Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a1200

    aktív tag

    Az XP-nél most levettem min. 200, max. 300 MB-ra a lapozófile-t. Újraindítás után a kezdeti pagefile.sys 200 MB volt. Ennyi is maradt a 4. Mozilla összes lapjának a kinyitásáig. Amikor a 4. Mozillát kinyitottam, akkor felment 300 MB-ra. Most a szabad RAM 150 MB körül van (össz. RAM 3 GB). Winamp kinyitása után 135 MB körül van a szabad RAM.

    A Mozilláimban sorban ennyi lap van kinyitva: 30, 50, 31, 21, össz. 132.
    Egyenletesebben kéne elosztanom a terhelést, az 50 lapos a prohardver fórumlapok, és egyéb linkelt infók miatt ilyen sok. Ez csak átmeneti állapot.
    Mindenütt adblock van. A flashblokk le van tiltva, mert sok helyre kell, youtube, stb.

    A lapokat mindenütt tab mix plus mozilla kiegészítővel kezelem 2-3 sorban, 1 sorban max. 20 lap van. Nincs lapsorgörgetés.
    A feladatkezelőben nem lehet megkülönböztetni hogy melyik Mozilla folyamat melyik (mindegyik firefox.exe, 1 Mozilla van telepítve, csak 4 külön folyamatban futnak, mindhez külön gyorsítótár, beállítások, stb. tartozik), csak a kinyitott lapok számából lehetne kideríteni, több lap = több RAM foglalás. Amikor kinyitom mindet sorban, felírhatom hogy melyik melyik, de ez most nem fontos.

    A RAM foglalások: 750, 650, 550, 440 MB.
    A plugin containerek: 98, 63, 45, 43 MB.
    Az XP induláskor 500 MB körül foglal, a Winamp 40 MB-ot.
    A sok kis folyamat együtt még össz. kb. 90 MB.
    Ezek együtt össz. 3269 MB, ami több, mint 3 GB, kb. 3,2 GB.

    A feladatkezelő lapozófile-ja már nem 4, hanem 3 GB-ig van skálázva, a 100% = 3 GB, most 2,9 GB körül van.
    Olyan, mintha a lapozófile címszóval simán az összes RAM foglaltságot mutatná. Vagy nem?
    Itt a összes lefoglalt RAM 3050xyz - 3080xyz KB körül mozog, ami 2,99-3 GB.
    Ezekből az látszik, hogy már most kicsit többet foglalnak a kinyitott lapok a RAM-ban, mint 3 GB.
    Van egy 5. Mozilla folyamatom is, ebben is van kb. 20 lap, ezeket most nem is tudnám kinyitni, mert a lapozófile-ba sem tudná betenni azokat az adatokat, amik a RAM-ba már nem férnek be.
    Mi történne, ha kinyitnám az 5. Mozillát is? Összeomlás?
    Ha lenne 4-6 GB RAM-om, akkor maradhatna így a lapozófile beállítás. Vagy nem?
    De mivel csak 3 GB van, így vissza kéne állítanom a max.-ot kb. 500-1000 MB-ra.

    A mostani cuccom P5KPL-VM, E2180, 2+1 GB DDR2 800.

    Ezért gondolkodtam új DDR3, USB3, SATA3 lap + i3 CPU+ 1 db-ban 8 GB 1600 RAM vásárláson, de ez min. 72e-be kerülne, és minden más maradna a régi.
    ASRock B75 PRO3-M Intel LGA 1155 mATX 20e.
    Intel s1155 Core i3-3220 3,30GHz 35e.
    Corsair Vengeance DDR3 1600MHz 8GB 1 db-ban 17e.
    Ennél gyengébb lapot (később HDMI-s monitorra is váltani fogok, most CRT van, ezért kell a HDMI kimenet), CPU-t nem éri meg megvenni. 8 GB-nál kevesebb sem éri meg, ez meg egyben az igazi.

    Ugyanezzel a hardverrel kipróbáltam a W8 Ent. 90 naposat, ott 1 Mozillában 43 lap után 2,1 GB volt az össz. foglalt RAM. Itt csak kb. 80-100 lapot tudnék kinyitni 3 GB RAM-mal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák