Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Doky586 #408 üzenetére

    Az más miatt van, hogy kikapcsolás után újra bekapcsol a gép, az a hálózati kártyák hibás adaptációja miatt van, az ASRock-os Intel-es alaplapi, ami jóval újabb annál amit használok, az egyik port ugyan ezt csinálja, de úgy, hogy volt hogy egy hónapig semmi baj sem volt vele, aztán minden kikapcsolás után bekapcsolta a gépet, de volt hogy véletlenszerűen, ezzel a régebbi Intel hardveres kártyával viszont ez eddig nem fordult elő úgy, hogy nincs bepipával a csak magic csomagos rész, szóval ez inkább hardver függő.

    Illetve a driveres részt azért mondtam, mert alapértelmezetten a Windows-os drivernél is ott van a felébresztési rész, de ott bármit pipálsz, vagy éppen kiszeded a pipát, akkor is kikapcsolja a kártyát, mert a buzi Intelnek van valami szerződése a Microsoft-al, hogy a régebbi kártyákhoz csak Windows-os driver legyen már, azzal meg ne lehessen használni a WOL-t, de mint mondtam, ez kijátszható egy kis ügyeskedéssel, mert sokaknak van régebbi WOL képes kártyájuk, főleg Intel, azonban a Windows miatt nem tudják használni a WOL funkciót és van hogy ezért nem is foglalkoznak a dologgal tovább, már múltkor én is majdnem így voltam vele, aztán úgy felbosszantott, hogy csak addig szórakoztam vele, amíg sikerült visszahozni :DDD

Új hozzászólás Aktív témák