Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    válasz bluemirage #10723 üzenetére

    Köszi, most a 4. oldal felétől elolvastam. Logikusan hangzik amiket mond, de én aztán pláne nem akarok beleugatni, zöldfülü vagyok a témát illetően.
    Az viszont akkor megnyugtat, hogy alapjaiban nincs nálam elrontva a helyzet, kinn a földkábeles szekrényben a T1+T2, meg néhány eszköz előtt a T3.

    De akkor kicsit máshogy tenném fel az előző kérdésemet:
    Az említett hálózat szeparálás olyan esetre kellene, amikor 2 betáp van: mondjuk a normál hálózat (grid) meg egy aggregátor.
    A 2 bejövőre 1-1 kapcsoló (erre irányult a korábbi kérdésem), majd egy választókapcsoló (Hager SFT440, 2 be, 1 ki), aztán innen mehet a fogyasztó felé a kábel. Kényelmi szempontból gondoltam ilyen megoldásra, hogy elég legyen csak elfordítani a kapcsolókat és mehet a móka áramszünet esetén is. Viszont nem lenne jó, ha a 2 hálózat "keveredne", ezért gondoltam 1-1 plusz kapcsolóra a választókapcsoló mellé.
    Bár a nem túl gyakori igény miatt van olyan verzió is a fejemben, hogy nincs állandóra bekötve a kábel az erre kialakított elosztószekrénybe, hanem ha kell akkor odabattyog az ember aztán beköti. Bár ez nem túl "feleség kompatibilis" megoldás.

    Az új infók függvényében mit gondoltok a szeparálás megoldására?

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák