Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DualCoreWin

    csendes tag

    Nekem sajnos nem jött be. TP Link C60-ast akartam kiváltani vele. Messzire - egy lépcsőházzal odébb és három emelettel lejjebb - kell a jelet eljuttatni. Ahhoz, hogy ez megfelelő minőségben - sebességgel - történhessen, a csatorna sávszélességet 20 MHz-ről 40-re kellett átállítani (20 MHz az alapérték). Ez nem minden routeren állítható. Éppen azért választottam ezt a Xiaomit, mert a YouTube-on egy beállítást segítő videóban az látszott, hogy a csatorna sávszélesség ezen is beállítható. A videó ez év szeptemberi. Én december elején(!) vásároltam a router-t, újabb firmware van rajta, és ez NEM támogatja a csatorna sávszélesség beállítását, 20 MHz-et tud és kész. Így viszont az említett távolságban lévő wifi adapter csak 115 Mbit/s-os sebességre képes. A TP Link-kel 40MHz sávszélességen 240 Mbit/s volt (N szabvány: 2,4Ghz 300Mbit/s).

    A Xiaomi mellett szól viszont, hogy jóval stabilabb jelet szolgáltat, és gigabites a vezetékes hálózati csatlakozása. Utóbbit nem tudom kihasználni - hol vagyunk még attól, ahol én lakom... A T-Comtól kapott modem sem gigabites. :((( Így hát visszaszereltem a TP Linket :-(

    Lehet aztán, hogy az egész a távolvégen levő "no name" - ComFast márkájú - wifi adapter hibája. :F

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.

Új hozzászólás Aktív témák