Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz bluemirage #706 üzenetére

    A hajlítási sugár a szigetelés miatt merült fel. Nem tudom mit, hogy lehet kivitelezni, ahhoz a részéhez nem értek, azért kérdeztem rá, hogy a gyakorlatban hogyan/mivel szokták?

    A csövezés a padláson csak keresztülmegy, eleve ott is jön be a lakáselosztóhoz. Tavaly nyáron vezetékeztem újra a házat, villanyóra áthelyezés/bővítés volt, tehát reg.szerelő is vitte arra + Eon átvette. Az órától felmegy a padlásra, megszakítás nélkül lemegy az előszobába a lakáselosztóhoz, ahonnan visszamegy a padlásra, onnan pedig megszakítás nélkül megy ki a kültéri egységhez.

    Nem dolgozok a szakmában, és elég régen tanultam már, azóta sok minden változott is, de nem tudok róla, hogy ne lehetne a padláson keresztülvinni. Millió helyen viszik így, attól persze még lehet szabálytalan. Ha esetleg így is van, a lényegen igazából nem változtat. A klímások szerint is a kültérihez szokták vinni a betápot, majd ők onnan megtáplálják a beltérit. H tarifa, tehát nem konnektorba lesz dugva. Ha bentről viszem, akkor is ki kell vinnem valahol, a kérdés, hogy kint hogy szokták megoldani? Képeken jellemzően csak falon kívüli kábelcsatornával látom, de ha még nincs fent a szigetelés, nyilván a mögé rakom.

    [ Szerkesztve ]

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák