Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    válasz kertsa #3333 üzenetére

    Üdv!

    Pontosan mit szeretnél kikapcsolni? Mert gondolom ki akarsz kapcsolni. :)
    Nagyon óvatosan kell ezzel bánni, különben gubancok lehetnek.
    Ha kíváncsi vagy a szolgáltatásokra, akkor 2 mód van:
    1. Futtatás - msconfig.exe
    Itt a szolgáltatás fülön látni mindent, és bepipálhatod a Windows-szolgáltatások elrejtése gombot, akkor azon kívül fog látszani minden.
    Az automatikus Indítás fülön meg láthatod, hogy milyen programok indulnak el, itt vigyázz, gyakorlatilag a nem Win exe-ket lehet csak kilőni, különben gáz lesz. Olyanokat nem szabad, mint maga a Win, Hangkártya, USB, antivírus!

    De ki lehet kapcsolni pl. ezeket: Adobe, Google Chrome, Nero, QuickTime, és egyéb programokat, melyek ilyenkor általában az automatikus frissítéseket kapcsolja be az adott programnak a gép indulásakor, de inkább azt is manuálisan csinálom én, ennyi macerát megér, hogy tiszta legyen a kis memóriánk. :K
    (ettől még minden ilyen progi elindul, ha kell-azaz dupla katt :) )

    2. Futtatás- services.msc
    Na, ez itt mindent részletesen kiír, azt is, hogy mi miért van, elindul-e automatikusan, vagy nem...
    Amúgy én úgy szoktam, hogy itt a Windows Search Leállít, majd Indítás típusa: letiltva (minek szörcsögjön folyton a HDD?)
    Aztán Futtatás - dfrgui, itt meg az automatikus töredezettségmentesítőt kikapcsolni, majd én elindítom, ha akarom, és nem a Win programját. :)

    Hát most más nem jut eszembe. ha nem erre gondoltál, akkor elnézést, írd meg, hogy mit és miért! :K
    De amúgy tényleg vigyázni kell, mert komoly fejtörést is okozhatsz magadnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Új hozzászólás Aktív témák