Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    nagyúr

    válasz gabor_01 #5950 üzenetére

    Nálam pl. nincs ilyen nagy merülgetés RJZEUXM Android 11 MIUI 12.0.1.0 alatt.

    A nearby share miatt volt folyamatos BLE scanning amit Battery Historian-al megtaláltam szépen és kigyomláltam és így kb. ennyi ami az Android 10 és 11 közt nálam különbség volt. Bár én csináltam pár extra dolgot amiket itt-ott a topikban el-elmondtam, pl. letiltottam azért jópár appot (Google Assistant, Google app maga, csomó beépített Xiaomi -de általam nem használt- termék, szóval) amit nem használok, pár szolgáltatást amit nem használok meg pl. Analytics, MSA, Joyuse, Hybrid, ésatöbbi' Xiaomi bloatware (root se kell, adb-vel a legtöbb sima), nem használom a Xiaomi cloud-ot se (csak a nyitás miatt kellett az account login), meg letiltottam mindent ami Bluetooth-t scan-t használ (nearby hülyeségek mindenhol, pl. settings - connection and sharing - nearby share meg pl. a teleofn alkalmazás(!), location-nél WLAN scan, BT scan), NFC csak akkor van bekapcsolva ha fizetek, nem fut a ShareMe, se a Mi Share, kikapcsoltam a printing-et is mert nem használom, nincs állandóra kapcsolva a Xiaomi cast marhasága se, telefon app-ban ki van kapcsolva a nearby, az assisted dial is, a caller ID & spam is, SMS appban az RCS ("chat funkció") nincs használva, a spam ott is ki van kapcsolva, nincs smart reply, semmi ami miatt netet kellene használnia (mobilnetet el is vettem a telefontól meg az SMS app-tól is). Az összes MIUI recommendation meg reklám meg miegymás le van tiltogatva / ki van kapcsolgatva szépen, rendszerappok frissen vannak tartva, régió Szerbia amúgy is, oda nincs igazán target.. Security app-ban minden is ki van kapcsolva ami automatikus lehet és futogatni akar, se automatikus, képernyőzárás utáni cache clean nincs (a világ legértelmetlenebb funkciója Android-ra), se boost, se akkukímélő mód nincs bekapcsolva (az ultra se). Egy marék app viszont lakatra van téve autostart-al (a kanossza eljárva..), mint pl. a Messenger, a GMail, a Life360.. igen, pl. használunk Life360-at ami konstans néz és riportál helyzetmeghatározást GPS és Google location accuracy-vel (cellainfó, nincs WLAN scan, se BT scan). A fényerő 90+% napközben mindig, délután kicsit lentebb veszem, estére olyan 60% körülre. 3 naponta csinál mentést a Super Backup & Restore, de a Google is szinkronizál mindent is + Google backup-ot is beállítottam.. van fent FB Messenger, van fent Telegram is. Csak pl. hetente / kéthetente én csinálok egy csomagoptimalizálást.. ehhez még root se kell, én pl. ha úgy van kedvem estére töltőre teszem és a készüléken futtatom le, bekapcsolom a wireless adb-t és LADB-ben lemegy mire lemegy, reggelre meg ott a készülék feltöltve, optimalizálva.

    Emellett a felhasználás és beállítás mellett most 64%-on van az akku, 3h 10m SoT van épp regisztrálva (ami ugye a legkevésbé sem mérvadó amíg nem ismered a felhasználás módját). Ennél a Xiaomi.EU RJZEUXM szerintem még jóval jobb is ugyanezzel a felhasználással / beállítással, és mindezt úgy, hogy a gyári kernel -mint említettem- le se megy a CPU minium freq.-re ami 300MHz mert a kernelben a minfreq 576, a Xiaomi.EU ROM-ban is, szóval a screen-off és|vagy screen-on alacsony terhelésű fogyasztás is lehetne jobb. Na, sorry, wall-of-text lett megint, csak ennyit akartam mondani, kérem kapcsolja ki.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák