Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrbii

    tag

    válasz kelzsoca #4142 üzenetére

    Most ez komoly? :)

    De nem úgy van, hogy a svéd exe átírta a verziószámot nagyra. Ha erre akarom a T-s gen2-esítőt ráküldeni, ami csinálna egy gyári 2.2-est a helyes verzióval, állítólag az történik, hogy le se fut a T-s exe, mert berosál a nagyobb verziószámtól, és megmakacsolja magát. Nem próbáltam meg semmilyen módszert, csak olvastam itt úgy nagyvonalakban a múltkorában, mikor volt erről szó.

    Na meg nem vagyok a gányolás híve. Most igazából két eset van:

    1.
    ClockWorkmod-dal csinálok egy teljes backupot, SD-kártya azonnal ki, telefon bekapcsol, adataimat kigyomlálom, elviszem az E-Care-be, szigorúan kártya nélkül (így nem történik írási művelet a FAT és az ext3 partíciójára sem). Elvégzik a cserét, közben tesztelgetnek, az Androidom már korántsem az az érintetlen, jól beállított rendszer, hisz ki tudja mit állítgatnak stb. Hazahozom, SD-kártya be, ClockWorkmod-dal visszatöltöm a mentést, majd bebootoltatom a rendszert azzal az SD-vel, amire legutóbb a mentés idején volt írási/olvasási művelet. Ha jól gondolom, a telefon teljesen visszaáll a szerviz előtti állapotra, azaz onnan folytatódna a munkamenet, az Android pályafutása, mint a szerviz előtti utolsó kikapcsolás.

    2.
    Ledöbbenve hozzájutok ahhoz az infóhoz, hogy hogyan lehet mégiscsak garanciaképes készüléket varázsolni a pengéből, és érvényesíthetem a jótállást, amire jogosult vagyok a T-nél. Ha minden igaz, cserélnék.

    Akkor két kérdésem lenne az urakhoz. :D
    Az egyik, hogy a CW mentés mennyire precíz? Partíciószinten menti ki fájlba, és visszatöltés után pontosan az a telefon memóriáinak tartalma, mint backup előtt? Tehát pl. egy visszaállított rendszer nem lesz lassabb? Lehet hülyeség ez a felvetés, én magam is annak tartom, de mintha írta volna valaki itt még vagy 3/4 éve, hogy neki lassult. De lehet ez csak az a „barátjának a testvérének a feleségének az unokatestvérének az ismerőse láttott már olyat, akinek állítólag volt ilyen” tipikus esete. :DDD
    A másik kérdésem, hogy komolyan lehetséges a visszaállítás? El nem bírom képzelni, hogyan, ha a T-s exe állítólag leáll a modaco-s után.

    A telefonom előélete egyébként tiszta sikertörténet. Nagyon nagy szerencsém volt eddig vele, az egyik ismerősöm már a 3. ZTE-t nyúzza... Mindig elszállt rajta valami.
    Megvettem a telefont, gen1-es, de új kijelzős, amire még „pont nem volt ROM”. Rá pár napra (április 15 környéke) kijött Kelzsocától az új kijelzősöket is támogató svéd 4-es ROM. Azt használtam nagy megelégedéssel júniusig. Június végén gen2-esítettem a svéddel, de valamelyik egyedi partíciókiosztással, most nem is lényeg, melyik volt. Visszatettem ugyanezt a ROM-ot, hisz bevált. Azóta még jobb lett a telefon, az akkuidő nem túlzottan, de azért észrevehetően jobb lett. Térerővel eddig sem volt gond, azóta sincs. Azóta teszi a dolgát. De még egy pixelhiba sincs rajta, olyan hibátlan. Nem csoda, hogy a szívemhez nőtt...

    Olyanoktól félek például, hogy elviszem ebbe az E-Care-be, aztán mondjuk a szétszedés/összerakástól belemegy a kijelző mögé egy kiló por... Vagy ha kapnék egy újat, rossz helyen lenne rajta hibás pixel. Vagy csak rossz lenne a kijelzőjének a színárnyalata. Ahány Blade, annyiféle fényerő/kontraszt/színhőmérséklet... Az enyémnek nagyon szép, enyhén sárgás, olyan szemkímélő, hogy az nem igaz... Komolyan mondom, ha tudnám, hogy az E-Care 100%-osan végzi a dolgát, még ki is fizetném ezt az összeget, mint hogy belevágjak az ismeretlenbe. Pl. az ismerősöm 3. Blade-je esküszöm szemrontóbb, mint az enyém. Fehéres (nem ilyen sárgás sRGB-feeling) az egész kijelző, és túl kontrasztos az egész. Szinte vakít 50%-os fényerőn.

    Nem tudom még, melyik utat választom. Talán a hangszórócserést… Az biztos. Ettől eltekintve azért le tudnátok írni, hogyan lehetséges a lehetetlen? Azaz gyáriba visszahozni egy svéd exe után… Ez nekem teljességgel lehetetlennek tűnik most.

    Köszönök mindent.

Új hozzászólás Aktív témák