Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz MIFtIli #2489 üzenetére

    Nekem szaggat enyhén ez a videó valami nem stimmel vele. Egyébként mit kellene nézni?

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • .DLL

    veterán

    válasz MIFtIli #2489 üzenetére

    Bizony az van benne, a H.264 profil beállításaiban kéne szöszmötölni, például a referencia képkockák számát megnövelni, a tömörítési profilt High-ra állítani, a bitráta ha VBR, akkor CBR-re állítani, ha van lehetőség kétmenetű kódolásra akkor azt kérni, stb. (ennél nem tudom pontosan, mi hol van, csak a Vegast ismerem az újak közül, Premiere-ből, csak CS3-ig jutottam, az még nem támogatott natív H.264-et)

    Ezen kívül a ahogy látható a Curves kiemeli a hibákat, ha van adott darab szín egy tónusátmenetben abból nem tudsz többet csinálni (legalábbis ezen a szinten nem) ha széthúzod, akkor csak nagyobbak lesznek a tónuskülönbséges és feltűnőbbek az ugrások.

    Plusz Canon DSLR-ek nem remekelnek dinamika terén, tehát főleg egy 8 bites képből szinte tilos fölfelé húzni, mert a sötét részek hamar megbosszulják magukat, ott nagyon kevés a tónus.

    (#2498) blkmrkt:

    Milyen márka? Nem teljesen állandó a kiírt adatmennyiség sem (képtartalomtól, érzékenységtől is függ) és nem egyformák a memóriakártya adatterületei sem, lehet hogy ha olyan memóriaterületre próbál írni, ami gyengébben sikerült, lassabb, elhasználódottabb cellákat tartalmaz, akkor leáll. Sajnos a beépített buffer ritkán ér valamit, elég nyavalygós a gép, és inkább megszakítja a felvételt. Én legalábbis még nem sokszor láttam felvillanni a buffer jelzőt, helyette gyakran szó nélkül leállt.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák