Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Kukcaman #30584 üzenetére

    Őőő erre lenne a copyright és a licence. A te szerződésed elvileg kell, hogy tárgyalja milyen jogokat biztosít az ügyfélnek. Az én szerződésemben az is le van írva, hogy a leszállított anyag az "korrekt" és vitának helye nincs. Elvégre engem azért fogadnak fel, mert tetszik nekik a munkám. Ez alatt nem a nyers képeket kell érteni, hanem a komplett albumokat, amibe beletartozik a védjegyezett utómunka és a válogatás is.

    Ha az ügyfél elkezd saját magának szerkeszteni és ez neked kárt okoz, lehet kérni jogorvoslatot a kettőtök közti (licenc)szerződésre* hivatkozva. Persze előtte azért fel kell szólítani, hogy fejezze be eme tevékenységét, mert te nem adod a neved ahhoz a trágyához, amit ő feltol az Instára. :D

    *Én alapból csak felhasználói jogokat adok az ügyfélnek, amik nem ruházhatók át, bla bla bla.
    Ez jogilag meggátolja, hogy ő bármit szerkesszen. Persze hogy ez mennyire életszerű, azt döntse el mindenki maga! :) De mindenesetre ha perre kerül a sor, akkor ezek a szabályok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák