ipari használó vagyok. De az a sejtésem hogy megfelelő dolgokra használva mindkettő megállná a helyét gyakoribb használat mellett is. A Triton csak azért lehet kérdéses, mertt .. gari? Itthon nemigen, ahonnan vettem (umi-max) már nem árulják, szóval a tippem inkább a Festtol/Makita környékén keresendő. Mondjuk egy OF 2200 EB-vel nemigen lőhetsz mellé (ha ki tudod préselni azt a ~300kHUF-ot) De az MT 3600-at is dicsérik, én egyszer kölcsönadtam egy asztalos ismerősnek egy kontraprofil+plattolómaró szettet. Meg mikor hirtelen megszorult gépügyben, még a Tritont is. Ezt csinálta vele. Aztán megvette a "piros makitát" (MT 3600), egyszer megfogtam, brutális darab, sztem falat is bonthatsz vele. Aztán fellógatta némi bakelitre. Jó régen nem beszéltem már vele, fel is hívom hogy szolgál a Maki meg az ő egészsége.

    Marótémában én max ennyit tudtam segíteni. Ja, marószár: én Massiv. Innen. A link ellenére nem Romániából jön a cucc :)

    De akkor elmondok 2 történetet és szerintem sejted majd, hova akarok kilyukadni.

    Van a másik fórumon egy kollégád, de ő régóta viszi az ipart, van sok embere, épület- és bútorasztalos munkák de úgy sejtem, ő egyben sokszor generálkivitelezőként is szerepel. Erdélyben él de magyar. Sokfelé és sokféle munkájának az eredményét megosztotta már velünk, amiből hamar kiderült, hogy azért van sok munkája mert hmm, érti a szakmáját és jól, szépen csinálja. Többször is írt már nekem privátban emailt, sztem kölcsönösen szimpatikusak vagyunk egymásnak. Egyszer leírta, hogy néha aludni sincs ideje, árajánlatból terepre, terepről másik ügyfélhez, ügyféltől anyagot beszerezni .... Namost EMELLETT is annyi segítséget ad a fórumon, nemcsak nekem hanem mindenkinek, hogy elképesztő. Sokszor ugyan szótárazni kell amit ír, mert az asztalos szleng mellett ír bőven erdélyit is, ez a mix meg aztán :)) Eleinte rengeteget használtam a guglit a hozzászólásainál. De a méreteztett (!) kocsibeállótól vagy előtetőtől kezdve, a helyes csapolásokon át, az öt- és hatszögek találkozási szögeinek kiszámolása (hogy mennyire döntsem meg a gérvágót az 5 és a 6szögnél, mert más szögben kell) tervezőprogrammal ... nem folytatom, mert végtelen sok példa van a segítőkészségére.

    Aztán egyszer volt, hogy fából készült fürdőszoba berendezés volt a téma a fórumon. Mármint csap, kád - fából. Nahát az csak egy dolog, hogy hogyan készíted el, nyilván a legneuralgikusabb pont a felületkezelés. Természetesen erre is volt referenciája, mondta hogy saját maga kísérletezte ki azt az anyagot amit ilyenkor használ. Aztán megkérdeztem a fórumon, hogy nagyon nagy családi titkot árulna-e el, hogyha megkérdem, mi a recept. A válasz tömör volt: igen. Én egyetlen másodpercre nem húztam fel a szemöldököm a válaszon, sőt, privátba sem írtam hogy deléccilécci. Mások persze jól leoltották hogy ez nem az a fórum, ahol csak dicsekszünk de nem tárjuk a közönség elé a titkot. A fentiek tükrében (kinek hányszor és mit segített) nagyon nem értettem velük egyet.

    Szóval van amit NEM! Még egyszer, a történet egészét kéretik nézni.

    Másik történet, ez már jobban fog érdekelni. Kolléganőm megmutatta egy másik cégnél dolgozó exkollegájának (aki eredendően asztalos szakmájú, de most teljesen más területen dolgozik, ő is vmi IT cégnél) pár munkámat (pl ezt a kis összecsukható széket vagy a szintén összecsukható kisasztalt a szűk erkélyére), amit neki készítettem. Nos ebből a mutogatásból/beszélgetésből az jött ki, hogy szép amit csinálok, és akkor itt és most elárulja, hogy vissza akar térni a szakmába, mert nagyon unja amit most csinál. De ő bútorlap, MDF vonalon, mert erre van kereslet. Mivel nincsen sokmilliós gépparkja és hangárnyi műhelye, beszállítókkal oldana meg sokmindent. Mondta hogy talált Miskolcon egy céget, akik gyönyörűen és nem is túl drágán festenek MDF frontokat, főleg a magasfényű frontok érdeklik, mert nagyon "divatba jöttek". Tényleg? És mondom hol van ez a cég? Nem mintha igazán érdekelt volna, mert szívem szerint hozzá nem nyúlnék bútorlaphoz, MDF-hez (NEM elítélve azt aki ebből dolgozik :) ), nekem inkább a fa a kedvencem. plusz azért is mertem megkérdezni, merthát én biztos nem leszek a konkurrenciája. De még nekem, kocka IT-snek, aki időnként farag vmit fából, még nekem sem árulta el :D Nem sértődtem én meg, jóvan, védi ahol csak tudja a még be sem indult vállalkozását, szíve joga, meg kit érdekel az MDF festés.

    Érted akkor, mire célozgatok? Hiába fórum, hiába az egymás segítése a cél. Te a 8 pontoddal, pontosabban annak jó de még hiányzó (!) válaszaival jó eséllyel leírtad egy asztalosipari vállalkozás sikeres receptjét. Legalábbis annak pár lényeges pontját. Anyagbeszerzés, látványterv, megbíztható beszállítók, MDF festése - volt amire kaptál választ, de - hangsúlyozom szerintem - nem mindegyikre fogsz.

    Mert van amit .... nem. És abszolút nem gondolnám ezt szakmai irigységnek. "Jogos önvédelem" - talán.

    Magyar valóság? Ha Günternek hívnának és Münchenben élnék és sört főznék, akkor se biztos szívesen árulnám el a tutibiztos-baromiolcsó-nagyonjóminőségű árpa beszerzőhelyemet. A sörfőző fórumon. Lehet hogy a szomszéd utcában lakik a kérdező. Ha sörkartellezni akarnék, akkor esetleg lenne érdekem segíteni, de amúgy ....Csak mondtam egy hülye példát :)

    Én azért őszintén szurkolok, hogy mind a 8 pontodra kimerítő és kielégítő választ kapj - akárhonnan is.

    [ Szerkesztve ]

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

  • Soká

    senior tag

    válasz BlackBird #46148 üzenetére

    "A vevők többsége ugyanis szinte törvényszerűen soknak találja majd a munkadíjat."

    Én megértem, hogy így gondolod, de hozzáteszem, hogy ennek a feltételezésnek a párja vevői oldalról pedig úgy hangzik, hogy: az asztalosok többsége ugyanis törvényszerű, hogy kevesebbnek fogja feltüntetni a maga hasznát a valóságosnál.
    (az "asztalos" szót természetesen behelyettesítheted bármilyen más szakmával.)

    Megismétlem a biztonság kedvéért, én magam a bizalom feltétlen híve vagyok, úgy gondolom, hogy őszinteséggel többet nyer mint veszít az ember. De ez egy (azaz 1 darab) álláspont, jelesül az enyém, és nem állítom, hogy mindenkinek ez a nyerő. Én sem szoktam a megbízóim orrára kötni, hogy mi mennyibe kerül nekem de ha megkérdezik, akkor jobb mosolyogva válaszolni mint azt érzékeltetni, hogy a megrendelő rálépett a tyúkszememre.

  • thyeby

    őstag

    válasz BlackBird #46201 üzenetére

    "Valószínűleg gyenge volt az értékkommunikációd, emiatt nem voltál elég meggyőző."

    Nem.
    Ostobaság összehasonlítani egy maszekot egy márkaszervízzel erő és pozíció tekintetében.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Szalmakutya

    tag

    válasz BlackBird #46577 üzenetére

    Tudsz arra valami linket adni, hogy hogyan gondoltak rá pontosan?

    Mert maga a kötés tökre tetszik, persze házilag csinálnék rá template-eket, az én szintemen az bőven elég. A 20mm-es szárú bitet se tudnám mire használni, de lesétáltam a garázsba, és van 15 fokos, 2 centi mélyet maró, 18-as széles bitem 12-es szárral, ami jó a Tritonba. Az kisebb dolgokra bőven jó lenne.

  • bim

    veterán

    válasz BlackBird #46613 üzenetére

    Szuper lehet ez a Lignatool de nem tudom hogy az itteni vacak anyagoknál mennyit bír + ha rosszul állítod be a magasságot akkor vagy mély vagy kevés lesz a kimarás és nem szinel az anyag.
    Szerintem megvan mindegyik gyártástípusnak a maga területe ahol szinte kötelező alkalmazni. Bevallom ezt az előregyártott tetőt nehéz beilleszteni bárhová. A marógép ami készíti a szerkezetet korlátozottan tudják csak használni. Bizonyos kötések esélytelenek.
    Csak erős idegzetűeknek. ;] A filmben szereplők nagy részét ismerem. :U
    ha még nem vagy tiszta ideg. ;]

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BlackBird #51441 üzenetére

    ...értem, kicsit amúgy valahol bánom is, hogy nem asztalosnak tanultam anno :DDD hasonlóan látom a helyzetet, mint te: túl sok lett a diplomás az országban, szakmunkások meg alig vannak és javarészt ők mennek külföldre is, így munkaerőhiány van... 20 éve, amikor továbbtanultam, nagyon gondolkoztam, hogy gimnázium után valami okj-s cuccot végzek, de családon belül rábeszéltek, hogy főiskola legyen... (eldöntöttük mostanra, hogy a fiunkkal máshogy fogjuk csinálni: ha autószerelő, vagy asztalos akar lenni, akkor ebben támogatjuk... lényeg, hogy olyat csináljon, amit igazán szeret...) ...nem elégedetlenkedek, mert igazából nincs mire, de néha úgy érzem, hogy jobb lenne asztaloskodni :) (...mondjuk alternatívának ott van, hogy ha idővel gebasz lenne itt a munkahelyen, akkor melyik irányba mozduljak tovább)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BlackBird #51445 üzenetére

    próbálom addig is gyűjteni a tudást, amit hasznosítani tudnék, ha úgy alakul :) ...hobbiszinten meg magamra szedni a rutint

    nem gondoltam egyébként, hogy ilyen indulatokat kelt a megjegyzésem :) ...nem ez volt a terv

    jópofa ez a kötőelem: én eddig csak excenter ház+csavar kombóval dolgoztam, de otthoni körülmények közt nem sikerült mindenhol tökéletesen precízre az illesztés... ez egyszerűbbnek tűnik jóval :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • T J

    tag

    válasz BlackBird #51438 üzenetére

    Hettich-et kerestem, de nem találtam hazai forgalmazónál.

    A mafellről, és a párostiplizőjéről (legalábbis az előzőről) szerintem sokan hallottak, néhányan talán álmodoztunk is már, de a 400 ezres ár elég kijózanító. Ám ha ez téged nem tántorít el, akkor a lamellózójukra is ránézhetsz. Vagy kicsit olcsóbban a milwaukee-é majdnem ugyan ez, de ez utóbbit a kontaktlencsések nem fogják annyira szeretni, mert felfelé fújja a hűtőventilátor a levegőt.

  • thyeby

    őstag

    válasz BlackBird #51471 üzenetére

    "Inkább az, aki megtervezte."

    Igen, így pontosabb - jobban kiemeli a lényeget.
    Egyébként az építette, aki tervezte.

    Több fa van, mint asztalos!

  • qqzs

    őstag

    válasz BlackBird #51438 üzenetére

    Mire gondolsz mikor irod hogy hettich tud olyat amit blum nem? Ha pantokrol es csuszokrol van szo

    Eladó: GTS450

  • thyeby

    őstag

    válasz BlackBird #51438 üzenetére

    Már nagyon sokszor elolvastam ezt az igazán érdekfeszítő "körképedet".
    Káprázatosan sokirányú, tűpontos információk tömegével kényeztettél minket. Érződik, hogy a megírása előtt tenger sok energiát fektettél bele.
    Valahányszor elolvasom, mindig kényszert érzek, hogy reflektáljak, azonban ez rendre elmarad, mert nem szeretnék méltatlan választ egy ilyen példásan összeszedett írásra. Ha csak mazsolázgatva írnék válaszul ezt-azt, azzal úgy szétesne ez a figyelmet érdemlő, és a topic szakmai színvonalát elegánsan emelő írásod.
    Nagyon vonzó szemléletet ültettél ide, hátha kicsírázik, sziklevelet bont szélesebb körben is hazánkban: Nem elég ha csupán lépést tartunk a korral, érdemes kísérletet tenni arra, hogy kicsivel előtte is érezhessük magunkat, a saját jövőnket keresve. Felgyorsult világunkban ez igazi kihívás.

    Most csak annyira futja, hogy mondjak egy nagy köszönetet a pillanatképért, ami esztendőnyi termésedből arat.

    Több fa van, mint asztalos!

  • qqzs

    őstag

    válasz BlackBird #51539 üzenetére

    Ezt nem ertem, ha ket ajto kozti tavolsagrol beszelsz annak mi koze a panthoz?
    Mi most terunk vissza a Quadro 4D V6 csuszohoz blumrol. De pont a sensys pant hasznalhatatlan. Az allitocsavarjai olyan gyenge fembol keszul hogy egy megszorulas utan ledaralja a bit.
    Csak kivancsi lettem volna mi van meg. De en ugy erzem ezeket az infokat katalogus olvasasbol vannak inkabb nem tapasztalatbol.

    Eladó: GTS450

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BlackBird #51578 üzenetére

    azért nem mondhatod, hogy nem áll jól a kezében a szerszám :DDD

    viccet félretéve kezdek én is arra húzni, amit írtok: ha legközelebb eszközt akarok beszerezni, valószínűleg használt iparit fogok én is nézni :K ...kézi körfűrész még nincs: páréves tervben benne van, hogy lecseréljük majd a szobákban a padlószőnyeget laminált padlóra és ennek a lerakását én is meg tudom majd oldani... (egyelőre amíg kicsi a gyerek, praktikusabb a szőnyeg, később viszont laminált padló lesz az ideális... habár amennyit majd vágni kell, lehet megoldom dekopírral... széleken úgyis lehet bőven csalni a díszléccel és nem lényeg ha nem tökéletesen egyenesek a vágások)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • pali923

    tag

    válasz BlackBird #51578 üzenetére

    Nem is biztos, hogy mindig használtat kell nézni. Amit én linkeltem: egy Parkside 15.000-ért, vagy egy (új) Makita 17.000--ért - szerintem nem lehet kétséges a döntés.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • thyeby

    őstag

    válasz BlackBird #51635 üzenetére

    Ismét tartalmasat kaptunk tőled. És ezek a soraid is gondolatokat ébresztenek.
    (Nem felejtettem el az előző írásodra reflektálni, csak várnod kell, hogy összeszedettebben tehessem meg - most rém zsúfolt vagyok.)

    Van egy kedves barátom, akivel ma délután elég hosszan veséztük ki azt a témakört, amire válaszolva írtad ezeket s sorokat. (Konkrétan, és direkt ezért gurult hozzám vagy hat kilométert délben.) Neki két diplomája is idepasszol, plusz nem járatlan a programozásban sem.
    És valahogy idevág épp, amit mi nem csupán érintettünk, hanem picikét hosszabban elemeztünk.
    Idézlek:

    "Ma már szánalmasnak tűnhet, de akkoriban az általam szerkesztett Excel táblákban készítettem a szabásjegyzéket és a szerelvénylistát. Egyszerű módszer, de működött."

    Akkor még nem posztoltad ezt az írást, és mi éppen ezt elemezgettük, hogy tudnánk-e valamit kezdeni vele. Nincs tíz perce, hogy kaptam tőle mail-ben linket, amit most továbbadok:
    Anyagszámla generálás Su-ból Excel-be.
    Vagy tud-e valamit a SU (és persze az Excel) kezdeni a táblafelosztással, szabásjegyzékkel?
    G kód Su-tól a CNC-fele. Küldöm a part 2- és 3-t is, ha nem hozná maga után automatikusan.

    Szóval ez napjainkban sem szánalmas semennyire. Ha elég jól ismerjük az Excel függvényeit, csodákat lehet művelni vele. Szinte úgy tekintettünk az Excel-re, mint príma adatbázis kezelőre, ami meglepően sok nem Microsoft termékkel teremt átjárást.
    Hogy idő híján, tudatosan, vagy tudat alatt nem érintettük az ACAD bevonhatóságát ominózus problémakörbe, azt nem tudom - de talán megvizsgáljuk majd azt is, ha időnk engedi.

    És talán fentiek részlegesen választ is jelenthetnek Eagl3 #51636-ra. Sajnos kevés időm van érdemben ide is válaszolgatnom, de több gondolatom is lenne pedig. Most éppen a SU-t járjuk körbe. Verdikt még nincs. Korai lenne. Éppen azért a SU-t, mert akinek az se megfizethető, az ne akarjon komplex termelésirányítást.
    Azon pedig mindenkinek gondolkodnia kell, hogy a jogtiszta szoftver ha drága is, legtöbb esetben visszatermeli az árát belátható időn belül. Mert az a fillérbaszás, hogy akarunk 20-50 milla árbevételt, de nekünk drága az Inventor éves 2-3 millás bérleti díja. Meglesz a bevételünk nélküle is, de sose lehetünk úgy versenyben. Csak gürizünk, és késélen táncolunk. Lemaradva. És a lemorzsolódás vár ránk.

    Szóval beindította mdk01 a legkedvesebb gyerekkori barátom elméjét is elannyira, hogy látom, amíg itt szerkesztgettem ezt a szöveget, ő már küldött két újabb mail-t, valószínűleg ugyanebben a témában.

    Több fa van, mint asztalos!

  • troszti

    aktív tag

    válasz BlackBird #51704 üzenetére

    Ez a linkelt videó :Y
    Sajnos egy szót nem értek németül, de ezt meg fogom csinálni. Tényleg egy jól használható sablon tiplizéshez, amit magadnak simán megcsinálhatsz :)

    Köszi :R

    fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

  • qqzs

    őstag

    válasz BlackBird #51704 üzenetére

    Errol a 32-es rendszerrol jut eszembe minap sok egyforma szekrenybe jo lett volna rendes polcfuratsor. Egyik lapszabaszatban volt cnc kerdezem mennyibe kerul egy meter polclyuk erre neznek ram mint ufora. Mondom erre a 20 db oldalra kene polclyuk. Azt mondjak rajzoljam meg milyen osztasban pontosan hova melyik sor milyen tavolsagra stb, mar a vegen vartam hogy 20 peldanyban adjam be ;) Majd ezek utan programozotol arajanlatot kernek...huu itt mar vakartam a fejemet mondom cnc-hez nem adtak polclyukfuro appot? :) Eleg lesz szelektol 50-50re 64es sor kozepre. A gyartaselokeszito nez ram hogy mi az hogy 64 es sor. Mondom hat a szabvany tudod mint a panttalpak luktavolsaga 32 64 stb hat elment megmerni egy panttalpat mert nem hitte el :) na szoval nem lett polclyuksorom mert azt mondtak mire felemeli a programozo a ceruzajat mar 10 ezer...arra mondjuk nem jottem ra mire hesznaljak a cnc-t

    Eladó: GTS450

Új hozzászólás Aktív témák