Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamsys

    tag

    válasz narumon #2115 üzenetére

    Így már sokkal világosabb csak ugyebár teljesen más árkategóriáról beszélünk. Mert ugye ami azonos képminőségű vállkamera az mindenképpen 1 millió forint felett van (bár szerintem inkább 2 fölött). Az már innentől nézőpont kérdése, hogy ezzel való összehasonlításban valóban fennálló kényelmetlenséget bevállalod-e tized áron. Gondolom igen, azért beszélgetünk itt.
    Nem feltétlenül más árkategória, ez egyáltalán nem evidens. Több ismerősöm adta el a nagykameráját és azon az áron ruházott be egy DSLR szettbe, milliós tételben (5d mkII, pár L-es optika, rig, stb). De nyilván nem ez az általános, ez tény.

    Hát igen erről beszélek.
    Akkor bizonyára félreértettelek, előtte úgy tűnt, nem erről beszéltél.

    Nem hiszek abban, hogy ezeket ki kellene védeni. Ha nagyon stabil felvétel kell akkor ugyis csak állvány jöhet szóba. Ha meg nem akkor semmi gond a minimális mozgásokkal, életszerűbb tőle a történet. (Vagy IS obi és megvan oldva).
    Ez szerintem nem hit kérdése. Egy broadcast képhez ki kell védeni a rezgést, állványról meg nem mindig lehet dolgozni. Az IS obi meg nem fogja megoldani a fogás problémát.

    Azért most tök másról beszélsz ám azt tudod. Mert eddig arról volt szó, hogy mondjuk 550D vs handycam. Az 550D nem nehezebb, nincs rajta portrémarkolat, nincs mellé csatolva hangrögzítő, nincs fejlámpás szett és nincs az a helyzet, hogy 8 órát kéne tartanom. Ha meg ezekkel felszereled akkor illenék a handycamet is felszerelni ezekkel (már amelyik lehet) és akkor megint ugyanott vagyunk. Szóval ne kezdjünk el kitekert példákat hozni mert annak semmi értelme.
    Vedd elő egy középkategóriás kis handycam whitepaper-jét és olvasd el, hogy mi mindent eladnak rajta a marketingesek. Én álnaív módon hoztam a példát és állítottam egymás mellé két "azonos tudású" eszközt. A DSLR ugye hangra alkalmatlan, ezért kell egy hangrögzítő, nincs benne világítás, ezért kell rá fejlámpa, akksival nem bír sok időt, ezért kell rá portrémarkolat, stb. Egy handycambe ezt mind "belehazudják", hisz ott van az elején a kis ledlámpa, meg az 5.1 mikrofon, 10h-s akksi. Remélem így már érthető a példa.

    Nekem az a véleményem, hogy a DSLR fogását tekintve önmagában nem videóra való, ez volt a topik indító, és remélem a záró is. De tisztelem és elfogadom a véleményedet, ha máshogy gondolod.

    [ Szerkesztve ]

    "And now for something completely different!"

Új hozzászólás Aktív témák