Samsung D510 - redesign

Külső

Annak idején a Samsung D500 óriási sikert aratott. Megjelenése után rögtön ott feketéllett a plázacicák és a komoly cégvezetők fülénél. Annak ellenére, hogy meglehetősen drága volt, mégis divat lett belőle (ennél a kategóriánál nem járja a tömegtelefon kifejezés). A jó paraméterek mellett a valódi sármja a külseje volt. Az üzletembereknek elég komoly, mert fekete, a cicáknak meg elég cuki, mert csuszis, azaz szétcsúsztatható. Biztosra vehettük, hogy lesz folytatás. Lett is. Számunkra a D600 lett az, amely tényleg méltó utód volt, de kevesebben tudják, hogy a gyártó elkészült az akár javított változatnak is nevezhető D510-zel, amit az XXL GSM-től kaptunk tesztelésre.

A plasztikai műtét sikeres volt. A szeretett modell egy milliméterrel vékonyabb lett, és hármat a szélességéből is vesztett. Nem csak papíron lett könnyebb, tényleg kicsit lefogyott. A kamera a D600-hoz hasonlóan átkerült a hátlapra, és bár nincs mobilfény, akkora tükröt kapott a telefon, hogy simán kitehető lenne egy nehezen belátható kereszteződésbe. Lehet, hogy így könnyebben sebezhető az optika, de nekem kifejezetten nem tetszett a D500-on, ahogy a kamera olyan esetlenül volt ráerőszakolva a felső rész hátuljára. De hát kinek a pap, kinek a papné. A hangerőgombok, a kamera gyorsgombja maradt a helyén, akárcsak a headset csatlakozója, amely elegánsan egy kis ajtóval csukható be. Újdonság, és az egyik lényegi különbség az elődhöz képest, hogy az infra helyén egy MicroSD feliratú kis gumicsík van, maga alatt rejtve a slotot. Bizony, ez a modell már bővíthető.

Az előlap is változott, bár ez a legkevesebbet. Az tavalyi CeBIT-es kiadványokban még egy ezüst-fekete változat szerepelt, tesztalanyunk viszont a sokkal stílusosabb, teljesen fekete modell. A szétcsúszást mechanika segíti, tényleg olyan, mint kés a vajban, nem lehet rá panasz. Ráadásul a kijelző alatti peremben gumicsík nélkül is könnyen megkapaszkodhatunk. A négyirányú gombokat végre nem nyomták be a tervezők annyira a kijelző alá, úgyhogy a felfelé irány is kiválóan használható. Ugyanez elmondható az összes előlapi gombról, kényelmesek. Nem ilyen rózsás a helyzet a számbillentyűk esetében. A dizájn oltárán áldoztattak fel, úgyhogy SMS-t csak óvatosan!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés