Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Fagyi #1395 üzenetére

    Mondjuk azért egy biztonságos, jelszavas távoli elérést megnéznék a ZyXEL-től. Bizonyám, ami nem nyit hatvanféle port forwardot a világ felé, nem teszi ki a telnetet csak úgy, nem self-signed, hanem megbízható tanúsítványkibocsátótól (Let's encrypt, mivel az teljesen ingyenes) szedi a kulcsot, s szükség esetén frissíti, hogy az adataim ténylegesen titkosítva menjenek át. FFp alól legfrissebb Apache föl, s olyan szabadságod van, hogy bármit feltelepíthetsz, amivel a NAS nem rendelkezik alapból. :) Vagy egy egyszerűbb megoldás, a VPN telepítése ([link]). Ezek mind biztonságosabbak, mint a gyári myZyXELCloud-nak, vagy minek keresztelt "cloud" megoldás. Érthetetlenül állok azelőtt, hogy 2018-ban valaki kienged FTP-t (semmi titkosítás) fail2ban/netfilter védelem nélkül... :Y És ezt a NAS-ok gyári kernele nem is támogatja, mert a ZyXEL kiszedte (legalábbis a korábbi szériákon biztosan).

    Lehet arra számítani, hogy nem próbálkozik be senki egy mezei lakossági user NAS-án, de ki tudja. A scannerek fejlődnek.

    Ffp is nem túl régóta megy stabilan.

    Na az meg egyenesen röhejes szerintem. Úgy megírni a webes felületet, hogy összeomoljon, ha a csomagban nincsen port megadva... Én a dev helyében nem vagdosnék, hanem dinamikusan matchelnék a keresett adatokra. Sajnos nem foglalkoznak vele, mert jóvanazúgy. Már az is nagy előrelépés, hogy lecserélték a design-t. :)

    Nem értelmetlen kötekedésből írom ezeket, mert én is nagy ZyXEL fan vagyok (bár én nagyjából csak a hardvert használom :D), de az tény, hogy FFp-nek ott kezdődik a létjogosultsága, amikor a gyári rendszerrel már nem megoldható az okosítás. Ilyenkor jól jön egy plusz réteg. Ha esetleg webkamera szervert akarunk telepíteni, saját weboldalat hosztolni direkt domainről, módosítani szeretnék a (akár a gyári) TM beállításait (kérjen login-t eléréskor), vagy szeretnénk kibontani egy oda-vissza zipelt "linux disztrót", akkor bizony az FFp felé kell kacsintanunk. :D Rengeteg dolgot tudnék még felsorolni. Így még mindig van haszna a jó öreg FFp-nek!

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák