Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mszl

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy két Routerboard tanácsra, tapasztaltra lenne szükségem.
    RB493G mikrotik lapon. Most egy RB52Hn 2,4 Ghz wifi G/N-el, már megvan a párja is ami csak G-n szórna a pár régi de használatban lévő telónak, ha ezek kikopnak az év végéig akkor 5Ghz-re állítanám a laptopok miatt, így N lenne 2,4 és 5Ghz-en is.

    Mennyire terhelné le a lapot ha beállítanám rajta a transparens proxyt egyszerre 3-4 gépet kellene csak kiszolgálnia 2 laptop egy asztali gép, és pár teló v. tablet, az usb-re kötött stickre v. egy olcsó SSD-re menne a proxy adat.
    Mekkora legyen a cache mérete?
    32GB elég lenne-e? (igen elfogadható áron lehet már beszerezni ilyen SSD-t, a fogyasztása miatt gondoltam rá.)

    Otthoni használatra , gyerkőcnek, asszonynak Facebook, Net, Youtube (ez azért nem menne a cache-be),stb...,
    Miként lehetne beállítani, hogy egy jövőbeli fejlesztés miatt a VOIP mindig kapjon nagy prioritást vagy állandó sávszélességet? Egyszerre 1 teló használná.

    Esetleg egy működő DDNS scriptre is fogadnék pár jó tanácsot, hogy melyik szolgáltató megbízható és melyik működik a mikrotikkel.
    OLvasgatva a fórumokon, találtam pár scriptet is esetleg valakinek még ötlete?

    Előre is köszönöm!
    Üdv. Laci

    (Ötleteket várok, nem várom el, hogy helyettem megcsinálja valaki :) ha igen akkor majd zsebbe nyúlok :Y , tanulgatom ismerkedek a technikával.)

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

Új hozzászólás Aktív témák