Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz konci79 #785 üzenetére

    " villany sütő, sima bedugós"

    Őszintén szólva ezen én is meglepődtem a beépíthető (3500 W-osnak írt) villanysütőnkkel kapcsolatban, amit nemrég vettünk. Gyárilag sima dugvillával szerelve dobozolják. Magyarán, bármilyen dugaljba csatlakoztatható, aztán vagy tudja a pó'gár, hogy miféle madzag és megszakító van mögötte, vagy nem. Vagy szétég minden, vagy nem.

    Én persze rögtön lekötöttem azt a gyári bekötésű kábelt, rajta a dugvillával (a sütő tetején egy kis kötődobozban ez könnyen megejthető volt) és közvetlen bekötésű 2.5-ös vezetéket kapott, amin csak a sütő van, igaz, C16 megszakítóval, de azt le fogom cserélni B16-osra.

    Persze nyilván úgy tervezik már ezeket manapság, hogy attól még, hogy dugvillás, szakember szerelje be, aki tudja, hogy hova szabad dugni és hova nem. Illetve, nyilván arról van szó, hogy egy mai konyha, sütőnek is alkalmas konnektorja(i) legyen(ek) egy sütőnek is megfelelő(ek).

    Egyébként simán lehet, hogy kevés neki a B10, könnyen lehet, hogy többet kóstál, akár csak átmenetileg, mint 2300 W. Lehet, hogy amikor kapcsol benne több minden egyszerre (fűtőszál + ventilátor), lehet, hogy van egy rövid nagyobb áramfelvétele, ami már fejbekólintja a B10-es megszakítódat. Vagy pedig több a valóságban eleve az áramfelvétele, mint az a ~800 W. Annál valószínűleg jóval több.

    [ Szerkesztve ]

  • hódmaci

    senior tag

    válasz konci79 #785 üzenetére

    A vezeték is lehet öszeégve a falba, vagy egy kötés esetleg a tűzhely a rossz, de az is lehet, hogy elfáradt a kis autómata. Vagyis bármi.

    Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Új hozzászólás Aktív témák