Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Ha a "pro" csak ennyi, akkor nem voltál olyan szerencsés, hogy egy "igazi" jól megépített épített víz erejét (és halkságát!) megtapasztald, persze nem állítom, hogy ez a te hibád...

    A kontra hang, ár, teljesítmény: az árral senki nem fog vitatkozni itt, a másik kettővel kapcs. visszautalnék a "pro"-ellenérveimre. A félsz-bekezdés valós veszélyt jelent, bárki bármit mond, profi vízépítők is úsztattak el több 100 ezres konfigot-konfigokat (ált. deszka bánja először...) R.I.P.-felirattal, ez egy olyan játék, hogy "benne van a pakliban". Én"csak" egy 50 ezres deszkát temettem el eddig, de még így is azt mondom: nem bántam meg és maradok az épített víznél.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • ViZion

    félisten

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Hááát... érdekesek a tanulságaid. Sorban:
    Hangosabb, mint a léghűtés: akkor valami el van ott kefélve...
    Drága: ezt az elején is mondtuk, igen, ez ilyen játék. :K Amúgy pl. játékra egy PC még drágább, egy normális VGA ára több, mint egy konzolé... Haverom rallizott, szal ahhoz képest ez ingyen van. Igen, ezzel nyugtatom magam, de jah, drága. :(((
    Teljesítményt nem nyertem: ez a Te rendszered miatt van, ált. ez nem így van, bár a többségünk a csend és nem a teljesítmény miatt vizez.
    egy cső kinyílik: ezt le sem kellett volna írnod, főleg mérnökként. :N 15-50°C nem kihívás, nyomás sincs.
    karbantartás igény: van, de levegőset is fél évente fújattam, ezt meg 5-8 havonta szétkapom, pasztázok, vízcsere. Ez sem kötelező, lerakódásnak oka van, volt már mindenkinek, kipucol, örül. Van, aki évekig nem szedte szét a blokkjait...
    Nyilván ebbe is bele lehet ölni sok pénzt, időt és sok esetben már nem indokolt (új procik-kevés hő, nincs játék-nem kell brutál VGA, stb...). :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Weareus

    addikt

    válasz Fr3eWar #43373 üzenetére

    Számolni ezen a mesgyèn sokfélekèpp lehet (fiskális-anyagi keretekre értendően, persze, de...:))
    Nem tudom, mikor jött ki az Amiga 500, mondjuk én akkor cseppentem bele a "do it yourself" pc-építésbe és "tartásba", eh szóval nem ma volt... Azóta két-három generációs rátartással csúcs home pc konfigokban utazom-utaztam, az első csúcs vga-m 64 Mb rammal(!!!) 150 E Huf-ot kostált... Az utolsó (jelen) konfigom, pumpával, radival, csövekkel, fittingekkel, ssd-vel, procival, cf vga-val, kiszállítással áfával, sz'al all cuzamme (építés 2012...) 1,2 M Huf felett volt... Én kerestem meg rá, és nem vagyok "újgazdag" sem, de amikor átirányítottak ide a Hd 7970 topikból, és a helyi "referencia"-arcoktól (DigitXT, Zsömi, etc) releváns válaszokat kaptam a kérdéseimre, és beruháztam az ajánlott dolgokba (réztetős Laing D5, Mora, Tygon cső, Ek-Hk-blokkok, meg "fittingeken se spóroljunk, mer' egy lánc annyira erős"...), akkor történt meg a csoda: "porszívó" kikapcs, víz beszerel, pc újrajndít és ami fogad: CSEND. Hát... nekem ez volt a "nem mindegy". És ez a feeling olyan beleégős dolog, sz'al megmarad, Paksot sem azért hűtik vízzel, mer" az "óccsó", hanem azért, mert óccsó és jó. "A víz az Úr..." Óda vége...

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    fizikai alap dolog, hogy a vizes gépből nem lehet halkabbat építeni mint levegősből

    Engedtessék meg nekem, hogy belekössek, mert ez leírhatatlanul nem igaz. A vízhűtés előnye pont az, hogy a hő víz általi eltávolításával sokkal nagyobb hőleadó-felületeket lehet alkalmazni a hűtéshez, mint amennyit léghűtés esetén a rendelkezésre álló hely megenged. Szivattyúból lehet kani olyat, aminek gyakorlatilag elhanyagolható hangja van. Ha pedig elég merész vagy és van elég helyed, akkor próbálkozhatsz teljesen passzív hűtéssel, úgy pedig semmi hangja nincs a gépnek. Nem mellékesen megspórolod a méregdrága szivattyúk és FC blokkok árát. Amivel szívni fogsz az a megfelelő sorrend és az ehhez szükséges hely.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • DigitXT

    nagyúr

    válasz Fr3eWar #43407 üzenetére

    A saját konfigom, viszont idle állapotban halkabb volt légen mint vizen.
    Ebből viszont semmilyen következtetés nem vonható le, hogy mik a "végletes"
    lehetőségek a két különböző (amúgy annyira nem is!) hűtési módot használva.
    (Ahogy korábban írták, a passzív léghűtések is hőcsöveket alkalmaznak, hogy
    a hőt elvezessék a bordákra, így olyan sokban nem különböznek a vízhűtéstől:
    persze, nem használnak szivattyút.:D Teljesen igazad van, hogy egy rosszabb
    szivattyúval öntökönbökés a vízhűtés! Ill. kis büdzséből sem lehet tökéletes...)

    Én megértem, hogy kiszálltál: ha nincs feltétlenül szükséged rá, drága hobbi...
    Régen nekem "kellett", mert 1 szobában aludni is meg mellette "gépezni"...:F
    Voltak ritka idegesítő ventis megoldások, mondjuk csúcs VGA-k használatával.
    Most már nem kéne feltétlenül, de megtartom. Közel sincs vele annyi baj, mint
    amit felvázoltál. Az a kezdeti lelkesedés miatt van! Miután "kiélted magad"* jól
    elketyeg a rendszer különösebb hozzányúlás nélkül: a radit ritkán porszívózom.
    Amióta szívó módban mennek az FM181-ek, csak a porszűrőt kell takarítani, s
    ráér fél évente. Ha egyáltalán. Valószínűleg egy "léghűtő" is porosodik idővel.:B

    *: s miután ráköltöttél egy kisebb vagyont, amitől végre elégedett leszel vele.:D

    Amúgy nincsen itt semmiféle lavina.:) Eladod, eladod. Nincs ezzel baj...!:R
    Nem tudjuk együtt "nem csinálni", szóval a topik itt marad/az élet megy tovább.

    De amúgy jellemző, hogy lassan egy éve vettem az Aquaducot, s semmit nem
    csináltam vele, azon kívül, hogy részben átépítettem a gyárinál hatékonyabbra:
    ebből is látszik, hogy vannak értelmetlen költések, ami "mérnökileg érdekes"...
    De attól még nem profitábilis.:DDD Rájön az ember, hogy nincs szüksége rá...:D

    Szerk: nem az idle "tudás" egy jó vízhűtés mércéje, hanem a 500W+ "némán".

    Megjegyzem az már csak magyarázkodás, hogy "kellett", hiszen egy Reserator
    XT-t vettem elsőre, ami csak procit hűtött, és hangosabb volt a TRUE-nál. Ennyi!
    Szóval azt is megértem, hogy kipróbáltad/kipipáltad, ennyi. Bár azt tettem volna.

    [ Szerkesztve ]

    https://hardverapro.hu/apro/ibike_mono_adventure_3000w_sok_extraval_elado/friss.html

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fr3eWar #43407 üzenetére

    Semmi. Nem akarom megvágni, így meg túl szűkös. Nem tudom mit akarok/mi lenne a jó. Hobbit kéne váltani, de minden ismeretségem ehhez köt. Agyaltam a már emlegetett full-passzív vason is nem keveset, de oda tényleg necces nagy teljesítményű komponenseket bekötni. Egyedi blokkok kellenek meg ilyesmik, illetve nagyon sok helyet foglalna/nehéz lenne, ha úgy csinálnám, ahogy kigondoltam.

    Vannak ötleteim, amit még sehol nem láttam megvalósítva, viszont egy tényleg jó modba bele kéne locsolni egy második videókártya árát vízzel meg mindennel együtt, ami nagyon sok lóvé. Helyem/műhelyem sincs, ahol tevékenykedjek és napi 10 óra meló + 1 óra utazás mellett idő és energia se nagyon. Csak a szívemet fájdítom a modding logokkal, hogy másoknak mikre van ideje/ereje/lehetősége, mert neki nem kunszt a CNC vagy a jól felszerelt saját műhely. Aztán arra gondolok, hogy hagyni kéne az agyalást és egyszerűen elkezdeni lesz, ami lesz, de nagy gátló, ha az ember már előre tudja, hogy nem lesz/lehet elégedett a végeredménnyel.

    Egy szóval: Megrekedtem.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fr3eWar #43678 üzenetére

    Biztos gyakorolt. 2 hét múlva Péntek 13. ;]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Weareus

    addikt

    válasz Fr3eWar #50321 üzenetére

    Megint elszabtam, igazad van. :R

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés