Motorola DEFY - ez aztán döfi!

Bevezető, tartozékok

Jómagam nem tartozom a strapatelefonok felhasználói körébe. A saját mobiljaimra mindig vigyázok, régebbi készülékeim 1,5-2 éves használat után is tökéletes állapotban kerültek új gazdájukhoz. Sokunkkal egyezően azért sem érzem magamhoz közelinek az ilyen készülékeket, mert gyakorlatilag mindegyikük vagy otrombán néz ki vagy buta, mint a tök, esetleg a kettő együtt. Nemrég volt nálam a Sonim XP2.10 Spirit, ami leginkább rettenetes ellenálló képességével győzött meg (és az igazi kemény próba még hátravan neki). Ezen felül a családban volt régen egy Siemens M35i, ami a maga korában egész jópofa cucc volt.

Motorola DEFY
[+]

Még sorolhatnám példának a Nokia, a Siemens, az Ericsson, majd később a Sony Ericsson által gyártott hasonló telefonokat, azonban a csúnyaság és/vagy kicsi tudás mindegyiküket gyötörte. Ha jobban elgondolkodunk ezen, illetve elolvassuk a fórumokon lévő hozzászólásokat, talán nem is a csúnyaság a főbb probléma. Elvégre egy, az átlagnál masszívabb mobil egyik fontos alkotórésze a masszív anyagokból épített burkolat, ami rögtön meghatározza a külső megjelenést. Sokkal többen panaszkodnak arra, hogy például miért nincs az ilyen mobilokban GPS vagy iránytű vagy bármi olyan extra, ami a célközönségnek valóban hasznos lenne. A Motorola kiválóan felismerte ezt a rést és lecsapott a kínálkozó lehetőségre.

Motorola DEFY
[+]

A hagyományos dobozos kép és beszámoló ezúttal elmarad, mivel a telefont egy Motorola feliratos borítékban nyújtották át nekem, mindennemű tartozék nélkül. Nyilván az alapcsomagban lesz egy hálózati töltő, egy adatkábel, meg egy sztereó headset is. Memóriakártyából elvileg egy 2 GB-os jár majd hozzá, ami jól jöhet, mert bár a belső tárhely 1 gigánál is több, de bizonyos funkciók (pl. a kamera) nem is működnek, amíg nem teszünk bele kártyát.

Motorola DEFY
[+]

Külső

A külső boncolgatása előtt pár szót ejtenék arról, hogy a DEFY mennyire strapamobil. Konkrétan IP67 szabványú védettséget élvez, ez azt jelenti, hogy többek között legalább fél órát kibír egy méter mély vízben. Azt tegyük hozzá, hogy mivel katonai szabványokra nem hitelesítették, így bizonyosan kevesebbet bír ki, mint a Sonim Spirit, ám annál sokkal többet, mint ami egy hagyományos mobilt már kivégezne (aki kicsit többre kíváncsi, olvassa el a Sonim tesztjénél). A legszebb az egészben az, amikor kézbe vesszük. Ugyanis ezen a telefonon nyoma sincs a ronda, vastag, bumfordi erősítéseknek és szinte már kompaktnak is mondható. 118 grammos súlyával a zsebünket se húzza le, nem is vastag, tehát látványra és fogásra szinte teljesen normális képet fest. Külsejét tekintve is korrekt, strapamobilok között pedig egyenesen szépnek is mondható. Egyedül az oldalsó torx csavarok és a gumiszerű hátsó jelzi, hogy masszívabb szerkezettel van dolgunk. Egyébként az anyaghasználat teljesen jó és jól össze is van szerelve, ami jelen esetben főleg fontos.

Motorola DEFY
[+]

Az előlap jelentős részét az érintőkijelző uralja, ami méretét tekintve pont ideálisnak mondható. 3,7”-os képátlójával és a hozzá tartozó 480x854 pixeles (FWVGA) felbontással, illetve 16 millió színnel igazán remek választás. Éles, tiszta kép, szép színek, és még napfényben is olvasható marad. Természetesen kapacitív érzékeléssel és multi-touch képességgel is rendelkezik. A bónusz pedig a Gorilla Glass, a szupererős üveglap, ami az egészet védi. Meg se kottyan neki, ha hozzácsapkodjuk mondjuk egy asztallap sarkához vagy egy fém kilincshez, ilyesmi egy átlag mobilnál eszünkbe sem jutna. A kijelző fölé kerültek a szenzorok, konkrétan a fényérzékelő, a távolságérzékelő és egy apró LED, ami a különféle eseményeknél villog (pl. új üzenet). Kapunk egy apró hangszórót is, ami mérete ellenére hangosan és nagyon jól közvetíti a vonal túlsó végén lévő hangját. Ebben a kettős mikrofonon alapuló aktív zajszűrés és a Motorola saját, CrystalTalk megoldása is segíti. Ez utóbbi működését a menüben szabályozhatjuk. Alulra került az Android szokványos négy gombja, szintén kapacitív érintős formában.

Motorola DEFY
[+]

A hátlap egész szolid, nincsenek feltűnő fémcsavarok és hasonlók. Helyette egy szimpla csúszópöcök rögzíti az akkufedelet. Ez nem tűnik olyan masszívnak, mint a fémcsavar, ellenben sokkal gyorsabban és mindenféle segédeszköz nélkül nyitható. Az alatta lévő nyílás rejti a kihangosító hangszórót. Szerencsére ez asztalra téve nem némul el, a homokban meg már úgyis mindegy. Középen egy szolid Motorola jel, felül pedig a csicsáktól mentes kamera, meg a LED villanó terül el. Az aprócska lyuk pedig nem szellőző, hanem itt van a másodlagos mikrofon (és valószínűleg a kamera is ezt használja videózásnál).

Motorola DEFY
[+]

Az alsó él totál üres, felül viszont két dolgot is találunk. Az egyik a bekapcsoló, a másik pedig a 3,5-es jack. Utóbbit egy kihajtható gumifedél védi a víztől. Ezt lehetett volna kissé ügyesebben is megoldani, mert nem tűnik annyira masszívnak és ha leszakad, máris sérül a védettség. A bekapcsoló meg nekem kissé zavaró volt, hogy nem valamelyik szélen, hanem szinte középen helyezkedik el, meg kicsit süllyesztett. A jobb oldalon csupán a hangerőszabályzóra lelünk, aztán a baloldalán egy újabb gumifedélbe botlunk. Ez rejti a microUSB-t, és itt már ügyesebb megoldást alkalmaztak.

Hardver, operációs rendszer

Mindenekelőtt tisztázzuk, hogy a hozzánk került példány elvileg nem teljesen végleges változat, sem hardver, sem pedig szoftver szempontjából. Én ebből inkább csak a szoftver oldalon éreztem egy keveset, de erről majd később. A Motorola szerencsére nem csupán a burkolatot tervezte elég erősre, hanem normális vasat pakolt alá. Nem a csúcskategóriával akartak versenyezni, ezért is esett a választásuk a Cortex A8 magos TI OMAP 3610 processzorra, ami 800 MHz-en pörög. Ehhez hozzácsaptak 512 MB RAM-ot, egy PowerVR SGX530 3D grafikus gyorsítót, meg 2 GB ROM-ot. Ez egy jó csomagnak bizonyult, mert prototípus ide vagy oda, nagyon korrekt sebességgel dolgozik a DEFY. A jókora mennyiségű RAM miatt akár 8-10 komolyabb program futása sem gond egyszerre, a menü és az animációk gyorsak, fagyás egyszer sem volt, akadás is csak néhány alkalommal és csupán pillanatokra.

Motorola DEFY

Az erős hardveren kényelmesen érzi magát az Android, annak is a 2.1 update1 verziója. Gyorsan jelzem is, hogy lesz 2.2-es frissítés rá, amivel még gyorsabb és jobb lesz. Már így sem nagyon tudok panaszkodni rá, az Androidot olvasóinknak nem nagyon kell bemutatni. Ráadásként jelen esetben megkapjuk a Motorola által módosított felületet, ami nem csupán a főképernyő(ke)t alakítja át, hanem más extrákat is tartogat, de haladjunk sorban. Főképernyőből hét darabunk van, ezekre bőséggel szórhatjuk ki a különféle widgeteket, parancsikonokat, ahogy azt már megszokhattuk. Jópofa, hogy képernyőváltáskor megjelenik egy sáv, ahol rögtön látjuk, hányadik kijelzőn járunk és gyorsan át is ugorhatunk bármelyikre, nem kell végiglépkedni. A Home gombbal bármikor visszajuthatunk az alapértelmezett középső képernyőre.

Motorola DEFY

Az alsó sávon három virtuális gombot láthatunk, a bal visz a tárcsázóba, a jobb a névjegyzékbe, a középső pedig a főmenüt nyitja meg. Kapunk Motorolás widgeteket is, melyekkel például gyorsan bekapcsolható a Bluetooth vagy a WiFi, illetve van többek között óra, naptár, jegyzetelő, időjárásjelző vagy kontakt widget is. Ez például nem csak arra jó, hogy azonnal felhívhassunk valakit vagy SMS-t küldjünk neki, hanem ha az illető fent van Facebookon, akkor az ottani üzenetei is megjelennek valós időben. Ráadásként ezek az extra widgetek még át is méretezhetők, tehát ha kell, akkor kevesebb információval, de kisebb helyen is elférnek vagy fordítva. Maga a főmenü változatlan maradt, a további újdonságokról és hozzáadott extrákról a következő oldalakon ejtek szót, de addig is íme egy videó a rendszerről, bónuszként egy rögtönzött kis „kínzással” egybekötve:

Alapfunkciók

A DEFY telefonkönyve kicsit spécibb, ugyanis egyből kettő van belőle. A tárcsázóból is elérhető verzió csak a nevek közti böngészésre és telefonálásra szolgál. Innen viszont észrevétlenül tudunk átugrani a Motorola-féle telefonkönyvre, ahol már szerkeszteni és létrehozni is van lehetőség. Természetesen egy névhez bőséges mennyiségű adatot tárolhatunk, legyen az szám, e-mail, postacím, jegyzet vagy más, a kapacitás meg korlátlan. Itt ütköztem a nem végleges szoftver egyik hibájába, ugyanis a Facebookkal nem tudtam összekötni a kontaktokat, de maga a lehetőség amúgy adott.

Motorola DEFY

Üzenetkezelésben sem lesz okunk panaszkodni. Az SMS-ek chates nézetben tárulnak elénk, szövegbevitelre pedig több lehetőségünk is van. A virtuális QWERTY adott (álló és fekvő nézetben is), de kétféle van, az egyik egy normál multi-touch változat, a másik pedig a Swype megoldást használja. Ezen az ujjunk felemelése nélkül vihetjük be a szavakat, csak ez az ékezetek miatt számunkra nem annyira hasznos.

Motorola DEFY

Az e-mail kliens bármivel működik, a POP3 és IMAP mellett az Exchange kapcsolat se gond neki. Van időzített lekérés, akármit küldhetünk és fogadhatunk mellékletként, mérethatár pedig nincs. Egy újabb szoftverhiba volt, hogy sajnos a dedikált Gmail kliens nem működött, hiába volt beállítva a fiók, az e-maileket nem tudtam megnézni. A naptár kiváló, beállítástól függően a Google-ból is behúzza a teendőket. Ébresztőből annyit csinálunk, amennyit akarunk, ismétlés, dallam, hangerő, jelzésmód, szundi, minden megvan. Kapunk még egy némileg extrázott számológépet, Gtalk, Facebook, MySpace és YouTube klienseket, meg egy Voice Dialer névre keresztelt hangvezérlő/hanghívó programot.

Adatkommunikáció, extra szoftverek

Ha adatátvitel, akkor bizony a DEFY ott van a szeren. Van egy négysávos GSM és egy kétsávos 3G modul benne, ezekhez tartozik a GRPS, EDGE, 3G és a HSPA, utóbbi lefelé 7,2 Mbit, felfelé pedig 2 Mbit sebességű. További lehetőség a WiFi, amiből nem csak a b és g, hanem az n szabványt is belerakták, ahogyan a DLNA-t is. A sornak még nincs vége, mert van Bluetooth is, ebből 2.1-es, sztereó verzió jutott, végül pedig a kábeles lehetőségekhez ott a szabványos microUSB. Ezen keresztül töltődik az akku, és üzemmódtól függően akár háttértárként is működhet a mobil. A hab a tortán, hogy a Motorola belerakta az internet megosztás opciót, ráadásul ez USB-n és Bluetooth-on is működik, WiFi-nél meg hotspotot kreálhatunk a készülékből, úgyhogy bárhol, bárkinek tudunk adni mobilnetet. Ezt egyébként a 2.2-es rendszer már alapból tudni fogja. A böngésző kiválóan működik, több ablakot is kezel, a multi-touch gyors és kényelmes, és ide is betettek egy kis pluszt. Belekalapálták a Flash Lite-ot, ezzel a beágyazott videók megjelennek és lejátszhatók az oldalakon. Ez nem egyezik a 2.2-ben alapból integrált teljes flash-el, a videók kissé akadozva mennek, bezzeg a reklámok remekül betöltődnek. Aki nem szereti, ki is kapcsolhatja, és ha felteszünk alternatív böngészőt (pl. Dolphin HD vagy Opera Mobile), akkor ott úgyse működik.

Motorola DEFY

Az extraként telepített szoftverek is mind kiválóan kiegészítik vagy bővítik a készülék tudását. Van itt egy Quickoffice, ami a dokumentumok olvasásához jön jól (az Adobe Readert meg tessék leszedni a Marketről), aztán itt a már emlegetett 3G Mobile Hotspot, ennek funkciója szerintem egyértelmű. Ugyanez igaz a DLNA és Media Share programokra, ezekkel könnyedén megnézhetjük például a fotókat egy DLNA-val ellátott tévén vagy laptopon. Van fájlkezelő is, de ez sajnos nem működött, furcsa mód a Quickoffice indult el helyette (ez volt a harmadik hiba). Sokat autózók fogják díjazni a Cardock nevű kis okosságot. Ez eltűnteti a normál főképernyőt és helyette óriási ikonokkal elérhetjük a legfontosabb opciókat (hívás, keresés, navigáció, zenelejátszó). Az egyik ikonhoz mi rendelhetünk hozzá bármilyen programot és még arra is ügyeltek, hogy legyen automatikus éjszakai mód, amikor más színeket használ a rendszer.

Motorola DEFY

A Facebook, MySpace és YouTube kliensek szokványosak, ám az Amazon Kindle már nem annyira. Ha van profilunk az Amazon oldalán, akkor itt be tudunk jelentkezni és máris lehet e-könyvet olvasni. A számítógéppel való összekötésre készült a Phone Portal. Ez messze az egyik legtutibb program, amit eddig láttam. WiFi-n vagy USB-n, mindenféle telepítés nélkül (USB-n azért kell a driver) hozzáférhetünk a telefon tartalmához. És mindehhez a program magáról a telefonról töltődik be, csak egy böngészőt kell elindítani, egyszerűen szuper. A szoftverek mellett okos beállításokkal is bővítették a rendszert. Ilyen a beépített adatforgalom figyelő, ami egyfelől számolja a mobilinternettel elhasznált biteket (sajnos csak egy hétre visszamenőleg mutatja a felhasználást), másfelől van egy korlátozó opciója. Ekkor a telefon több dologgal fogja vissza az adatforgalmazást, mint például kikapcsolja a fotófeltöltést a közösségi oldalakra. A másik érdekes dolog a teljesítmény profilok, melyek az akkumulátor merülését próbálják csökkenteni. Itt megadhatunk egy „csúcsidőn kívüli” időszakot (pl. este 10-től reggel 5-ig), és beállíthatjuk, hogy egy bizonyos készenléti idő után automatikusan megszakítson minden adatátvitelt. Végül két kis apróság a végére. Ha bejövő híváskor kétszer rákoppintunk a kijelzőre, lenémul a csörgés. Ha pedig kijelzővel lefelé fordítjuk, akkor bármilyen riasztást elnémíthatunk.

Multimédia, GPS

Az eddigiek alapján a kamerát sem vehették félvállról a tervezés során, úgyhogy egy 5 megapixeles, autofókuszos, LED villanós egységet szedtek le a polcról. Itt mondjuk a szoftveres fejlesztők nem erőltették meg magukat. A felület ismerős lehet a Milestone-ból, egyszerűen használható. Viszont nem bántak túl bőséges kézzel a beállításokat illetően. Választhatunk felbontást, effektusokat, expozíciót, kikapcsolhatjuk a zárhangot, vannak különféle témamódok (makró, porté stb.) és szabályozhatjuk a LED működését. Hardveres gombunk nincs, talán a jobb védettség érdekében hagyták le, így a képernyőn kell exponálnunk, ami egyébként gyors művelet.

Motorola DEFY

Ha megnézzük a fotókat, amik elég rossz körülmények között, csepergő esőben (mert ezzel ugye lehet) készültek (és nem végleges szoftverrel), nem olyan rossz a helyzet. Érdekes, hogy a kép bizonyos helyeken egészen éles, máshol kissé elmosódott, de tudván azt, hogy nem végleges szoftver van rajta, nem szabad végleges következtetést levonni. Néha úgy tűnik, a fókusz kissé mellélő, a közeli dolgok élesek, a távoliak meg kevésbé, meg a részletek még lehetnének kevésbé mosottak, ez meg a tömörítésnél igényelhet finomítást. Ugyanakkor a sötétben készült LED-es makró kifejezetten jó lett. A videóban viszont nem sok kivetnivaló van. VGA felbontás 30 fps-el és korrekt hanggal, úgyhogy ha nem is HD, de bőven használható. Hogy mennyire, azt az itt letölthető tesztvideó demonstrálja, melyet egyébként esőben készítettem (kicsit furán néztek rám az esernyők és kapucnik alól).

Motorola DEFY

A Motorola lelkesedése nem fogyott el a zene területen sem. Eltűntették a gyári lejátszót és helyette egy Connected Music Player nevű szoftver pakoltak a helyére. Ez sokkal több, mint egy egyszerű zenelejátszó, de haladjunk szép sorban. A My Music alatt van maga a normál lejátszó rész. Itt szépen előadók, albumok alapján válogathatunk a dalok között. A háttérben futás nem is kérdéses, cover flow nézet nincs (ne bántsuk ezért), az albumképeket és a dalszövegeket pedig képes letölteni internetről. Igaz, ez kissé rapszodikusan működik, sokszor egy előadó több albumához is ugyanazt a képet szedte le. Fülest ugye nem kaptam hozzá, viszont ha már ott a 3,5-es jack, akkor előkaptam Sony XD100-as fülesem és elégedetten hümmögtem. A hangzás rendben van, főleg, ha a telefon beállítások közé rejtett hangszínszabályzót is bekapcsoljuk (csak gyáriak vannak). Kihangosítva nyilván gyengébben szól, hangereje van, mélyek nem igazán, viszont ha vízbe ejtjük, úgyis csöndben lesz egy időre. A következő rész a rádió, ráadásul ebből is kettő van. A hagyományos változat RDS-el rendelkezik, nagyon egyszerűen és gyorsan felprogramozható. Jól szól és az állomások között is 3D-s animációval válthatunk. Aki pedig nem a magyar rádióadókra vágyik, az rábökhet a SHOUTcast Radio menüre, ahol rengeteg internetes csatorna között választhat kedvére.

Motorola DEFY

Az igazi extrák még csak most jönnek és ezek mind ugyanazon szoftverben vannak. Van egy Music Video menü, itt kereshetünk YouTube-on (a videókat már a dedikált kliens játssza le). Aztán akad itt egy GoTV szolgáltatás, ahol négy „virtuális tévé” által kínált tematikus videó közül válogathatunk és nézhetjük meg ezeket. Jöhet a következő fül, ami a TuneWiki közösségé. Itt kereshetünk dalokat (számcím, előadó vagy szöveg alapján), megnézhetjük a pillanatnyi top50-es listákat, a legkedveltebb Facebook és Twitter válogatásokat, és még azt is, hogy a világ bizonyos pontjain épp mik a legkedveltebb zenék. Végül az utolsó opció a SoundHound, ami nem más, mint egy zenefelismerő szolgáltatás. Elég csak egy hangszóró elé tartani a készüléket, az rögzít egy részletet, elküldi a szervernek és pár másodperc múlva látjuk az eredményt, akár albumképpel is. Még a vásárlásra is lehetőségünk lenne, de nekem rögtön kidobta a hibaüzenetet, hogy Magyarországról ez a szolgáltatás nem elérhető. Azt hiszem, nem sok telefonban van ilyen komplex zenei szolgáltatás kínálat, úgyhogy a DEFY itt is kiválóan vizsgázik.

Motorola DEFY

A galéria főképernyője kicsit más lett, mint amit mondjuk a Milestone-on láthattunk, viszont fekvő nézetben 3D cover flow-ban görgethetjük a képeket. A nagyítás a multi-touch miatt igazán egyszerű és bár a videóban úgy tűnhet, kicsit akadozik, ez biztosan a szoftver hibája, mivel a Galaxy S-ben látott galériát is kipróbáltam rajta és az sokkal gyorsabban működött. A Facebook, MySpace és YouTube kliensekre nem pazarolok szavakat, mert totál ugyanolyanok, mint bármelyik más Android okostelón. Ugyanez igaz a Marketre, de itt van egy kis érdekesség. Az alkalmazásoknál már külön lapon olvashatjuk a véleményeket és meghökkentő módon van lehetőség automatikus frissítésre, noha ez kizárólag a 2.2-től érhető el (mit hekkeltek ezek a Motorolás srácok?). Ezek után már csak a GPS van hátra, ami ugye alaptartozék. Navigációs szoftvert gyárilag nem kapunk, addig is használhatjuk a Google Maps-ot, bár a navigálós része hazánkban nem működik. A Maps is villámgyors, a GPS vevőt több programmal is megnéztem, nagyon gyorsan talál pozíciót és azt tartja is, tehát már csak a megfelelő szoftver (mondjuk Navigon, Ndrive, Sygic) kiválasztása marad nekünk.

Üzemidő, összegzés

Kritikus ponthoz érkeztünk, amitől napjaink okostelefonjai rettegnek. Hiába a hatalmas tudás, ha a gyenge akku miatt estére már rohannunk kell a konnektor felé. És igen, a DEFY még itt sem bukik el. A relatíve kompakt házba egy igen erős, 1540 mAh-s telepet préseltek be. Mindezzel nekem simán elbírt két napot, mindezt kb. fél óra telefonálás, kb. 2-2,5 óra zenehallgatás, fél óra LED zseblámpázás, játék (Angry Bird ezerrel), böngészés WiFi-n és HSDPA-n vegyesen, e-mail szinkronizálás mellett. Ez azt jelenti, hogy igencsak terhelni kell, ha már első nap szeretnénk teljesen kimeríteni, de kicsit visszafogva a 2-3 nap egyáltalán nem lehetetlen.

Motorola DEFY
[+]

Értékelés: Motorola DEFY (MB525)
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 10 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya ?? pont
Hogyan értékelünk?

Összegzésnek szinte nem is kellene írnom semmit, a cikkből azt hiszem jól sejthető a végkövetkeztetés. A Motorola piszkosul eltalálta ezt a telefont. A Milestone-al megmutatták, hogy tudnak ők még telefont csinálni. Most meg itt a DEFY, ami nem csupán az első ütésálló Android okostelefon, hanem egy rendkívül jól megtervezett készülék. Tulajdonképpen az IP67 minősítés nélkül is egy abszolút remek okostelefon lenne, a strapabírósága meg felteszi az i-re a pontot. Kellően kompakt felépítés, korrekt és gyors hardver, szuper szoftver, és egyáltalán, gyakorlatilag egyetlen részébe sem lehet komolyabban belekötni. Mindent tud, amit egy okostelefonnak tudnia kell, és közben nem ijed meg egy kis víztől, portól, ütéstől. Mindehhez már csak egy nagyon jól eltalált ár kell majd, és még ha nem is aratnak rekordokat vele, a DEFY mindenképp egy kitűnő eszköz, aminek jelenleg semmilyen vetélytársa sincs. A strapabíróságról annyit, hogy a csap alatti lemosás meg se kottyant neki. A kijelző üvege karc nélkül megúszta az asztal sarkához és éléhez csapkodást (még a fém lábhoz is odaütöttem), és egy egyszeri, kőre való leejtést is csupán egy alig látható 2 mm-es karc jelezte a sarkán. Ezt a részt azonban jobban kivesézzük még, mert a DEFY visszatér majd hozzánk, hogy megmutassa, milyen kemény gyerek valójában. Addig is azonnal megkapja az ajánlott pecsétet, amit csak az ár választhat el a különösen ajánlottól.

Motorola DEFY

Rusi

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A készülék november közepétől kapható a Motoker Kft. boltjában

Specifikáció

Motorola DEFY (MB525)
Motorola DEFY Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 107 x 59 x 13,4 milliméter
Tömeg 118 gramm
Színvariációk fekete, fehér
Kijelző
Kijelző átlója 3,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 854 pixel
Kijelző típusa Kapacitív TFT érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória 512 MB RAM / 2048 MB ROM
Memória bővíthetősége microSDHC (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 7,2 Mbps / 2 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő van
Alapfunkciók
Profilok csak néma
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés gyárilag nincs
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 2.1 + MOTOBLUR UI
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok gyárilag nincs
Valutakonverter gyárilag nincs
Extra szoftverek 3G Mobile Hotspot, Connected Music Player, Cardock, DLNA, Facebook, AccuWeather widget, File Manager, Amazon Kindle, Media Share, MySpace, Phone Portal, QuickOffice, Voice Dialer, YouTube
Multimédia
Fő kamera 5 megapixeles, autofókuszos
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel van (640 x 480 pixel)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van (csak gyári)
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 1540 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 240 óra
Beszélgetési idő 6 óra 40 perc
Egyebek
IP67 szabvány szerinti burkolat, ütés-, por- és vízálló kialakítás, Gorilla Glass kijelző, 3,5 mm-es audio kimenet, MOTOBLUR felület és widgetek, CrystalTalk zajszűrés másodlagos mikrofonnal, Flash Lite 3.1 böngésző plugin, USB és Bluetooth tethering, WiFi hotspot, akkumulátor és adatforgalom használati profilok

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés