Samsung Galaxy Tab Active - hidegzuhany

Bevezető

Ha Önnek az volt az első gondolata a Mobilarena legfrissebb tesztjét meglátva, hogy „strapabíró tablet? Minek?”, nos, nincs egyedül, mi is elgondolkodtunk ugyanis azon, hogy mekkora piaca lehet egy ilyen termékeknek. Végül arra jutottunk, hogy igencsak szűk réteget érinthet a dolog, ám biztos akad, akinek a szabadban vagy nem éppen laborkörülmények között végzett munkája, természetjáró hobbija, vagy éppen vízparti kikapcsolódása megkívánja, hogy nagy, érintőérzékelős mobileszköze állja a sarat, a szó szoros értelmében.

Szűk kategóriának szólhat a Samsung Galaxy Tab Active
[+]

A Samsungot nem lehet azzal vádolni, hogy ne gondolna a legkisebb potenciális vásárlócsoportokra, hiszen nagyon sokféle eszközt piacra dobnak, beleértve (a bizonyos mértékig) strapabíró csúcskészülékeket, ilyen mondjuk a tavalyi S5 Active. A Tab Active is tavaly mutatkozott be, és nagyjából 7-8 hónapja startolt el bizonyos piacokon, ám szemben az S Active szériával, jelentős hardveres butításon esett át a Tab S sorozathoz képest, miközben az ára sajnálatos módon nem igazán csökkent.


A Galaxy Tab Active a Tab A 9.7 felett[+]

QHD helyett HD kijelző, AMOLED helyett IPS-panel, nyolcmagos rendszerchip helyett előző generációs, négymagos, szóval komoly kompromisszumokkal jár az IP67-as védelemmel ellátott, egyébként az S5 Active formavilágát megöröklő készülék, amely a portól teljesen védett, a víztől pedig legfeljebb 1 méteres mélységig, fél órán át. Ám a Tab Active-ból is akad 4G LTE-s kiszerelés, fejlett navigációs tudás lapul masszív műanyagház alatt, akkumulátora cserélhető (!), és egy digitális tollal ellátott védőtokot is kap, aki ezt az eszközt választja mondjuk a por- és vízálló Xperia táblagéppel szemben. Márpedig azok nem rendelkeznek rázkódás elleni védelemmel, vagy ütésállósággal 1,2 méteres magasságig, ergo a maga nemében a Tab Active különleges, bár nyilván nem elpusztíthatatlan, mert az megint egy másik termékkategória.

A Galaxy Tab Active a mellékelt készülékvédő tokban; mellett a tokban tárolható stylus
A Galaxy Tab Active a mellékelt készülékvédő tokban; mellett a tokban tárolható stylus [+]

A fa mintázatú kartoncsomagolásból, ami az XXL GSM-től érkezett, nem csak a megerősített készülékházzal ellátott táblagép, egy microUSB kábel, némi leírás és a 2 amperes töltőfej keríthető elő: táblagépektől szokatlanul külön csomagolásban pihen a 4450 milliamperórás akkumulátor. Elővarázsolható továbbá egy újabb réteg védelmet adó tok, méghozzá a tetején, egy szűk járatban tárolt érintőceruzával, bár ez nem a Note szériából megszokott S-Pen, a WACOM digitalizáló és a fejlett nyomásérzékelés ezúttal kimaradt.

Külső és kijelző

Aligha várható el egy víz- és ütésálló táblagéptől, hogy olyan vékony vagy könnyű legyen, mint egy szobai használatra szánt darab, és 213,1 x 126,2 x 9,7 milliméteres házával és 393 grammos tömegével a Tab Active nem is az. Mégsem okozott nekünk gondot egy kézzel átfogni és hosszabban a levegőben tartani a táblagépet, miközben másik kezünk, vagy a tokból előhúzható érintőceruza a 8 hüvelykes kijelzőt kezelte. Ebben segített az egyébként remekül összerakott műanyag ház súlyelosztása is, a Tab Active nem fej nehéz, és ha a hátlapot rendesen bepattintjuk, nincs kétségünk afelől, hogy rendben megvédi az alkatrészeket a víztől és a portól, bár nem vittük a készülékünket magunkkal úszni, hogy ezt leteszteljük.

A Samsung Galaxy Tab Active nem könnyű, de nem is túl nagy a védelem ellenére
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy Tab Active Google Nexus 9 ASUS MeMo Pad 7 (ME572CL) Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Fehér fényerő 441 nit 455 nit 521 nit 585 nit
Fekete fényerő 0,46 nit 0,21 nit 0,31 nit 0,45 nit
Kontrasztarány 958:1 1110:1 1682:1 2096:1
Színhőmérséklet 7119 K 7099 K 8140 K 9191 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az első negatív meglepetés a csúcskategóriás árat figyelembe véve a 800 x 1280 pixeles felbontású kijelző, ami egyszerűen nem működik 100 ezer forint fölött, főleg ha a Tab S 8.4 QHD-s panelt kapott, és nem drágább. A minimum a Full HD felbontás kellett volna legyen, esetleg az AMOLED fajtából. Az IPS kijelző fényereje mindenesetre elég jó, hogy a napfény alatt is lehessen használni a Tab Active-ot, a feketék viszont lehetnének sötétebbek, a kontrasztarány ugyanis erős közepes. A kalibráció elmegy és a színek rendben vannak, akárcsak a betekintési szögek vagy az érintőpanel érzékenysége. Csakhogy a 189 ppi-s képpont sűrűség szemre és a pénztárca megvékonyodását figyelembe véve kevés.

A Samsung Galaxy Tab Active kijelzője nem üti meg azt a szintet, amit az árkategóriában elvárunk
[+]

Az S Active és az Xcover sorozatból ismerős vendég lehet a három nyomógombos kezelőbillentyű, amelyek a kijelző alatt helyezkednek el. Bár a táblagépeknél sokan a virtuális kezelőgombokra esküdnek, hiszen gyakran vált az ember álló és fekvő használat között, ez mégsem komoly probléma 8 hüvelyken, az alkalmazásváltó, a home és a vissza gombok minden helyzetben kényelmesen elérhetők, és a kijelzőtől sem rabolnak maguknak helyet. További érdekesség a felülre került beszélgetési hangszóró, hiszen ezzel a Tab Active változattal telefonálni is lehet. Mellette a fénymérő, a közelségérzékelő és az 1,2 megapixeles előlapi kamera pihen.


A tok és a stylus jár hozzá [+]

Szerencsére a képernyőkávák nem túl vastagok, és bár elkényeztettek már bennünket sokkal vékonyabb táblagépekkel, a védelmet jelentő extra oldalburkolatot sikerült 10 milliméter alá szorítani, ami nem is rossz. A négy saroknál ugyanúgy vastagabb az oldalkeret, mint az S Active készülékek esetében, és a mintázat is hasonló. Bal oldalon a 3 pines POGO töltő áramköreit, jobb oldalon felül pedig a bekapcsoló és hangerőszabályzó gombokat lehet kitapintani, nyomáspontjuk ideális. A fedél nélküli microUSB és 3,5 milliméteres fülhallgató portot alul helyezték el a koraiak tervezőmérnökei, a beázástól nem kell tartani.

A Samsung Galaxy Tab Active kezelőgombjai jobb oldalon vannak
[+]

Aligha meglepő: a hátlap is követi a többi Active készülék stílusát a recés mintázattal és a négy csavarimitációval. A hátlapot persze nem ezek szorítják a készülékhez, hanem hagyományosan kell a műanyag elemet benyomkodni, figyelmesen végignézve az oldalakat, nehogy egy rés szabadon maradjon. Felülre került a szemre méretes, felbontásra viszont alacsony, 3,15 megapixeles kamera, alatta a vaku/zseblámpa olyan alapkellék, ami nem hiányozhatott egy ilyen készülékről. Baloldalt alul, alig észrevehetően figyel a multimédiás hangszóró.

A Samsung Galaxy Tab Active hátlapja eltávolítható
[+]

Ha a hátlapot lepattintjuk, ami önmagában is fura dolog egy táblagép esetében, megpillanthatjuk a méretes, 4450 mAh-s akksit, ami még cserélhető is, és ez sokaknak jelenthet felüdülést, főleg azoknak, akik többnapos túrára vinnének magukkal ilyen masinát. A telep fölött a microSIM és a microSD kártyák foglalata pillantható meg, ezeket egymás fölé csúsztatva lehet behelyezni. Az NFC jobb oldalon várja, hogy működésbe hozzák. Küllemben egyébként a Tab Active elég szolidan jelzi, hogy terepre termett, és rendben össze is rakták, hogy kisebb baleseteket túléljen, nem is itt kezdődnek a problémái.

Hardver és TouchWiz

A kijelzőfelbontás után a következő sokkot a hardveres komponensek jelentik: százezer forint fölött ugyanis vicc a Snapdragon 400-as SoC és az Andreno 305-ös gyorsító, hiába a strapabíró külső. A másfél gigabájt RAM elmegy, és szerencsére a 16 gigabájtos belső tároló is bővíthető, de akkor is: simán mehetett volna nyolcmagos Exynos meg 2 gigabájt RAM a fedél alá, pont nem itt kellett volna spórolni. Az Xperia Z3 Tablet Compact is por- és vízálló, mégis belefért a Snapdragon 801-es rendszerchip.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Tab Active Nokia N1 Google Nexus 9 Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Rendszerchip Snapdragon 400 Intel Atom Z3580 Tegra K1 (64 bit) Snapdragon 801
AnTuTu 5.x Benchmark 18875 pont 47501 pont 54120 pont 41877 pont
Vellamo Browser 1723 pont 3094 pont 6413 pont 2911 pont
Vellamo Metal 819 pont 1370 pont 2746 pont 1517 pont
SunSpider 1.0.2 1070,9 ms 732,0 ms 961,6 ms 858,6 ms
Geekbench 3 (single) 339 pont 915 pont 2052 pont 955 pont
Geekbench 3 (multi) 1147 pont 2874 pont 3477 pont 2644 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,5 fps 9,5 fps 22,4 fps 12,4 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,6 fps 13 fps 31,1 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10 fps 25,7 fps 46,7 fps 28,9 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,9 fps 30,1 fps 64,0 fps 27,0 fps

A Samsung Galaxy Tab Active androidos kezelőgombjai nyomógombos kivitelezésűek
[+]

Mivel (sajnos) csak HD kijelzőt kell meghajtania, a felület sebessége rendben van, a TouchWiz nem dadog, és a böngészési sebesség sem rossz, bár a komplexebb oldalak görgetésekor már meg-megdöccen a rendszer. A böngésző egyébként több lappal és az asztali nézettel is rendben megbirkózik, továbbá indítható inkognitó szörfözés is. Az Asphalt 8 még éppen elfogadható sebességgel fut, ami azt jelenti, hogy kisebb hardverigényű játékokkal a Tab Active megbirkózik, a legkomolyabbaknál azonban érződik a lóerő hiány, például a Poco Eco már erősen szaggat. Az alkalmazás megnyitás és váltás is lehetne gyorsabb, úgyszintén a kamera, de a rendszer optimalizációja javít az összhatáson.

A Samsung Galaxy Tab Active UI-ja a TouchWIz A Samsung Galaxy Tab Active is támogatja az osztott képernyős módot
[+]

Aligha fog a Samsung új rajongókat szeretni az Android 4.4.4 kitkates felülettel. Bár a készülék tavalyi, bőven volt idő a lollipopos frissítés közzétételére, és egy ilyen árú készülék esetében el is várjuk, hogy gyorsan dolgozzanak rajta. A TouchWiz persze Android verziótól függetlenül és összetéveszthetetlenül TouchWiz: a hátterek, az ikonstílusok, a kapcsoló- és értesítési panel, a négy ablakra osztott beállítások és a menük mind-mind ismerősek lehetnek a korábbi évekből. A témázási opció ezúttal sajnos kimaradt, így aki mégsem a touchwizes megjelenést preferálja, nehezebb dolga lesz a stílust átformálni.

A Samsung Galaxy Tab Active szoftvere Android 4.4.4-en alapszik A Samsung Galaxy Tab Active értesítési panelja a kapcsolókkal
[+]

A kezdőoldalakon 6 x 6-os az ikonkiosztás. Tálca nincs, ehelyett bal oldalt alul a fájlkezelő, jobb oldalon pedig a menüikon található. A kezdőképernyőt hosszan megérintve lehet azt átrendezni, a Google asszisztensét pedig a home gombon tartva az ujjunkat lehet előhívni. Visszatér a kétablakos mód, amelyet a kijelző jobb széléről balra simítva, vagy a vissza gombot hosszan lenyomva lehet előhívni – itt kell két alkalmazásikont megérinteni, hogy egymás fölött megnyíljanak. Ez a funkció még mindig kifejezetten hasznos extra a táblagépeken, akárcsak a lehetőség, hogy kedvenc alkalmazáspárjainkat elmentsük. A milliónyi touchwizes gesztusvezérlési módból csak kettő jutott el a Tab Active-ra: a némítás a táblagép lefordításával és a hívásfogadás vízszintes tenyérsuhintással, csak hogy igazán furán nézzenek az emberre, amikor így „veszi fel” a „telefont”.

Az LTE-s Samsung Galaxy Tab Active-val telefonálni is lehet A Samsung Galaxy Tab Active billentyűzete asztali számítógépes kiosztású
[+]

Ha már telefonálni is lehet vele, a Tab Active megkapta a jól felszerelt touchwizes telefonkönyvet gyorskeresési és gyorshívási funkciókkal. A névjegyzék két oszlopra osztott, ami táblagépen nem meglepő, ahogy az sem, hogy több forrásból is behívható a lista, a vezeték- és keresztnév sorrendje megcserélhető, a számmal nem létező nevek pedig kiszűrhetők. A magyar ékezetekkel, szójavaslatokkal és korrektúrával rendelkező billentyűzet egy sor asztali számítógépes gombot kapott (számsor, ctrl, shift, szimbólumok, jobbra-balra nyíl, delete), a bevitel így gördülékeny, főleg két hüvelykujjal. Az email és SMS alkalmazások a megszokott módon, rendben tették a dolgukat, akárcsak a remek touchwizes naptár, a Google-fiókkal együtt dolgozó S Tervező.

A Samsung Galaxy Tab Active fájlböngészője sokrétű A Samsung Galaxy Tab Active saját alkalmazásboltja a Galaxy Apps
[+]

A Samsung a tárhely szempontjából szerencsére visszafogta a szoftveres felhozatalt, és mivel a Galaxy Apps alkalmazásbolt felkerült a táblagépre, aki hiányolna néhány touchwizes appot, könnyedén beszerezheti onnan. A Google szokásos szoftverpakkján túl felkerült két hasznos segítségnyújtó app (Súgó, Smart Tutor), valamint a máskülönben fizetős Hancom Office 2014 irodai csomag. Egyéb akciók és a táblagéphez járó teljes alkalmazások szintén a Galaxy Apps alatt érhetők el.

Multimédia

Az előlapi kamerafelbontás 1,2 megapixel, a hátlapi pedig 3,15, úgyhogy túl sokat nem vártunk és nem is kaptunk a Tab Active kameráitól. A szokásos touchwizes felületen rendben funkcionál, ám igen lomhán működik az érintőfókusz. Sok kézi állítási mód nincs (vaku, fókuszmód, önkioldó, fehéregyensúly), módokból viszont akad egy-kettő (arcszépítő, hangos kép, panoráma, sport, éjszakai).

A Samsung Galaxy Tab Active kamerái nem ütik meg a várt szintet
[+]

Nappal a legfőbb gond a szűk dinamikatartomány és a részletgazdagság hiánya, a fehéregyensúly egyébként rendben van. HDR mód a kiégett részletek kompenzálására nincs, ahogy külön makró mód sem, ám egész közelről is lehet éles makrót lőni érintő fókuszálással. Este már túl sok a képzaj, hogy a Tab Active kiváltson akár egy középszerű mobilos kamerát, bár legalább a vaku fényereje jó. A 720p-s videofelvételek hasonló hátrányból indulnak, és a hangminőség sem üti meg az elvárt szintet, főleg nem a készülék ársávjában, íme egy klip.

A Samsung Galaxy Tab Active zenelejátszója sokrétű A Samsung Galaxy Tab Active hangszínszabályzója a SoundAlive
[+]

A zenelejátszó előadók, albumok, számok, mappák vagy listák szerint rendezi zeneállományainkat. Akad fejlett hangszínszabályzó (SoundAlive) és hangerő normalizáló (AdaptSound). A hátlapi, apró hangszóró egész szépen szól, bár a maximuma lehetne hangosabb is, az elhelyezkedése pedig nem ideális, ha az asztalra tesszük a készüléket, a hangerő némileg csökken. A videolejátszó a H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokkal 1080p-ig megbirkózik, a DivX, Xvid és AC3 kódolásokhoz viszont, mint majdnem mindig, alternatív szoftvert kell feltelepíteni. Mi az MX vagy a BS Playert szoktuk bevetni, ezúttal is sikerrel.

Test Samsung Galaxy Tab Active Lenovo Tab 2 A7-10 Sony Xperia Z4 Tablet Honor Holly Huawei P8 Lite
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,15 +0,35, +0,03 -0,07, -0,11 -0,09, -0,69 +0,18, +0,13
Zajszint, dB (A): -91,0 -90,6 -89,8 -88,5 -86,3
Dinamikatartomány, dB (A): 91,1 90,5 90,1 88,6 86,3
THD, %: 0,0054 0,028 0,0053 0,025 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,012 0,052 0,019 0,124 0,015
Sztereó áthallás, dB: -89,4 -80,6 -87,4 -82,8 -72,4

A Tab Active jól szerepelt audiomérésünkön. A hallható tartományban a frekvenciaátvitel görbéje teljesen lapos (már ha minden hangszínszabályzási trükköt kikapcsolunk), és a zajmennyiség is kifejezetten alacsony. Hangerőből azért némileg többet elfogadtunk volna, bár ez csak komolyabb fejhallgatók esetében jelenthet problémát. Saját fülünkkel zörejt, zajt vagy más zeneélményt zavaró dolgot nem fedeztünk fel.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Tab Active-nak létezik csak WiFi-s és WiFi + LTE-s kiszerelése is, nálunk az utóbbi járt. Ezzel a verzióval 150 Mbps az átviteli ráta maximuma 4G hálózatokon, 3G-n pedig 42 Mbps. Telefonálni is lehet ezzel a modellel, és nem csak headset segítségével, hiszen ott a beszélgetési hangszóró és a mikrofon. A hangminőség egész jó, csak a tablettel telefonáló Bone123 látványa a fura. A kétcsatornás, 802.11a/b/g/n szabványú WiFi érzékenysége megfelelő, a routertől egész messze is stabil a vételi jel. Nem maradt ki a Direct és a hotspot támogatás. Bluetoothból 4.0 a standard A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. A navigáláshoz a GPS és GLONASS szatellitek jeleit egyaránt lehet fogni, így tucatnyinál is több műhold segít a pozíciószerzésben – no meg a mobilhálózatok és a WiFi routerek szignáljai. A pozíciószerzés ennek megfelelően villámgyors, úgyhogy úton/túrázáskor egyaránt jó szolgálatot tesz a strapatablet. NFC is lapul a hátlap alatt, az infráról ezúttal viszont le kell mondanunk.

A Tab Active hátlapja és akkumulátora szokatlan módon eltávolítható
A Tab Active hátlapja és akkumulátora szokatlan módon eltávolítható [+]

A Tab Active 4450 mAh-s telepe a saját kategóriájában jó üzemidőre képes. Intenzív használattal, SIM-mel és anélkül sem volt gond 6-8 óra képernyőidő összehozása sok böngészéssel, játékkal és a szokásos tesztelői rutinnal. A MinDigTV-t HD minőségben 11 órán át tudtuk streamelni egy töltéssel, böngészni pedig 10 órán át lehetett fél fényerőn, ezek a számok is rendben vannak. Energiatakarékosból akad hagyományos és ultra, az utóbbi minimális funkciókat hagy csak a felhasználónak. Ez táblagépek esetében talán nem is olyan fontos, SIM-kártya nélkül ugyanis igen alacsony a készenléti fogyasztás. Külön jó hír a cserélhető telep és a 2 amperes töltőfej, ami 3 óra alatt csurig tölti a lítium-polimer akkumulátort.

A Tab Active túl drága a hardveres felszereltségéhez mérten, hiába a készülékház védelme
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy Tab Active
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A Samsung Galaxy Tab Active jó vásár volna, ha mondjuk az Xcover 3 árszintjén mozogna legfeljebb 80 ezerért, és nem az S5 Active-én 130-ért (ez az LTE változat ára GSM boltban). Bár ott az 1,2 méteres magasságból történő leeséssel szembeni ellenállás, illetve a víz és por elleni védelem, az mégsem járja, hogy a készülék drágább, mint a QHD-s, AMOLED panellel, villámgyors hardverrel felszerelt Tab S 8.4, és csak egy középkategóriás SoC és egy HD kijelző fért az amúgy remek konstrukcióba. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a Tab S kamerái, sztereó hangszórói mennyivel jobbak. Az „aktív” védelem tényleg ennyi kompromisszummal járna?

Nyilván egyedi készülék a Tab Active abból a szempontból, hogy egy IP68-as védelemmel ellátott Sony tablethez képest is jobban ellenáll a természet erőinek, és lehet egy olyan szűk vásárlócsoport, amelyiknek pont ez a termék pótol hiányt. Ha hozzávesszük a villámgyors navigációt, a jó üzemidőt cserélhető teleppel és az ajándék, extra védelmet nyújtó tokot a ceruzával, akad érv mellette is. Ennyi pénzért a Full HD kijelző, egy erősebb rendszerchip, több RAM és jobb kamerák elvárhatók lennének hagyományos táblagépnél, de a Tab Active nyilván más kategória, tulajdonképpen nincs igazi konkurense. Épp ezért úgy gondoljuk, hogy megérdemel egy vékony tetszett plecsnit, még akkor is, ha nagyon drága.

Samsung Galaxy Tab Active

Bone123

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy Tab Active
Samsung Galaxy Tab Active Általános
Technológia WiFi only ill. WiFi + LTE
Méret 213,1 x 126,2 x 9,7 milliméter
Tömeg 393 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 8 hüvelyk
Kijelző felbontása 800 x 1280 pixel (189 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Sanpdragon 400 (MSM8926)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/2100 MHz
LTE 800/1800/2600 Mhz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat) + TouchWiz
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Galaxy Apps, Jegyzet, S Tervező, Súgó, Smart Tutor
Multimédia
Fő kamera 3,15 megapixel, autofókusz, ledes villanó
Másodlagos kamera 1,2 megapixel
Videófelvétel 720p
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 4450 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő 11 óra (2G) / 31 óra (3G)
Zenelejátszási idő 128 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, IP67-es por- és vízállóság, 1,2 méterig üzésállóság

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy Tab 4 7.0 - hetesek felese

    A dél-koreai gyártó újabb tablettel rukkolt elő, ennek már jól áll a Samsung által kifundált formaterv, van benne egy négymagos processzor, de az ára nem túl vonzó.

Hirdetés