Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sidorovich

    senior tag

    válasz Doky586 #70948 üzenetére

    Köszönöm a tippeket. A Windows 10-es gyári UEFI-ben írta ki, működik róla a bootolás.

    Egyébként a problémám a következő, hátha tudtok segíteni:
    - adott egy 2016-os Dell Precision Tower 3620-os gép (i7 6700, 16GB RAM, HD 530 IGP, ST2000DM001-9YN164 2TB HDD)
    - szeretném ezt a gépet beüzemelni egy ismerősnek, kizárólag retro gamingre lenne használva offline a gép (2000-2005 játékok)
    - ezek a játékok Windows 10-en igen körülményesen működnek, már amelyik műlködésre bírható egyáltalán
    - éppen ezért felmerült bennem, hogy inkább Windows 7-et telepítenék a gépre, ahogy néztem a Dell oldalát, még támogatták a régebbi OS-t driverekkel

    Bárhogy is próbálkozom viszont, beletört a bicskám. Rufus-al csináltam bootolható pendriveot, MBR ráadásul, de a Win7 telepítő nem tud partícionálni, drivert hiányol:

    Ez azért furcsa, mert ügyeltem rá, hogy a "Secure boot" ki legyen kapcsolva és a pendrive alaplapi USB 2.0 porton legyen, de több porton is próbáltam. Próbálkoztam még BIOS-ban a HDD beállításaival, RAID-ról átállítottam AHCI-re, majd Off állásra, de mindegyik esetben ugyanez az eredmény. Egyszerűen nem tudom felpakolni a Win7-et, pedig ezen a gépen a Dell által hivatalosan támogatott OS elvileg. :U

    Pont emiatt próbálkoztam meg DVD-re írva is a telepítőt, de ilyenkor viszont a Win7 logónál akad meg a folyamat, nem megy tovább, csak "lefagy" hibajelzés nélkül. :F

    Előre is köszönöm a tippeket! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák