Samsung G810 - robosztus

Kamera

A mobiltelefonokban található kamerák létjogosultságát taglaló cikkünkben az előd G800 kameráját alaposan kiveséztük, úgyhogy nagyon kíváncsi voltam, hogy mit nyújt a Symbianos verzióban található, hasonló paraméterekkel büszkélkedő képérzékelő. Nos, teljesen meg vagyok elégedve, egyértelműen látszik a fejlődés.

A fizikai paraméterek nem változtak: 5 megapixeles érzékelő, háromszoros optikai zoom, Xenon vaku. A legnagyobb elérhető felbontás fotóknál 2560 x 1920, videóknál pedig 640 x 480 pixel. A camcorder képességeit szemléltető tesztvideó ide kattintva tölthető le (9 MB, mp4 formátum).

Fotózás előtt rendkívül sok dolgot piszkálhatunk. Az érzékenység ISO 50 és ISO 800 között állítható, a JPEG-tömörítés három lépcsős, van szoftveres képstabilizátor, arcfelismerő fókusz, a vakunál választhatunk elővillantásos módot is a vörös szemek elkerülése végett. Felvételi módokból tizenhárom darab van, a fénymérés lehet mátrix, középre súlyozott és spot. A G810-zel panorámafelvételt is készíthetünk, sorozatfelvételre viszont csak VGA felbontásban van lehetőségünk. Az expozíció-korrekció mértéke +/- 2 fényérték, 0,5-es lépésekben lépkedhetünk. A Symbianos telefonok többségéhez hasonlóan itt is állíthatunk a vonalélességen, a zárhangot kikapcsolhatjuk. Lehetőség van a dinamikatartomány szoftveres növelésére, a hatásfok kérdéses, szerintem rosszat tesz a képek minőségének. A képek szinte kivétel nélkül 2 MB-nál is nagyobb méretűek.

A G810-zel készített fényképek kiváló minőségűek. A zajszűrés minimális, ennél fogva ugyan alacsony érzékenység mellett is látható némi képzaj, de nem jelentős mértékű. Nagylátószögű állásban megfigyelhető némi peremsötétedés, a vonalélesség viszont kiváló. Tele állásban előbbi jelenség nem figyelhető meg, ellenben az elkészült felvételek sokkal lágyabbak és a zajszint is megnő - valószínűleg a gép ilyenkor feljebb tolja az érzékenységet, mivel az optika fényereje maximális zoom mellett mindössze 1:6.8. A makrófelvételek minősége kiváló, éjszaka is jó képeket csinál a masina, a Xenon villanó viszont kiábrándító. Azonos helyzetekben más-más erősséggel működik, néha túl, néha pedig alulexponálja a felvételeket - az utolsó két tesztfotón megfigyelhető a jelenség. Örömteli viszont, hogy gyenge fényviszonyok között AF segédfény könnyíti meg a fókuszálást.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés