Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #373 üzenetére

    Előfordulhat, hogy az oldal nem működik megfelelően, viszont ha van egy rendes telefonos alkalmazásod, amiben meg tudsz adni portot, MAC címet és IP címet, akkor mindig fog működni.
    Egyébként alvó állapotból persze hogy lehet, mivel ugye akkor gyakorlatilag készenléti állapotban van, a hibernált az más, azt én elengedném, viszont a kikapcsolt az érdekes, mert működnie kellene. A BIOS beállítások rendben vannak, illetve az eszközkezelőben a hálókártyánál be van pipálva, hogy az eszköz felébresztheti a számítógépet?
    Mert igazából ha ezek megvannak, akkor kikapcsolt állapotból is fel kell hogy ébredjen, elvégre ez a WoL lényege, nem az alvó vagy hibernált állapot, mert ugye kikapcsolva nincs szinte fogyasztása a gépnek, meg az az alap állapot úgymond ha nem használjunk, szóval muszáj működnie, főleg ha a beállítások és a driverek is rendben vannak, bár annyit hozzáfűznék amit az előző kollégához is, hogy találkoztam már olyannal, hogy az alaplap BIOS-a szarakodhat és amíg nincs lefrissítve legalább ugyan arra, addig nem akarja az igazat, illetve ugyan így érvényes Windows-ra is, ha instabil, akkor nem biztos hogy készenlétbe állítja az adaptert kikapcsolásnál, hanem szimplán kikapcsolja, így ugye nem tudja bekapcsolni a számítógépet, nálam eddig Win7, 8.1 esetén is előfordult, hogy mondjuk frissítés után nem működött a funkció, úgy hogy újra kellett telepíteni, Windows 10-nél még nem, bár csak 2 hónapja váltottam 8.1-ről, mikor meguntam hogy az erőforrás kezelés egyszerű hibáját még mindig nem sikerült a Microsoftnak kijavítani a 8.1 esetén, bár szerintem már szarnak rá, csak akkor azt nem tudom ilyen meg olyan frissítések minek érkeznek rá, na mindegy.
    Amúgy milyen géped van (pl. alaplap)? Mert van amelyik kikapcsolt állapotban nem támogatja, sajnos a WoL sem alap minden gép és hálókártya esetén, illetve egyes gyártók gépei esetén, mint pl. HP a WoL-t csak alaplapi kártyával tudod használni és bővítőkártyával már nem, illetve van hogy ezzel találkoztam már fordított esetben is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák