Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz lappy #11270 üzenetére

    Sajnos XBS-ek vannak beépítve, 7db, ebből 16 amperes már nem kapható, elhoztam egy XBS C13-ast, hátha elég lesz alapon, fésűs fázissín van, azzal tovább vihető. Anyám találta ki hogy kombinált tűzhelyt akar, mert a gázszerelő szerint a sima gázsütők nem jók mert égetnek. Mivel autista vagyok nem fogadja el a véleményemet hogy cseréljük le az összes kismegszakítót olyanokra amelyből kapható 16A-s és felső fázissínesek lehetőleg. Olyan paraméterekkel ami nekünk kellene 7db B10-es 1db B16-os felső fázissínes sehol nem találtam szegeden raktáron elegendő mennyiségben. Eaton-t néztem, abból vagy kevés db, vagy csak C-sek vannak a boltokban. Legtöbb helyen csak schneider resi9-est tartanak megfelelő mennyiségben. Kiszámoltam kb 12400ft lenne a 8db resi9-es(7db B10 1db B16), ezeket ha jól gondolom iker érvégekkel 6-os kábellel kellene összefűzni, legalábbis így lenne logikus. A panelban felülről jön a betáp alulról meg az áramkörök vezetékei, a resi9 alsó fázissínes, nagy gányolás nélkül nem lehet alsó fázissínnel összefűzni. Néztem a mentavill kismegszakítókat, felső fázissínesek és a neten lehetne rendelni a hivatalos oldalról megfelelő paraméterekkel rendelkező 8db-ot. Csak anyám nem hallgat rám hogy erre is költeni kellene. Vettem egy db omu system B16A-s kismegszakítót is, azt mondták a mixvill-ben hogy ez lesz az XBS helyett, XBS-t állítólag már nem nagyon gyártják. Tudom hogy az XBS meg az OMU nem valami nagy márkák de anyám pont ezen akar spórolni. Legolcsóbb megoldás lenne hogy veszek még 7db B10A-s omu-t hogy legalább minden kmsz egyforma legyen, majd a szerelő iker érvégekkel összefűzi ahogy kell(sajnos az omu is alsó fázissínes). 8db mentavill felső fázissínes kmsz kb annyiba kerül mint a resi9, illetve picit drágább, ennyi pénzt már nem is merek kikunyerálni, omu kb feleannyiból megvan.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák