Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #51639 üzenetére

    Értem mire akarsz kilyukadni, de két nagyon fontos dologról még nem esett szó a témában. Az egyik az idő, a másik az emberi hibafaktor.
    Sok mindent meg lehet oldani SU-val én is vittem már belőle át évekkel ezelőtt megmunkálásokat ACAD-ba aztán a CNC maró programjába ahol még jó pár dolgot be kellett állítani.
    Működött, csak tökölős és odafigyelős volt.
    A szabásjegyzék kinyerés is működik részemről a mai napig excelbe, ahol adatbázist is csináltam magamnak, de az IMOS és társai más világ.

  • BlackBird

    újonc

    válasz thyeby #51639 üzenetére

    Amit mdk01 megfogalmazott, miszerint teljes átjárásnak kell(ene) lennie a látványtervezés és a gyártás között (egészen a CNC-be menően), teljesen jogos elvárás a XXI. században. A CNC szerepe is nagyon felértékelődik, főleg, ha az ember a munkaerőhiányra és a munkaerő költségére gondol (adókkal és járulékokkal kb. a nettó bér kétszeresével számolhatunk).

    Az első és talán legfontosabb problémát én abban látom, hogy a legtöbb ember fejében nem áll össze a rendszer, amiben termelni szeretne, holott fejlett (ezzel együtt drága) technológia nélkül is komoly tartalékok vannak a gyártási oldalon. 20 asztalosból 19 nem tud rendesen sablonozni (mert soha nem tanulta meg), ezért van az, hogy már az ötszázadik Metabox fiókos szekrényt rakja össze, de még mindig mérőszalaggal méri ki a furatok helyét. Pedig még csak a Blum sablonjait sem kell megvenni, ha legyártasz néhány rétegelt lemez sablon az 1 fiók + 1 ajtó, 2 fiók, 3 fiók, 4 fiókra. Érdemes megnézni a zseniális felsőmaró guru Guido Henn videóját (ezt is), mennyire jól használ egy általános sablont tiplizésre, polctartózásra. Pontos, olcsó, megbízható. Ha ugyanezt egy konyhabútoros asztalos megcsinálja magának a 720 magas korpuszokhoz illő méretben, drága eszközök nélkül is szárnyakat kap a termelése.

    Saját balszerencsénk, hogy a járatos frontméreteink nem illeszkednek egyik 32-es rendszerbe sem. A Blum 2004-es Process 32-je alapvetően az amerikai méretezéshez igazodik (lásd korpuszmagasság):

    Hiába ajánlja ezt a Blum, a mi frontjainkkal nem adja ki. Érdemes megnézni a rendszeren belüli frontokat is:

    Teljesen logikus: használod a 32-es furatsort és a fiókelőkön is minden furat azonos magasságba kerül, így pont a helyén lesz. Nekünk konyhához mást kell használni, tehát ha sok konyhát gyártasz és nem CNC-zel, sokkal jobban jársz, ha lesablonozod a fent említett elemeket, lehetőleg felsőmaróhoz (értelemszerűen vezetőhüvellyel).

    Mindez azért fontos, mert aki nem látja át a tevékenységét és nem tud rendszert vinni bele, az a CNC-vel is jóval a potenciális termelési kapacitása alatt fog teljesíteni. Pedig a gép ettől még nem fúrja a lyukakat lassabban. A jó szoftver nyilván abban is segít, hogy a megadott paraméterekhez igazodva rendszert visz az egészbe, ezzel kiküszöbölhet olyan hiányosságokat is, amivel az adott ember korábban nem tudott megbirkózni, vagy csak sok hibával volt képes megtenni.

Új hozzászólás Aktív témák