Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #974 üzenetére

    Pontosan az ilyeneknek nagyon nehéz megfelelni....
    Egy személyes példa jut eszembe, mikor egyik ismerősöm megkért, mert vett OS nélkül egy laptopot....volt sulis MSDNAA hozzáférése, jogtiszta W7 és W8.1. Átjött hozzám, h segítsek neki feltelepíteni gépére az új OS-t. Még én erőltettem a korábbi előzmények alapján, h neked jó lesz a Win7, rakjuk fel azt, mert amolyan átlag felhasználó volt. De közbe mondogatta, h azért kíváncsi lenne a W8-ra is, én mondtam, h vannak ezek az xy előítéletek stb., neked inkább maradjon a 7-es. Aztán végül csak belekezdtünk a 8-as telepítésébe. Driverek támogatása mondhatni jó volt, az adott notebook-on, mert volt hozzá gyári Win7 driver DVD, de gyártó oldalán fent voltak a W8/8.1-hez való driverek is. Felkerült a rendszer, elsőre persze kicsit furcsállotta, de meglepődött, mikor egyből bejött az asztal, h ilyen felület is van benne, mert ő azt hitte, csak csempékből áll és mindent azon kell csinálni...Megmutattam neki, h a Start gombon jobb klikk nyom és ott is van leállítás, + fájlkezelő, vezérlőpult stb. Mondta, h régi Start menü, ahogy látja nincs, mondták is ezt neki korábban. Mondtam erre, ez ne legyen akadály, v egy csomó free alternatíva. Felraktam neki egy Classic Shellt, megmutattam neki a beállításait, hogyan tudja épp letiltani/ engedélyezni és Charms Bar és társait, ha épp nem akarja látni a Modern UI elemeit. Meglepődött, h ezt is lehet és eleve azon is, h ilyen könnyen lehet a rendszerbe tenni Start menüt tenni, mert neki azt mondták, h nem lehet, nincs benne, kész...
    Aztán kíváncsi volt rá, h xy programot, játékot fel lehet-e rá telepíteni, mert azt hallotta, h az új Windows-on jóformán nem megy semmi....szintén nagy ámulás volt, amikor felkerült minden és működött. Mondtam neki, h Aero Glass pótlására is van lehetőség, de neki az nem volt annyira fontos, Win7-en se szerette annyira, mondom akkor jó, ezt majd később megoldjuk, ha szükséges. Aztán kezdőképernyő használati lehetőségeit is megmutattam, hogyan tud program, mappa ikonokat kitűzni, meglepődött 1-1 elem innen milyen gyorsan elérhető onnan. Stb. stb. Megmutattam neki OblyTile programot is, amivel saját csempéket, rendszereszközöket tud kreálni, azon is volt ámulás.
    Aztán előkerült a Skype kérdése....mondta, h sokaktól azt hallotta, h a W8-ban csak az a szar metrós Skype van, ami nem olyan, mint az asztali. Mondtam, h ez akadály, mert ugyanúgy lehet rá telepíteni a hagyományos Skype-ot is, meglepődött...
    Szal CS beállítva neki, mondta is, h ez végülis olyan, mint a Win7, nem is annyira bonyolult stb. Ki mondta, h az, kérdeztem? Hát, mert ő úgy hallotta, azt mondták neki többen...
    Végül aztán, biztos, ami biztos alapon, felraktam neki dualboot megoldással a Win7-et is. Azóta is használja mind2 rendszert, de javarészt már inkább a 8-ason dolgozgat és nem zargat folyamatosan xy problémákkal... :)

    Ez csak egy példa és mondhatni elég szubjektív, másnál lehet nem lenne ennyire egyszerű a helyzet, de azért látszik, h sokak fejébe a különféle mítoszok révén rengeteg hülyeség bele van tömve és erre alapozva élből elutasít dolgokat...aztán meglepődik, mikor kipróbálja, h hoppá, lehet nem is minden úgy van... :DDD

Új hozzászólás Aktív témák