- Kezdődik az új iPhone SE alkatrészeinek gyártása
- Telekom mobilszolgáltatások
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Xiaomi Mi 10T - erre vártunk idén
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Megérkezett Magyarországra a Galaxy A16 4G is
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
Új hozzászólás Aktív témák
-
lappy
őstag
Szünetmentes: igen működhet hiszen a 3 m lévő dugaljban csak a szünetmentesen keresztül lesz csak feszültség.
A betápláló részhez inkább vmi eltérő színű dugalj vagy ilyen ipari jellegű dugalj tennék.
Ha már áthelyezésre kerül a villanyóra akkor érdemes elgondolkodni a bővítésen (egy kalap alatt meg lenne) ha nem használod most fel később sokkal egyszerűbb.
UTP esetén csak ne egy csatornába legyen.[ Szerkesztve ]
Bámulatos hol tart már a tudomány!
-
Blackmate
senior tag
-
Blackmate
senior tag
3x16A esetén kapcsolószekrénynél ezek egyesülnek és a 48A-ból NEM*
* a 3 fázis nem köthető össze, mert abból lesz a nagy bumm
48A-t úgy tudsz vételezni, hogy mindhárom ágon megközelíted a 16A-es fogyasztást. Tehát egy fogyasztó, ami mondjuk 4600 W-os (20A*230V) és 1 fázisú nem tudsz üzemeltetni.A 3 fázisnak egyértelműen elektromos sütőknél látja hasznát egy háztartás, mert a komolyabbak minimum 2 fázist igényelnek (pl. 5000 W és 2500 - 2500 W-ot vesz fel a két fázisról).
Másfelől ha valami gond van egy fogyasztóval (pl. zárlat, hirtelen megugró áramfelvétel, ami nagyobb, mint 16A), akkor nem megy el az egész ház áramellátása, hanem csak azé a fázisé, amire kötve van.
Harmadrészt, ha netán tervezel napelemet, akkor megintcsak a 3 fázis a nyerő, mert 1 fázis esetében a szolgáltó már csak 2500 W-os rendszer telepítését engedélyezi, annak termelése pedig nem biztos, hogy fedezi a fogyasztásodat.
az egyes 16A-s ágak egyikére se kerüljön 16A-nál nagyobb terhelés IGEN
Természetesen érdemes egyenletesen elosztani az össz terhelést a 3 fázis között. Pl 30-30-30%A villanyszerelő FI relés ötlete akkor működhet, ha a régi részeket nem köti be a FI relébe, mert 3 fázis esetén az figyeli mindhárom fázist.
[ Szerkesztve ]
-
lappy
őstag
Amit szoktak javasolni és kötelező, hogy a fürdőszoba és minden dugalj áramkörnél legyen ÁVK. Ez lehet összesen 1 vagy ahány ilyen helyiség (áramkör) van.
Ha 3 fázis lesz akkor egy 3 ~ ÁVK majd áramkörönként mehet ÁVK vagy kombinált ÁVK(kisebb helyett foglal)Bámulatos hol tart már a tudomány!
-
őstag
UTP kábel: külön cső, ezt írták. Szerintem egy jó arasz távolság elég és akkor a sok KW-os terhelést sem szedi be az UTP kábel. De van aki ennél nagyobb távolságra esküszik.
Ha hozzáértőbb vagy és ezért path panelre érkezne meg az UTP, akkor inkább legyen FTP kábel, path panel oldali földeléssel és FTP betétek a fali aljzatokban. FTP esetén annak csöve már áramhoz közelebb is futhat.
2,5Gbit és 5Gbit eszközök már a boltokban... Ahogy a Gigabit feletti internet is van.... Ezért 30 méter felett az alap CAT6 helyett a CAT6A szerelést is érdemes megfontolni. Egy lakásnál ez nem életszerű, de nagyobb ingatlannál a CAT6 már nem időtálló.
[ Szerkesztve ]
Meliora sunt bono inimica
-
őstag
A falban nincs kötés nem értem.... A classic T568B szerinti kötés szerintem jó. Én mindenhova azt használom. De a hálózatos topikban biztosan segítenek. Teszter, krimpelő és megfelelő gyakorlat hiánya esetén szerintem kérj meg valakit, aki segít, vagy megcsinálja.
A linkelt aljzatból szerintem hiányzik lényeg, azaz a keystone modul.
Ha még vésés előtt vagy, akkor szerintem a süllyesztett aljzat az esztétikus. Nem az amit linkeltél... De Te tudod...A falban csak akkor van értelme FTP kábelt használni, ha az árnyékolását földeled. Ha ez nem oldható meg profi router vagy path panel segítségével, akkor használj sima UTP kábelt és tarts távolságot az erősáramú vezetékektől.. főleg amikor párhuzamosan futnak...
De mivel ez ide off... ezért a hálózatos topikban biztosan segítenek.
Meliora sunt bono inimica
-
PROTRON
addikt
Ahogy csemberlen is írja, "horonyvágó" gyakorlatilag falvágáshoz optimalizált flex, falvágó koronggal, de ami a még fontos, hogy a porvédő burkolata porszívóhoz úgy van kialakítva hogy még kevesebb por kerüljön a levegőbe.
Van 1-2 vagy még több koronggal szerelt gép.
Vályogba még nem dolgoztam, de pl ytongba a vágott horonyból biztosabb ha kézi vésővel kapirgáltam ki a korongok által megvágott 2 él közötti maradék anyagot, mint sem gépi vésővel.
Ha 2 pengés a gép, akkor az is megoldás, hogy miután 1x végig vágtad a nyomvonalat, utáni fél távolsággal arrébb rakva mégegyszer végigmész, így remélhetőleg az anyag jórésze ki is fog hullani vésés nélkül, viszont akkor már az első vágás mentén a por egy része ki fog szabadulni.Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest